Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Július elején fogok szülni,...

Július elején fogok szülni, tehát elvileg a nagy melegben. Milyen ruhákat vigyek be a babának a kórházba?

Figyelt kérdés
2010. jún. 3. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A lányom is júliusi, most a fiam is az lesz. A lányomnál valóban hőség volt, rá az első napokban bodyt és ujjatlan rugit adtam, kb. egyhetesen már szinte kizárólag napozót vagy bodyt hordott, minden másban melege volt. Ha idén lesz még nyár, ugyanígy csinálom majd, de attól tartok, ha az időjárás így folytatja, júliusban is hosszú ujjú rugiba meg pulcsiba vagy kocsikabátba tudjuk őket öltöztetni. :-(

Jelenleg tényleg nem tudok tanácsot adni - majd meglátjuk, milyen lesz az idő. Melegben nem kell őket túlöltöztetni.

2010. jún. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen lesz akkor az idő. Én aug elején, dög melegben (35-36 fok) szültem a nagyobb lányomat. Kórházi ruhát kapott, nálunk nem lehet vinni sajátot. A csecsemősök csak egy bodyt vagy ingecskét adtak a babákra, még így is izzadtak. Persze, ha hűvösebb lesz, akkor body+ ujjatlan pamut rugi kell. Majd meglátod, hogy idén milyen lesz akkor az idő!....
2010. jún. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Július első hetére várom a kisfiamat és én amondó vagyok, hogy viszek be hosszú ujjú bodyt, ujjatlan rugit v. kisnacit, ill. hálózsákot és egy kardigánt, valamint kistakarót. Kb. 5 napot leszünk bent, úgyhogy azalatt sokminden változhat, de így bármilyen idő lesz is, fel tudod a gyerkőcöt öltöztetni úgy, hogy jó legyen a hőérzete. Nekem pont tegnap javasolták a kórházba, hogy szerezzek be 1-2 újszülött harisnyát, mert ki tudja milyen idő lesz.
2010. jún. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
SZia, én tavaly szültem júliusban, és nekünk adtak ruhát a kórházban. Csak rövid ujjú body volt rajta (mindegyik babán) meg takaró, de melegük volt. Én vittem kiszoknit, és egész nap úgy volt a kicsi, body+zokni, takaró nélkül. Ha betakartuk, akkor 5 perc után kivörösödött, és ordított. Úgyhogy rövid ujjú bodykat vigyél, meg vékony zoknit. Vihetsz ujjatlan rugdalózót is, hátha hideg lesz, de ne vidd túlzásba, júliusban kevés az esélye, hogy kelleni fog.
2010. jún. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
A babák alapból fázósabbak az első napokban...nyugodtan vigyél rövid bodít,de legyen nálad 2 hosszú is azért...és ujjatlan rugit is...meg cérnazoknit és sapit:)
2010. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy az újszülöttosztályokat alapból túlfűtik, az ablakot meg nem lehet rányitni a babákra. Harisnya tehát biztos, hogy felesleges...
2010. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!