Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mási is ennyire nehezen...

Mási is ennyire nehezen viseli az utolsó heteket? Mivel vontad el a figyelmedet?

Figyelt kérdés

38+3 naposak vagyunk. 37 hétig minden rendben volt. Semmim nem fájt és tudtam csinálni a dolgom. A pihenést nem vittem túlzásba, mert mindig meg volt a dolgom, és csináltam. Nem szoktam nyafogni meg hisztizni, de az elmúlt 3 napom gyötrelem. Fáj a hátam, lábam, nem tudok aludni és ráadásul most éjjel végig görcsöltem... Semmihez sincs kedvem, sem erőm.. Nem akatom elhagyni magam de utálom ezt a mindenhol fáj állapotot és a pihenjek című mondatokat!

Nyákdugóm még nem ment el. Hasam leereszkedett, babám se mozog már annyit és olyan intenzíven,de ezen kívül semmi jelene nincs, h meg szeretne születni.



2016. jún. 21. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Én csütörtökön leszek 32 hetes, szóval te előrébb vagy jóval, de én is nagyon szenvedek már. Állandóan elájulok, meg fáj mindenem. Az orvosom azt tanácsolta, hogy izomlazítós tengeri sós vízben fürödjek, az segít a láb és derékfájdalmon. Csak annyit tudok mondani, hogy nézz sorozatokat, olvass, vagy amilyen hobbid van. Málnalevél teát iszod? Én el fogom kezdeni a 36. héttől, állítólag segít beindítani a szülést. Vagy a párod is bevetheti magát, hátha az segít :)

31hkm

2016. jún. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
38. héten hagytam abba a munkát, utána még egy hetem volt a szülésig. Abban az egy hétben vagy a férjemet kísértem dokihoz (elég durva vesemedencegyulladást szedett össze, be is akarták fektetni, de nemet mondott rá) vagy én ültem nst-n (két naponta, naponta kellett járnom a 36. héttől) vagy puzzleztem. Nekem a derekam fájt rengeteget már a 20. héttől, de nekem sokat segített a kismamatorna és hogy esténként negyed órát a csupasz padlón feküdtem. Ezenkívül a vizesedés volt durva, de ha pihentem, akkor rosszabb volt, ha jöttem-mentem, akkor szépen lement róla a víz, de reggelente kb fél óráig nem tudtam mozgatni a kezeimet a víztől.
2016. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én 38+3-on szültem, de a 34. héttől már annyira fájt egész nap a hólyagom az ütéseitől, hogy a munkahelyemről is el kellett jönnöm. De én a szülés előtti napig dolgoztam, otthonról (tudtuk, mikor van a szülés).


Nehezen viseltem, hogy kb 400 m-re tudtam csak kimenni az utcára és otthon is nagyon ütött. Borzalmas pár hét volt, igyekszem nem gondolni rá. 4 hónapos, beleborzongok, mikor azt csinálja a kezével, amit benn csinált:D


Kitartást!

2016. jún. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam, h nem csak én érzek így. Bár én nem dolgozom 4 hónapja, mert a munkám miatt nem lehet, mimdig feltaláltam magam itthon. Ügyintézés, főzés, mosás, takarítás és társai. Most itt a befőző szezon, van mit csinálni, de fizikailag képtelen vagyok rá...

Aki ismer tudja, h nem vagyok az a semmit tevő tipus, és magamhoz képest "lustultam be".

Mind emellett nagyon várom a babát és nagyon kíváncsi vagyok már rá!

2016. jún. 21. 15:08
 5/5 anonim ***** válasza:

Az elsőnél a 35. héttől a kórházban töltöttem az időmet. Rengeteget olvastam, ott aztán tényleg mást nem nagyon tudtam csinálni, sétálni nem volt hol és tiltott is volt nekem. Azzal teltek a napjaim, hogy vártam a látogatóimat, az addig levő időt pedig olvadással, rejtvényfejtéssel, beszélgetéssel töltöttem. 38+6-ra szültem, szóval több volt, mint elég odabent. Sokat adtam volna, ha otthon unatkozhatok, de ez van. Nagypn vizesedtem, diétáznom kellett, nem kaptam levegőt, de ez otthon is nyilván ugyanígy lett volna, de a honvágy...:)

A második meg sokat volt haránt, nagyon kényelmetlen volt, a bordám fájt. Amikor befordult fejvégűbe, akkor is a bordáimat nyomta valahogy. Nagyon erős jóslóim voltak, de vele nagyon vigyáztam az étkezéssel, nem vizesedtem, pedig ugyanúgy kánikula volt. Elsőnél semmi jele nem volt, hogy meg akar szülezni, hajnalban fájásokkal indult. A másodikkal az erős jóslók kpmoly fájásokra váltottak, majd elmúltak este, ez ment 2 napig, majd éjjel beindult, 39+3. Előtte való nap mindketten keveset mozogtak.

2016. jún. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!