Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésnél miért a fekve...

Szülésnél miért a fekve szülés a bevett gyakorlat? Úgy tudom, a guggolva szülés sokkal fájdalommentesebb és kevésbé kockázatos a nők számára.

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 11:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%

Azért egy kicsit értsük már meg az egészségügyi személyzetet is. Lehet itt mondogatni, hogy "mer' az orvos kényelme" blabla, de az is jusson már eszetekbe, hogy te életedben kb. max 3-4-szer szülsz (kevés kivételtől eltekintve), azaz max ennyiszer fél órát kell fekve maradnod. A szülésznő meg NAPONTA vezet 3-4 szülést akár, az orvos szintén. Lehet te sem örülnél, ha 40 éves korodra szétmenne a gerinced...

Plusz értelemszerűen azért nem árt, ha az orvos is odafér, ha valami baj van. Azért ha négykézláb térdelsz vagy ülsz, akkor nem olyan egyszerű segíteni, ha valami baj van.

Harmadrészt meg nézd már meg, hogy milyen állapotok vannak egyes szülészeteken. Már annak lehet örülni, ha valahol van normális szoba a vajúdónak, netalántán labda, hogy legalább a vajúdás alatt ücsöröghessen rajta. Marhára nincs pénz speciális szülőszékre.

De ha ennyire a szülőszék mellett vagytok, akkor szét lehet nézni a városotokban lévő szülészeten, és ha nincs, akkor össze lehet rá dobni a pénzt. Biztos örülni fognak neki.

2018. jan. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
Nekem úgy kényelmes.
2018. jan. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%

"Azért egy kicsit értsük már meg az egészségügyi személyzetet is"


Már ne is haragudj, de ne válassza azt a szakmát, ha nem bírja.


Egyébként kvára nem a kényelemről kellene szólnia, hanem arról hogy fekvő helyzetben BIZONYÍTOTTAN nagyobb az esély, hogy seggig szakadjon a nő, míg természetes pozícióban sokkal kisebb.

2018. jan. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem feküdtem hanem inkább ültem.a háttámla meg volt emelve a szülőágyon.Én tuti nem bírtam volna guggolni 10percet se.Nekem így tuti volt,pedig 4kg volt a gyerek 😃


Szerintem engedni kellene mindenkinek a szabad testhelyzet választást kitoláshoz,viszont ha emiatt az orvos nem tud időben lépni komplikáció esetén ne lehessen felelősségre vonni!


(lásd pl otthonszülés Geréb Ágnes,a szülőket is elő kellett volna venni nem csak Ágit! Kórházban egy elakadt babához több segédeszköz van mint otthon...)

2018. jan. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%

Tudom, hogy muszáj rutinból mindennek elmondani a szülészeket, Geréb Ágnes emlékére. De azért maradjunk már a realitás talaján egy picit.

[link]


Ez egy tök átlagos szülőszék. Nem milliós, hipermodern darab, a legtöbb magyar szülészeten hasonló van. Állítható a háttámla. Baromira nem hanyatt fekve szülsz benne.


Inkább kotkodáljatok olyan miatt, ami reális: hálapénz, embertelen bánásmód, rossz higiénés körülmények, stb. De azért ne essetek már át a ló túloldalára.

2018. jan. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%
Baromira hanyatt szültem benne.
2018. jan. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
72%
Istenem, mennyi sötét! Hagy döntsem már el, nekem mi a kényelmes! Miért hihetetlen, hogy nekem fekve kényelmes szülni? Attól, hogy lepontozol, még akkor is kényelmes marad!
2018. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
70%
Ahol én szültem nem szóltak bele, úgy szültem/vajúdtam, ahogy nekm kénylmes volt. Volt labdán ülés, kádban ázás, guggolás, négykézláb állás, szülőszék (az a sámli féle típus). Az elsőt guggolva szültem, a másodikat szülősámlin, a szülésznő és az orvos igazodott hozzám. A másodiknál a két szükséges öltést a szobában lévő franciaágyon csinálta meg az orvos, míg a babámmal foglalkoztam. Szerintem egyszerűen a nőknek tudatosabbnak kéne lenniük, és kiállniuk magukért szülés közben is.
2018. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
59%

Az orvos javaslatara terdeltem, guggoltam. Segitett utana allo helyzetbe huzni, egyedul nem ment. Aztan megint guggolas. Akkor fektetett, amikor mar bajt sejtett. Igaza volt, elakadt a szulocsatornaban. Vakummal szuletett, es betrombitaltak egy teljes szakertoi stabot. Szerencsere nem lett baja.

En halas vagyok a profizmusukert.

2018. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

3 éve és 5 hónapja is teljesen vízszintesen hátonfekve szültem. Elsőnél vajúdni is úgy kellett. Kitoláskor megpróbáltam testhelyzetet váltani, de erőszakkal visszanyomtak. Mert így szokta meg a doki. Nem tud gátat vágni, ha nem a hátamon fekszek kengyelbe rakott lábakkal. De lehet, hogy nem is kéne 99 %-ban gátat vágnia, ha nem háton fekve szülesztené a nőket.

A másodikat már máshol szültem. Vajúdni lehetett állva, de a végén feküdni kellett. Nem szülőszéken, hanem ez is olyan ágy volt, aminek a láb felőli részét le lehet szerelni. Ekkor is háton fekve toltam ki, de olyan gyorsan történt, hogy nem volt idő szétszerelni az ágyat, kengyelezni, így nem fért oda a doki a lábam közé vágni, de nem is volt rá szükség szerencsére.

2018. márc. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!