Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek meg fognak császár...

Szerintetek meg fognak császározni?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, első babám, 32. héten 2,5 kiló volt, 36. héten 3,5 kg, de tudom, hogy ezek az adatok nem pontosak. 47 kilóval kezdtem a terhességet, most 55 vagyok és 169 centi. Azt nem tudom, hogy mekkora a medencém, vagy még mik számítanak. Fogadott orvosom van, és igen, tudom, hogy tőle kellett volna megkérdeznem, de egyszerűen nem akartam, de most muszáj megkérdeznem “valakitől.” A fogadott orvosom szerencsére nagyon természetes szülés párti, de az utolsó alkalommal mikor találkoztunk kétszer is szóbahozta a császárt. Nem miattam, csak úgy általánosságban, hogy.. “akár természetes szülés, akár császár” vagy, hogy “a császármetszésnél pedig..” eddig ilyeneket sosem mondott és most azt is megjegyezte, hogy “ön már megint nem nőtt semmit, csak ez a gyerek, mi lesz így”


Kicsit meg vagyok ijedve. Nagyon sok rosszat olvastam itt az oldalon a császármetszésről és félek. 2 hét múlva megint megyek az orvoshoz, akkor leszek a 38. héten, mindenképp megkérdezem, de addig jól esne egy két vélemény, köszi


2018. jan. 27. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Van rá esély. Nem 100 százalék. Akit én ilyen paraméterekkel ismerek őt császározták mert nem tudta volna megszülni a babát
2018. jan. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Es ha csaszar lesz? Akkor se lesz semmi!

Nekem total pozitiv elmeny volt! A kovetkezot is azzal fogom szulni.

Csak nyugi!!!;)))

2018. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

először is a császártól ne félj. Az itt leírt történeteknek jó, ha a fele igaz, pláne mikor a szomszéd lányáról van szó. Ha programozott császárod lenne (márpedig téraránytalanság miatt az szokott), még annyi okod sem lenne félni. A felépülés is csak annak nehéz, aki elhagyja magát, belebetegszik, hogy "nem tudta" megszülni a gyereket, meg "nem is igazi szülés" és hadd soroljam. Nekem pénteken született a kislányom, hétfőn jöhettünk haza, semmi bajom nem volt az ég világon. Én császárra is készültem. Utána héten szombaton már családi eseményre mentem, mindenki le volt döbbenve, mert h császáros vagyok és semmi bajom - mert ők is csak a "jajjcsászár" történeteket ismerik.


Javaslom, írj ki egy kérdést, hogy a PROGRAMOZOTT császár kinek milyen élmény volt, mennyi idő volt a felépülés. Kb 10ből 8an pozitívan fognak beszámolni, a maradék kettőből az egyik nem fogja majd fel, hogy a programozottra vagy kíváncsi, és leírja, hogy 12 óra vajúdás után rohantak vele a műtőbe, a másik meg aki nem képes felfogni, hogy attól, hogy nem a vagináján jött ki a gyerek, még ugyan olyan teljes értékű anya, és ezt nem kudarcként kellene megélnie.

2018. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Ez nagyon sokmindentől függ. Én pl 45 kg vagyok (55-el szültem) hozzá 160 cm vagyok, 3200 g- s babámat nem tudtam megszülni, de nővérem kb ugyanilyen méretekkel 4,5 kg-s babát megszült. Tehát tényleg bárhogy alakulhat.

De ne aggódj nem annyira vészes a császár, tényleg sok a rémtörténet. Ami a legrosszabb az első felkelés, onnantól rohamosan napról napra javul. Én azt a részét éltem meg rosszul, hogy fél napig vajúdtam a semmiért, tolófájás...és császár. Inkább lett volna programozott! De végülis már mindegy :)

Ja.. Meg császár után kevesebb a gyerekágyas vérzés ;)

Könnyű, szép szülést kívánok neked!

2018. jan. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%

Szia

Én is 47kg-val kezdtem

Most 33+0 vagyok es 51.5kg

Az en orvosom is sokat beszel csaszarrol. De nekem az elejetol fogva, viszont én épphogy 150cm vagyok.

Azt mondta meglátjuk mekkora lesz a BPD 3 het mulva es megbeszeljuk mit lat jonak.

De egy tanacsot fogadj meg, ne felj a csaszartol. Ha az kell, akkor az kell. Ne szégyeld ne bánd.

Unokanoverem eroskodott h de igenis termeszetes uton stb.. aztan keson kerult mutobe. Tobbet nem irok.

De azota aldom h letezik csaszar es sose fogok óckodni tőle.

2018. jan. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Nekem jó volt a császár és örültem neki, hogy nem kellett szülnöm, van olyan barátnőm, aki egy éve szült és úgy szétszakadt, hogy azóta se tudja használni.
2018. jan. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Nem kell félni a császártól, én külföldön lakom, itt lehet választani, császárt kértem, minden nagyon jó volt kb. két nap alatt felépültem.

Ez egy 20 perces rutin műtét, az ember még egy fogtömésnél is több időt tölt az orvosi székben.

2018. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

167cm vagyok.

Első babám császár lett.Kitágultam teljesen csak nem fért be a szülőcsatornába...4kg volt

Második babám 3600grammal természetes úton született.

Harmadik babám szintén természetes úton született pedig ő is 4kg volt.


A program császárba nem mennék bele.Döntse el a baba mikor akar jönni.Ha a doki nagyon a császár felé terel és nem bízol meg benne kérhetsz másodvéleményt.Ha megbízol benne akkor át tudjátok beszélni hogy császár útán szőrkontakt,aranyóra...


Tudom sablon,de mindegy hogy jön a világra,a lényeg hogy egyikőtöknek se legyen baja.

2018. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Es így segítsen az ember... mindig elfelejtem mért nem válaszolok sosem..

5#

2018. jan. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
38%

8, azt is programcsászárnak hívják, ha megvárják, míg beindul, és viszik a műtőbe.


Csak az nem program, mikor már folyamatban van a hüvelyi szülés, fellép valami komplikáció, és "rohanni" kell a műtőbe

2018. jan. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!