Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha én nem akarom még...

Mi van, ha én nem akarom még heteket várni?

Figyelt kérdés
Mikor lehet kérni a szülésindítást? Vagy kérésre nem is működik, csak, ha már az orvos jónak látja? Ha betöltöttem a 40. hetet és a kórházban még várnának a 41. vagy 42. hétig, hogy természetesen induljon be? De mi van, ha én nem akarok még 2 hetet várni, nem szeretném, hogy a babám szétvizesedjen, nem szeretném, hogy még fél kilóval nehezebb legyen, hogy még nagyobb legyen a feje és a többi? Már azt sem értem, hogy miért nem lehet a 38. héten kérni az indítást (ha valaki tud normális indokot, kérem írja le) de a 40. héten sem lehet?
2018. jan. 7. 23:52
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Kérdésemben: *akarok, elnézést
2018. jan. 7. 23:53
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Mert, ez nem kívánságműsor!
2018. jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
A szülésindítás elég durva beavatkozás a szervezet működésébe, vannak kockázatai. Akkor indokolt, ha a babát és/vagy az anyát veszély fenyegeti, és kisebb kockázatot jelent megindítani a szülést, mint tovább várni. A 38. héten pláne műhiba kizárólag azért alkalmazni, mert anyuka, ki tudja, miért, ezt szeretné, de egyébként semmilyen egészségügyi probléma nem indokolja. 2 hetet egyébként nem szoktak várni terminus után, kivéve, ha az ultrahang arra utal, hogy a menzesz elmaradásából számított dátum jó eséllyel téves, a magzat kisebb a számított kornál.
2018. jan. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi első a hasznos választ!


És az miért jobb, hogy a 42. vagy 41. héten indítanak, amikor már óriási a baba, már tiszta lila, szét vagy ázva, vagy kevés a vize, túl nagy a feje és beszorul, vákumozni kell? Sürgősségi császár lesz a vége? Miért nem lehet indítani a 38. héttől, amikor már mindene épp és egészséges, súlya és hossza is megfelelő és mindenkinek könnyebb lenne? Értem, hogy kockázatos beleavatkozni, de császározni is kockázatos, még heteket várni is kockázatos, valaki szerint oxit adni is kockázatos, meg levegőt venni is.

2018. jan. 8. 03:35
 5/18 anonim ***** válasza:
49%

42. héten szültemaz elsőt, a mensi szerint.

A babák nem egyforma súllyal születnek. Ilyenkor csak ez alapján már nem lehet megmondani, hogy mikor van az a bizonyos terminus.

Van, akinek 24, van akinek 35 napos a ciklusa, nagykönyv szerint 28. Miért gondolod, hogy mindenkinek napra pontosan a 40. héten kell szülnie?

A kórházban minden nap volt uh, kétszer nézték a szívhangot, és nőgyógyászati vizsgálat is volt. Nézték a magzatvizet is.

Ezekből a doki látja, hogy nem jött még el az idő, vagy valódi túlhordásról beszélünk.

Nálam a várakozás jó döntés volt. Magától indult, rövid volt a vajúdás, a pici 10/10-es apgarral lett meg.

A következő baba is később jött. Nálam egy lázas állapot (tüdőgyulladás, 40 fokos lázzal) miatt indítani kellett. Császár lett a vége. Hosszú vajúdás után. Jól megszívtam.

2018. jan. 8. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak a sulyra elso korben.

Elso gyerek 40+6 napra 3650g 51cm

Masodik gyerek 41+1 napra 3670g 51cm

Harmadik gyerek 38+3napra 3490g 52cm

Es a 3.nak volt a legnagyobb a feje...

A masodikat inditottak az elso csaszar miatt.ennyit engedett varni az orvosom.2 ujnyira nyitva voltam mar,dolt belem az oxy,burkot is repesztett es semmi nem tortent.egy db fajasom nem volt.8 kor inditottak delutan 1ig vartunk.nem akart meg megszuletni,csaszar lett az is.

Ne legy turelmetlen.a gyereknek az a legjobb ha akkor szuletik amikor keszen all ra.

Az inditott szulesek nagyobb resze csaszarral vegzodik.nem jo buli az,hidd el.

2018. jan. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"amikor már mindene épp és egészséges, súlya és hossza is megfelelő és mindenkinek könnyebb lenne?" =>

Hát nekem nem volt könnyebb, és a babának sem. Igaz, nem indítottak, spontán indult be 38.héten. 51 cm, 3120 g, de gyenge volt, szopni egyáltalán nem tudott, be is sárgult. Én pedig valami fertőzést kaptam, mert utána belázasodtam, és antibiotikum kellett. Lényeg, hogy semmivel nem volt könnyebb, mint a második, akit 41.hétre szültem. Őt sem indították, másnap akarták volna. 3860 g volt, és 54 cm. Ja, és a 2 gyerek AZONOS fejkörfogattal született...

2018. jan. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
74%
A természet pontosan tudja, mikor a legjobb megszülni a babát. Az indításnak rengeteg kockázata van, ráadásul a szülés utáni depresszió esélyét is növeli.
2018. jan. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%
Butaság kérni, az legjobb, ha akkor születik meg, mikor magától indul. Én 41+2 és 41+1 napra szültem, mindkét gyerekem 3 kiló volt, fejük is picike volt, hiába a "túlhordás". Légy türelmes, nem lesz attól óriási, hogy plusz egy hetet van bent.
2018. jan. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
87%

Sógornőm mindkét gyerekét később szülte mint a kiírt időpont. Elsőt 40+4-re szülte 3200g 52cm a másodikat 41+6ra 3350g és 54cm.

Mindkettő besárgult még szülés után. De nem voltak elázva. Lilák és nyomottak sem voltak. Teljesen rendben volt a szülés, semmi komplikáció.

A természet azért ezt kitalálta már csatlakoztam egy ideje. Csak veszélyeztetés esetén kell beavatkozni. Örüljünk, hogy más problémákra ott a császár meg az indítás, de ne kreáljunk ott problémát ahol nincs.

Egyébként az indítás neked is rosszabb mert nem a természetes saját ütemedben tágulsz, alakulnak az izületek, csontok. Sokkal rövidebb időd van rá, ezért jobban szokott fájni és a szakadás is gyakoribb.

2018. jan. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!