Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell mentőt hívni...

Mikor kell mentőt hívni szüléshez?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nyákdugónál nem kell, azzal nem kell foglalkozni. De, ha folyik a magzatvíz akkor mentőt hívjak vagy ráér busszal? Kocsink nincs és a szomszédoknak sem mert nyugdíjasok. Ha 10 perces vagy 5 perces fájások vannak busszal is ráér vagy mentő? És lenne időm letusolni? És még milyen esetben kell ilyenkor mentőt hívni? 20 km-re lakunk a várostól és 15 percet kell sétálni a kórházhoz.

2018. febr. 17. 10:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
66%
Ha elfolyt a magzatviz, akkor mento. 5-10 perces fajasoknal is erdemes lehet, de ott meg azert merlegelendo, ha ugy erzed beersz a busszal, akkor menj azzal. A mento nem fog megsertodni egyebkent ha 5 perces fajasokra kihivod
2018. febr. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Busszal nem mennék szülni. ... Taxi, vagy mentő.
2018. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Taxi a busz helyett! Ha kireped a burok, mit csinálsz a buszon?! Olyankor ömlik a víz...a taxiban magad alá tehetsz eleve valamit. Na meg a taxi pofátlan és kerülőutakat is ismer kiválóan, ellentétben a menetrendes busszal.

Nekem a taxit ajánlotta a dokim. Mentőt azért nem mert az a legtöbb esetben a legközelebbi szülészetre köteles vinni nekem pedig a város másik végében volt a kórház ahol szülni akartam.

2018. febr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 piroska és a farkas ***** válasza:
85%
Én már a nem rendszeres fájásoknál mentôt hìvtam, a kòrházba menet a kb 15 perces úton egy fájás se jött, kicsit hülyének is néztek bent, de csak 20 percig...enny idö mùlva úgyanis mindenki döbbenetére megszületett a kisfiam. A fogadott dokim nem ért volna oda, ha nincs épp a kòrházban.... 😊
2018. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan gondolod h egy minden bokornál megálló buszon akarsz vajjúdni?!

Ha elfolyik a víz, vagy 5-10perces fájásaid vannak hívhatsz mentőt. A bzsztnál tényleg jobb a taxi is

2018. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha simán elfolyik a magzatvíz, akkor még 1 óra elvileg van arra hogy beérj a kórházba. Ha semmi extrém körülmény nem merül fel akkor én a taxit ajánlom, mivel a mentőre más életveszélyes helyzetekben is szükség van. Szerintem a mentőben sem csinálnak semmit a kismamával ameddig beérnek. Buszt viszont semmiképp nem ajánlom!
2018. febr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

Első babámnál taxival mentem szülni 5 perces fájásokkal, a másodiknál is ez volt a terv de 5 perceseknél elfolyt a magzatvíz, akkor mentőt hívtam inkább.


Busszal ne menj szülni. Még ha időben bele is férne a buszút, egyrészt nem tudhatod milyen gyorsan szülsz meg, másrészt a buszjárat is.. ha kell várni pár órát a következő buszra, az baj. Az a 15 perc séta is.. hát, én a parkolóból alig bírtam bemenni a szülészetre.

2018. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
A mentoben telleg nem csinalnak semmit a kismamaval, viszont ha kozben megindul a szules le tudjak vezetni helyben, a taxi sofor meg valoszinuleg nem.
2018. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 piroska és a farkas ***** válasza:
100%
Ugye elsô szülésed lesz? 😊
2018. febr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, első lesz.
2018. febr. 17. 13:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!