Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Még nem vagyok várandós, de...

Még nem vagyok várandós, de félek a szüléstől, a párom viszonyt lekicsinyli a problémákat, és nem együttérző egyáltalán. Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Mivel szeretnénk babát, sokat beszélgetünk ilyesmiről. Én tabuk nélkül elmondtam neki minden félelmemet. Hogy rettegek az orvosoktól, ez mindig is probléma volt, mert a vérnyomásom, pulzusom még egy háziorvosi rendelőben is az egekben van, miközben orvosmentes övezetben teljesen normális értékeket mérek magamnak. Borzasztó szégyellős is vagyok, csúnyának tartom a testem, bizonyos hibák miatt. A kiszolgáltatottság, megalázottság érzésétől félek nagyon, a fájdalom csak ezek mögött van. Félek a kórházban töltött napoktól is, még egy éjszakára sem voltam bennt soha. Magamnak való ember vagyok, nem viselem el még a rokonokat sem, hogy nálunk aludjanak, nemhogy 5-10 vadidegen nőt, akik között napokig lennem kell minden privát szféra nélkül, egy percet sem aludnék. Azt sem szeretném, ha világomat nem tudva, ápolatlanul, kialvatlanul kellene mutatkoznom a párom családja előtt a kórházban. Márpedig ő ezeket úgy gondolja, hogy a szülei, és a két nővére, meg fognak látogatni még bennt a kórházban, mert joguk van látni a kisunokát. A szégyellősségemet, orvosi dolgoktól való rettegésemet szintén nem tudja felfogni, hisztisnek nevezett. És azzal példálózott, hogy ő sokat járt bélproblémákkal orvoshoz, volt tükrözésen is, és hogy ha ő férfi létére nem érezte mindezt megalázónak, akkor én miért hisztizek azon ami a nők legalapvetőbb feladata. A vip szobán való elhelyezésre szintén nemet mondott, azzal hogy minek fizetnénk több tízezret a semmire, az én kényelmem miatt, azt a pénzt a babára is költhetjük. Szóval mindenhez így áll hozzá, szerinte a szülés nem nagy dolog, ha olyan fájdalmas meg rossz lenne, akkor senkinek nem lenne egynél több gyereke. Azt mondta szoptatnom is kötelező lesz majd, mert volt olyan barátja akinek a felesége pusztán a sebes fájó mellbimbói miatt váltott tápszerre, és szerinte ez nem anyához méltó. Csak a baba érdekeit kell nézni ebben is, a nőknek az a dolguk hogy tűrjék a fájdalmat, mert 200 évvel ezelőtt se volt tápszer. Meg még van egy pár hasonló kijelentése. El is ment a kedvem kicsit, az egész gyerekvállalástól így. Nekem pont egy támogató, biztonságot adó társ kellene, aki bennt lehet velem a szülésnél és erőt ad. De sajnos ő nem ilyen, szeretne bejönni majd, de én a hozzáállása miatt ezt nem hiszem hogy akarom. Milyen lenne már, hogy ott szenvedek, ő meg mondogatná az orvosok előtt, hogy ne hisztizzek már, nem fáj az annyira, ez a nők dolga. Hát szerintem érdekesen néznének ránk, meg lehet dühömben megütném.
2018. jan. 6. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

És amúgy miért is vagy vele együtt?

Szerintem menekülj ameddig lehet.

2018. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
87%
Azonnal hagyd el! A te érdekedben.
2018. jan. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ne szülj egy ilyen embernek. Nem a szoptatás vagy a hiszti miatt, az egész felfogása az életről, és a nemi szerepekről. Na az gáz....
2018. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

Valahol kettőtök között van az igazság. Te nagyon éretlen vagy még, ő meg túl szigorú mintha az apád lenne. Mintha egy 18 éves és 45 éves beszélgetett volna a gyereknevelésről....

Ha ennyire nem egyeztek, jobb külön.

2018. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
46%
Az ellen ő mit tudna tenni, hogy szégyelled a tested, vagy felmegy a vérnyomásod az orvostól? Próbáld ne túlhisztizni a dolgot. A végén még ő hagy ott téged, ha így folytatod. (Ismerősi körömben volt ilyen eset.) Tök felesleges előre parázni, hogy nem tudsz majd normálisan szoptatni, majd meglátod, hogyan sikerül.
2018. jan. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%

Vannak dolgok, amikkel egyetértek a férjeddel (na nem az, h a nô dolga a szülés stb), de itt a probléma szerintem ott van, hogy ti ketten nem vagytok egy nézôponton.


Te is belelovallod magad olyan félelmekbe, amikrôl nem tudhatod, hogy ott abban a helyzetben valóban elôjönnek-e. (pl. senki nem arra vágyik, h 2-3 idegen nôvel összezárva létezzen a szülés utáni napokban, de nem tudhatod, hogy sül el, nekem kifejezetten pozitív élmény volt).


A párod meg lehetne támogatóbb, empatikusabb. Ha te márpedig nem szeretnél látogatókat, akkor ne jöjjenek látogatók a kórházba.


De szerintem ti ketten nem vagytok egy hullámhosszon.


Ez a nô dolga a szülés felfogás pedig nagyon ciki 2017-ben...

2018. jan. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
74%
2018-ban meg fôleg... elôzô voltam
2018. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

A 4-es válaszolóval teljesen egyet értek.

Te túlhisztized a dolgot, szerintem így neked nem is való gyerek, olyan vagy mint egy zavarodott 16 éves.

A pasid meg egy tahó. Mondd el neki, hogy már lemásztunk a fáról, nem mamutokat kell leölni, hogy kihúzzuk a telet, és a barlangokat sem lakhatási, sokkal inkább természetjárási célokra használjuk.

Ez az egész nekem is úgy jött le, mintha a riadt 15 éves naiv cicababa beszélgetne az 50 éves, faluról szabadult idomárjával.

Érdekes párt alkothattok :D

2018. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
29%

Szülnék-e gyereket a helyedben? Igen. Mindezek ellenére belevágnék simán. Persze fáj nagyon, meg csomó kényelmetlenséggel, kellemetlenséggel jár, ami még rosszabb lehet, ha alapból ilyen fenntartásaid vannak az egészségüggyel kapcsolatosan. De a párodnak abban igaza van, hogy ha annyira elviselhetetlen lenne, akkor kistestvérek soha sehol nem születnének a világon.


De hogy neki szülnék-e gyereket? Nem. Vagy legalábbis addig nem, amíg így gondolkozik. Igen, a baba érdeke az első az anyáéval szemben, ez a szülészeteken is mindenhol így működik. De azért az nevetséges, hogy tőled még a VIP-szoba költségeit is sajnálja, ha egyébként ki tudná fizetni könnyedén. Szeret téged egyáltalán, ha ilyeneket mond? És vannak olyan kórházak, ahova nem mehet be a férj pereputtya egyáltalán. Szóval olyan nincs, hogy rajtatok kívül joga lenne bárki másnak bármihez.

2018. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

2 gyerekes anyakènt egyedül a vip szoba dologgal és a látogatókkal nem értek egyet vele.

Szerintem is éretlen, gyerekes és hisztis vagy, valamint azt sem tudod mi történik, feleslegesen fantáziálsz össze hlységeket

2018. jan. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!