Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagy babánál miért nem császár...

Nagy babánál miért nem császároznak?

Figyelt kérdés

Három gyerekem van.

Első 21 évesen 26 óra vajúdás 4650g fiú.

Második 28 évesen 8 óra vajúdás 4380g lány.

Harmadik 39 évesen 8 óra vajúdás 4740g fiú.

Talán a lánynál érzem, hogy nem lett volna indokolt a császár, a két fiúnál indokolt lett volna.

Nővérem 3. babája 4950g a 4. baba 5220g és nem császározták.

És hallom, hogy pici 2 meg 2.5 kg- os babák császárral születnek.

Eleve a nagy súly miért nem indok? Persze utólag jó, hogy simán szültem de azt hiszem akkor és ott veszélyes volt.

Született nektek is hasonlóan nagy súllyú babátok simán?


2017. dec. 13. 08:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

En szultem a 3700 as babát az 52 cmel


Én 149cm vagyok es 46kg (akkor 49)

Es nem fert vna ki, de jo is h program lett. Faros is volt meg a nyakán a köldökzsinór.:(

2017. dec. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Én meg úgy látom, hogy ez a teraranytalansag ez egy mondvacsinált akármi. Sokkal ritkább, kb 1 százalék valójában. Ma már minden kicsit is rizikós szülés végül csaszaros lesz. Évről évre nő a császármetszések aránya. Szerintem egy szuper dolog, hogy még tudtad szülni őket és egészségesek, nem hülye a természet :)
2017. dec. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
22%

Szerintem az a jó ha meg tudja próbálni az anyuka.Senki nem jós,az orvos sem,nem tudják mennyit fog engedni a csípő.Az uh-s mérés is tévedhet.

Átlagos magasságú és testalkatú vagyok.

Első gyermekem császármetszéssel született 4órányi kitolás után,nem jött lejjebb bármit csináltunk 4000g 54cm volt 36os fejecskével.Ezek után 2 babát szültem SIMÁN! 3600g 52cm 34es fej és 4000g 51cm 35ös fej. Ha az orvos jóslásokba bocsátkozott volna meg se próbálhattam volna megszülni őket!

2017. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Persze én örülök, hogy simán sikerült megszülnöm őket.De én veszélyesnek gondolom.

Persze előre nem mindent lehet tudni, de pl. nálam a harmadik babánál tudták, hogy nagy lesz, ráadásul terhességi cukrom is volt és a korom is (39) elég magas és ennek ellenére sem került szóba a császár.Mégegyszer mondom végül is örülök neki, csak nem minden esetben értem.

Mert van, hogy indokolt lenne és mégsem, van hogy x ezer forinton múlik...

2017. dec. 13. 12:49
 15/22 anonim ***** válasza:
77%
9, mert nem a külső csípőméret számít, hanem a medence belső mérete.
2017. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Igen tudom, csak ha megfigyeled, mindenki a külsőből indul ki. Biztos te is és sokan hallottak már ilyen megnyilvánulásokat, hogy

- Jó széles csípő, biztos termékeny. (Ugyanez a jó nagy a melle, biztos sokat tud majd szoptatni - miközben mindenki tudja, hogy nem a méret számít)

- Hegyes/nem hegyes a hasa, akkor biztos, hogy fiú/lány lesz.

- Kívánja a savanyút, akkor biztos fiú lesz. STB.


És ahhoz képest, hogy mindenki tisztában van vele, hogy nem így van, mégis sokan ezekkel a klisékkel okoskodnak. (Terhességem alatt megkaptam ezek egy részét.)

Ezért is utaltam rá, hogy habár kívülről egy ősanyának néz ki valaki, nem biztos, hogy meg tud szülni egy 3600 grammos babát (nagyobbat meg pláne nem), viszont az alkata miatt ez az elvárás felé.

2017. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
67%

12# ez nem mondva csinált dolog, nem hulyeseg,nem egy indok az allitolag konnyebb utra.

De biztos azert irod mert nem kellett szembesulnod vele h nem fér ki a baba rajtad...

2017. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
37%
Azért tessék már épeszűen gondolkodni! ! Most őszintén mi lett volna ennyi teraranytalansagos szulessel 500 éve??? Komolyan sok nő csak bólogat az orvosoknak, mintha istenek lennének. Ina May Gaskin szülészeten kb. 3 százalék a császár és ebben minden ok benne van, akkor miről beszélünk? ?? Gondolkozzatok Légy szíves! !!!
2017. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
77%

18# egyből nagymamám jutott eszembe. Ő belehalt ,anyukámat a nagyapám nevelte fel.

Nem fért ki, vagyis kifért csakhogy annyira szakadt h elvérzett , de elotte még lebénult

Szval ez volt régen


De hozzatennem, h magas vernyomással, szemproblémával, faros babával és ugy ia szultek sokan h a méhlepény fedte a méhszájat. Sokan belehaltak. Nem viccből találták ki a császármetszést. Életmentő lehet sokaknak. Attól ,h ilyenről sosem hallottál még van ilyen , de az oka h nem hallottál ilyenekről az a császármetszés

2017. dec. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
65%

1. Az orvosok nem jósok. Persze, létezik ultrahangos súlybecslés, csak bazi nagyot tud tévedni. Ha megcsászároznának valakit olyan indokkal, hogy "biztos nagy lesz", aztán kiemelnének belőle egy 3000 g-os babát, akkor meg azon menne a hiszti.


2. A szülés mindenhogy veszélyes. Persze, már nem halnak bele annyian, mint régen, de azért nem kell azt gondolni, hogy ez valami totálisan veszélytelen dolog, ami csak akkor végződhet rosszul, ha az orvos elb.asz valamit.


3. Attól, hogy nagy a magzat, még megszülethet hüvelyi úton. Te pl. háromszorosan vagy rá példa. De szülésznő mesélt nekem olyat is, aki 5000 g feletti babát szült GÁTVÉDELEMMEL. Nem első volt persze, az igaz, de azért akkor is.


4. A téraránytalanság szülés közben, jellemzően tágulási szak végén ismerhető fel leginkább.


Azt már csak félve említeném meg, hogy az egészségedért és a gyermeked egészségéért te is tehettél volna azzal, hogy normálisan tartod a diétát. Ugyanis ekkora gyerekek jellemzően nem lesznek csak úgy a semmitől. Feltételezem nem volt teljesen rendben a cukrod.

2017. dec. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!