Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz, ki...

Ha elfolyik a magzatvíz, ki kell hívni a mentőt?

Figyelt kérdés

annyi félét olvasok,és érdekelne 2017 ben ez hogy működik?

nincs autónk,taxit lehet hívni?



2017. dec. 24. 22:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
19%
Taxit , minek és ha menet közben születik meg a baba kik segítenek ? Mentőt hívj .
2017. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
57%
Nekem azt mondta a doki, hogy 2 órán belül mindenképpen be kell érni a kórházba. Mondjuk nekünk van autónk de ha nem lenne mentőt hívnék.
2017. dec. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
55%
Én mentőt hívnék,mivel nem kockáztatnám meg,hogy azt mondja a taxis,nem visz el,mert összepiszkolom az autót.Én még előtte mentem be anno,hogy elfolyt volna,mégis úgy nézett rám a taxis,mint egy darab véres rongyra.
2017. dec. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
59%

Ismeros, szomszed, rokon ?

A mento eletmentesre van nem fuvarra. A magzatviz elfolyasa utan meg orak vannak a szulesig, 24 oran tul van csak fertozesveszely is.


Egeszsegugyi dolgozokent irom ezt.

2017. dec. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ugy gondolom sosem lehet tudni, hogy egy elfolyt magzatvíz mögött milyen komplikáció lehet! A fuvarrol meg annyit, hogy elèg règóta fizetem azt a fuvart!! Remèlem sosem lesz rá szüksègem, de ha úgy alakúl ugyan tegyèk már azt amiert fizetest kapnak!ezekszerint nem kötelesek kijönni a mentősök???
2017. dec. 24. 23:56
 6/29 anonim ***** válasza:
64%

Egészségügyi dolgozó helyett is ég a képemről a bőr!

Bár mi kocsival mentünk be, sajáttal, de a nőgyógyaszom is azt mondta, ha elfolyt a víz nyugodtan hívjak mentőt ha attól nyugodtabbak vagyunk. És van ún. rohamszülés ami akár 1 órán belül is babát "eredményez". Plusz pl. budapesti belvárosi kölzelkedésnél a mentő jobb megoldás ha messze a kórház, mert általában előreengedik.

2017. dec. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
64%

Kerdezo, az elfolyt magzatviz mogott nem komplikacio van, hanem szules kozeledte ;)


Nem, nem kotelesseguk kimenni. A mentonek. Ugye tobb fajta van ...

Es nem azert mert nem fizettel, hanem mert lehet epp egy fejserulest szenvedett 5 eveshez, vagy az agyverzeseshez rohannak.


Elfolyt magzatvizhez betegszallitot kuldenek, ( mivel tudjak, hogy 24 oraig nincs fertozesveszely )ami viszont 6 ora is lehet mire kier.


Egyebkent normalisan valaszoltam, miert kell agresszivnek lenni?

Ha te jobban tudod, akkor miert kerdezed ?

15 eve naponta fogadom a mentoket, talan tapasztalatbol irtam.

2017. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%
Se mentőt hívni se sietni nem kell. Ha vajúdás kezdete előtt elmegy a magzatvíz, akkor akár 24 óra is eltelhet mire beindul a tulajdonképpeni szülés.
2017. dec. 25. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Nyugodtan mehetsz taxival, én is azzal mentem.
2017. dec. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%

Elfolyt magzatvízhez betegszállítót küldenek ami 6 óra is lehet?

Na na na... én, mint mentőápoló, mentőtiszt-hallgató írom - elfolyt magzatvízhez nem megy betegszállító, mivel olyan egység az OMSZnál nincs. Az OMSZ az előrehaladottságtól, hányadik gyermek függvényében mentőgépkocsit, vagy ha úgy adódik esetkocsit küld, azonnalos riasztással (amint felszabadul az egység vonul). Nem mellesleg 6 órás riasztás nincs az OMSZnál, a 2 órán belüli mentőszállítás a “legtöbb”.


Elfolyt magzatvíznél nyugodtan hívj mentőt, de célszerűbb már jóval a magzatvíz elfolyása előtt felismerni a helyzetet, és időben bemenni a kórházba pl. rokonnal, ha nem megoldható, akkor nyugodtan mentővel. Ha már épp elfolyóban van/előtte vagy, jöhet a segélyhívás. De terhes nő szállításából sosincs gond, ha vaklárma akkor se, ne félj :)

2017. dec. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!