Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van aki csak nagyon későn...

Van aki csak nagyon későn tudott elmenni a 6 hetes kontrollra?

Figyelt kérdés
Bár tudom, hogy fontos lenne, de sehonnan nem tudok időt szakítani rá, és már két hónap eltelt a szülésem óta...
2017. dec. 27. 10:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%

Férjed, élettársad, anyukád, nagyszülőd, testvéred van? Nos, akkor kérd a segítségüket és menj el.

Ilyen nincs, hogy nincs idő rá. Mindenkinek arra van ideje, amire akarja. Tehát meg lehet oldani, ha valaki meg akarja oldani!

2017. dec. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
A te egészséged, a te életed. Anyukám pl ha nem ment volna, már nem élne. Ha valaki most lepontoz, legyen, bár igaz történet. Fontosabb, hogy a kérdező hátha ettől észhez tér. Meghalni sincs ideje sok embernek. De a családodnak még szüksége lehet rád.
2017. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudsz elmenni? Nincs lábad? Vagy nem tudod kire hagyni a babát? És ? Én is vele mentem, elvolt a babakocsiban. Egyébként, ahol én élek ott a hetedik-nyolcadik héten kell menni, úgyhogy azért még nem vagy elkésve.
2017. dec. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Előző vagyok, egyébként azt nem értem, hogy most szültél, gyeden vagy az égadta világon semmi dolgod csak , hogy 24 órában ellásd a gyereket. Ebben 24 óra valamelyikében megfogod , berakod a babakocsiba és elsétálsz az orvoshoz. Vagy elbuszozol, nem cukorból van az a gyerek. De van taxi is.
2017. dec. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%
Egyedülálló anya vagy? Nincs apja annak a gyereknek? Akkor babakocsiba beteszed vagy kendőbe teszed és már mehettek is. Ilyen nincs, hogy nincs időd rá. Az egészségeddel, életeddel játszol. Nem véletlenül kötelező.
2017. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Valakid csak van? Lehet a szomszéd Judit is vigyázna rá egy órára, ha megkéred, hogy orvoshoz kellene menned. Vagy ilyenkor apuka is igenis érjen rá. Biztos vannak szüleid, testvéreid, barátnő.

Ilyen nincs, hogy nem mész el. Ha 6 hetet mondtak, akkpr 6 hét, az életeddel játszol. Azért a szülés nem egy nátha. De még nem igen vagy elkésve sem.

Legvégsőbb esetben vidd el a babát egy hordozóban, el lesz addig ott :) De főleg, ha buszozni is kell, akkor inkább találj valakit (annyi a vírus, minden debla), egy megbízható ismerős, barát, valakivel csak tartod a kapcsolatot.

2017. dec. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%
Én is 8 hetesen voltam, le is toltak... De totál szét voltam csúszva, fejtem-szoptattam-pelenkáztam-mosogattam, segítségem semmi. Plusz vidékről kellett volna bebuszozni a megyeszékhelyre.
2017. dec. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Ket gyerekem van, ferjem kora reggeltol keso estig dolgozik. De ha valamilyen orvoshoz kell menni hat elmegyek. A 6 hetes kontrollra vittem a picit. A legtobb anyuka viszi. Nincs ezzel semmi gond. Csak olyankor nem vittem ha nem lehetett, pl rontgenre nyilvan nem viheted be magaddal. Akkor pedig a ferjem elcserelte a muszakjat, vagy megbeszelte a fonokevel. Az ilyesmit meg lehet oldani. Mondom ezt ugy, hogy kulfoldon elek, se nagyszulok se rokonok se ismerosok.
2017. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Én de főleg menzesz miatt. Azt hittem 2 héttel előbb kapok időpontot, 4 lett úgyhogy 8 héttel mentem volna szülés után. 2 nappal előtte megjött. Na mondom akkor várok vagy 2 hetet, ha megint 30-35 nap közötti a ciklusom akkor ne legyen gond, szóval 10 hétnél jártam mikor kértem, újabb 4 hét. Ekkor már el tudtam menni.

Na gyerekekkel nem nagyon, a kicsi sokat sírt, a nagy meg 2 éves de 2 percre nem ül meg a hátsóján. Segítség nélkül nem tudom hogyan oldottam volna meg.

2017. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
68%

Engem az orvos a 12. hétre hívott vissza. Amint meg tudod oldani, menj el.


Engem a férjem vitt el, addig ott tologatta. Ilyenkor télen viszont én nem vinnék magammal egy ilyen pici babát egy kórházba. Szerintem ha nem tudod kire hagyni, akkor inkább menj magánrendelésre. Az időben is jobban összeegyeztethető, és nem is kell fél napot ott ülni a kicsivel. Egyszeri alkalomból van szó.

2017. dec. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!