Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki nagyon fél a szülést...

Ha valaki nagyon fél a szüléstől, és a komplikációktól pl. oxigénhiányos állapot a babánál, stb. akkor meg lehet beszélni a nőgyógyásszal a programozott császármetszést?

Figyelt kérdés
Ismertek ilyen orvost?
2016. okt. 13. 08:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
67%
Nem.
2016. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Én pont ez miatt féltem, szerencsére én külföldön szültem, ott lehet választani. Otthon lefizethetsz valami orvost, vagy ha elmész az egyik pesti magánklinikára.
2016. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem.

De természetesen lehet, csak ára van. A fogadott dokid meg kell kérdezni, mit szól ehhez. A császár indokait az orvos kitalálja, es megcsinálja a beavatkozást.

A másik lehetőség a magànkórház, viszont az tényleg húzós lesz anyagilag.

Hány hetes vagy? Esetleg megprobálhatnád legyőzni a félelmeket, amik szerintem főleg az ismeretlentől való félelemben gyökereznek.

2016. okt. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy az előző mondja,mindennek megvan az ára.De a császár sem veszélytelen,ott is lehet komplikáció.
2016. okt. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van fogadott orvosod ellehet intézni.
2016. okt. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Ha sok pénzed van, megoldható, de hivatalosan nincs ilyen.

Valahol sajnálatos, valahol jó. Legalább is én így érzek ezzel kapcsolatban. Mert szerintem itt sérül az önrendelkezési jog, elvégre tényleg vannak olyanok, akik rettegnek a hüvelyi szüléstől, az ezzel járó kiszolgáltatottságtól, az esetleges komplikációktól.

Viszont egy normálisan felszerelt kórházban, normálisan képzett orvossal kicsi az esélye annak, hogy probléma lesz, és ha igen, még mindig ott a lehetőség a gyors császármetszésre, viszont ha nem szükséges, nem jó belepiszkálni a természet rendjébe, mert nem véletlenül születünk úgy, ahogy, rengeteg előnye van a hüvelyi szülésnek, ha az a maga ütemében zajlik, és ha hagyják, hogy valóban az anya szüljön, nem az orvos "szüleszt". De ez utóbbihoz az kéne, hogy tényleg foglalkozzanak az anyákkal már a szülés előtt is, tisztában legyenek azzal, hogy mi történik szüléskor, ismerjék a testüket, a folyamatot, tudják, hogyan könnyíthetik meg a dolgot maguk, és a baba számára is. Ez viszont most csak azon múlik, hogy az anya mennyire járt utána, mert amúgy nem várhatja, hogy megfelelően felkészítik a terhesgondozás során.

2016. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%

Nem is értem tényleg ezt.

Én is rettegtem a szüléstől, nővéremnek oxigénhiánnyal született a fia, mert tojt rá a doki. A császárral jó tapasztalatai voltak.


Mégis azért fizettem orvost, hogy rendben legyen a szülésem, és még véletlenül se legyen császár. Attól rettegtem. Maximálisan bíztam benne, tudtam, hogy mindent el fog követni, hogy rendben legyen.

Volt is egy kis gond, de nem vitt felvágni, hanem megoldotta az ügyeletessel együtt. A fiam tökéletesen egészségesen 10/10-es apgarral született.


Szóval nem értem, hogy ha már egy rakás pénzt fizetsz, mert ugye van az a pénz, amiért indokolt a császár. Tehát ha már fizetsz, akkor miért nem azért fizetsz, hogy a hüvelyi szüléssel minden rendben legyen? Miért vállalsz egy kockázatos hasi műtétet?

2016. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
47%

Csak az a sajnálatos, hogy az összes külföldi fejlett országban lehet választani hogy császárt vagy hüvelyi szülést kér az anya.

Vajon ez miért van? Sajnos Magyarországon még mindig nincsenek az embereknek jogai, és ez nagyon szomorú. Ugyanúgy az ő teste akkor miért nem választhat?

Akkor a mellettünk lévő Ausztriában miért lehet választani? Mert ott emberszámba veszik a nőt!

Magyarország kb. azon a szinten van mint a szerencsétlen arab nők, nem rendelkezhetnek a saját testük felett ez igazán sajnálatos szerintem ne hívjuk magunkat Európának.

2016. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

"Csak az a sajnálatos, hogy az összes külföldi fejlett országban lehet választani hogy császárt vagy hüvelyi szülést kér az anya. "


Talán mert a magyar egészségügy így is haldoklik az adósságban és pénztelenségben, és egy műtét sokkal többe kerül, mint egy komplikációmentes hüvelyi szülés. És ha a nő képes "olcsón" szülni, akkor ne akarjon az államkassza kárára drága műtéttel szülni.

Sajnos itt tart az ország. Más országokban van erre pénz. Nálunk lassan a fertőtlenítőszert, meg a cérnát is a szülő nőnek kell vinni.


Szóval nem joga nincs egy nőnek ebben az országban, hanem pénze nincs az egészségügynek, hogy választási lehetőséget adjon.

2016. okt. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Előző, ez is igaz. Bár az egészségügy helyzetét pontosan tudom, 20 éve abban dolgozom.
2016. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!