Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császározni fognak. Anyukák...

Császározni fognak. Anyukák megosztjátok velem a tapasztalataitokat? Minden érdekelne?

Figyelt kérdés

2016. dec. 2. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engemis èrdekelne. Bocsi az offèrt
2016. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nekem nagyon pozitív az emlék. Nem császárnak terveztük, csak nem úgy alakultak a dolgok ahogy kellett volna. A szúrást se éreztem utána meg már pár perc után deréktól lefelé semmi. A kisfiam nagyon fent volt mert 2x rajta volt a zsinor a nyakán ezért amikor húzták ki az volt rossz. Nagy nyomás érzés nem fájdalom csak rossz. De az gyorsan megy. Utána se semmi. Nekem volt már nagy hasi műtétem, utána kb tudtam mi vár rám.. Felkelni nagyon rossz először de kibírható. 11 hós a fiam de a sebből semmi nem látszik. Igaz ez a doktornőm érdeme. Ha lesz tesó én ott is már császárt szeretnék.
2016. dec. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2 császárom volt, és nekem is kellemes emlék.

Az injekció kicsit kellemetlen, de nem vészes. A műtét alatt max azt érezni, hogy kicsit matatnak, meg kiemelik a picit. Az elsőnél még annyit sem éreztem. A doki meg a szülésznő is végig mondták mi fog történni, mit fogok érezni stb. Az elsőnél benn lehetett a férjem, a fejemnél ült, a másodiknál (nem ugyanaz a kórház)a mellette lévő helységből üvegablakon keresztül nézhetett. Persze a műtét részéből nem látott semmit, az természetesen el volt paravánozva. Aztán a műtét után feltoltak a megfigyelőbe, feljöhetett a férjem is, meg megkaptuk kicsit a babát, aztán hagytak pihenni pár órát. Kaptam közbn infúziót, meg méh-összehúzó injekciót.

Aztán az első felkelés nehéz, elkisérnek lemosdani meg ilyenek, de aztán egyre jobb lesz. Én sokat mozogtam, amennyire lehetett, gyorsan rendbe is jöttem. Mikor haza értünk, itthon mindent meg tudtam csinálni, teljesen úgy közlekedtem, mintha mi se történt volna.

2016. dec. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én a műtét utáni estén iszonyatos gyomorgörcsökkel, gyomorsavval küzdöttem. Nekem rosszabb volt, mint a heg fájdalma. Erről senki nem beszélt, hogy ilyen is lehet. Kevesebb, mint két hét múlva lesz a 2. császárom, most próbálok erre előre felkészülni, ill alternatívákat keresni, hogy enyhìtsem.
2016. dec. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem is kettő volt. Az első azért nem volt jó emlék, mert sürgősségi volt, altattak, így nem halhattam felsírni a fiam. De maga a lábadozás nekem nagyon könnyen ment. Mondjuk rám a dokim is azt mondta,hogy ufó vagyok, mert rá két napra futottam utána, mert nem hallotta,hogy szólok és el akartam kapni! :)

A második programozott volt, és ha lehet ilyet mondani, nekem egy álom. Nyilván az elsőhöz képest meg főleg. Előtte nap kellett befeküdnöm. Aztán a műtét reggelén jött a nővérke, bekötött egy infúziót, és az ágyban kellett várnom,hogy jöjjön a műtős fiú. Egy ágyas szobában voltam, így a férjem végig velem lehetett. A műtőben beadták a gerincembe a szurit. Érdekes nekem az jobban fájt, amikor a doki tapogatta,hogy hova adja. Az injekciót szinte meg sem éreztem. Én is annyit éreztem,hogy matatnak. De nem volt kellemetlen. Aztán 18 perc múlva kiemelték a fiam. Gyorsan megmutatták, aztán elvitték ellátni, engem meg még kb. 40 percig szedtek rendbe. Közben a betegszállító visszajött és bemondta a fiam értékeit. Súly, hossz, apgar érték.

5 óra múlva kelhettem fel. Persze, az első felállás tényleg nem egy leányálom, de speciel másnap én már úgy éreztem, mintha több napja műtöttek volna.

2016. dec. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
hallhattam, bocsánat
2016. dec. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
program császárom volt, nekem nagyon jó emlék, semmivel sem cselném el, pár nap múlva semmi bajom nem volt. Előtte is csak annyi, hogy lassabban ment a felülés, felállás, de nem fájt semmi.
2016. dec. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem is progis volt. Szinten csupa jo emlek!

Felvettek a szuloszobara, kaptam haloinget meg egy agyat az elokeszitoben. Bekotottek az infuziot meg katetert helyeztek fel plusz ctg-re tettek. Jottek mentek a noverekek, mindig nyomtak valamit hol venasan hol az infuziona.

A szuri abszolut nem kellemetlen( habar anesztes fuggo sztem)! Mire ledoltem mar nem ereztem a labaimat. 12:20 kor kezdtek,27- kor mar meg is szuletett a kislanyom,45-kor mar a beteghordora vartam!😃 A mutetbol semmit nem ereztem, csak egy rovid ideig rangattak, de az se fajt csak ereztem egy kis gyomorgorcsot. A picit odahoztak egy puszira majd az orzoben ujra velem volt mar. Nalunk 12 ora utan kell talpra allni! Temerdek folyadekot kell inni az biztos!

Na es az is igaz, hogy minel tobbet mozogsz annal hamarabb gyogyulsz!;)

Mi 5 nap utan jottunk haza( miattam), de miutan elrendeztem a kisasszonyt, betettem a szennyest a gepbe... Tenyleg mintha misem tortent volna!😂 Na jo, ciganykerekezest nem mertem volna bevallalni!😁

2016. dec. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Indított" (burokrepesztéssel) császár faros fekvés miatt. :) Altattak, ébredés után számomra brutális volt a fájdalom, a gyerek eszembe sem jutott, csak az, hogy adjanak gyógyszert azonnal. Felépülés sem volt leányálom, pedig úgy gondolom/tam, hogy elég magas a fájdalomküszöböm. Én konkrétan 6 hét után sem tudtam még hasra feküdni, annyira érzékeny volt az egész terület.

Ettől függetlenül most a második is császáros lesz, mert úgy gondolom, hogy a gyermekünk számára ez a "legbiztonságosabb" mód, hogy világra jöjjön.

2016. dec. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
a programcsászárosok nagy része nagyon jól viseli a dolgot, horrorsztorik és hosszú felépülések a sürgősségi császárnál jönnek elő inkább.
2016. dec. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!