Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az utolsó menzesz vagy az...

Az utolsó menzesz vagy az ultrahangos adatok alapján számolt "szülés várható időpontja" a mérvadó?

Figyelt kérdés
37+4 hetes vagyok az uh szerint, január 24-re vagyok kiírva. Az utolsó menstruációm szerint viszont a jövő hét, 16-a a nyerő. Nektek melyik szerint nézték, hogy túlhrodás e?
2010. jan. 6. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem mindig a mensi a mérvadó.
2010. jan. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nálam az uh mérést nézték mindíg, mert a mensim nem 28 napos volt. Viszont az én számításom szerint a gép nagyon jól kiszámolta, 1 nappal szültem később! És végig azt a dátumot mondták már a 12.héttől.

Ügyes légy a szülőszobán!:)


3hónapos kisfiú anyukája

2010. jan. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is két hét eltérés van, ezért az UH szerint számolták a szülés idejét. Fontos, hogy ezt nézzék, mert egyáltalán nem mindegy, hogy mikor megy el valaki pl. az AFP-re.
2010. jan. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást!:)...és a válaszokat is.
2010. jan. 6. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a menzi a biztos (feltéve ha nagyjából pontos szokott lenni) nekem pl nagyon nagy babaám volt, az uh mindig sokkal többre becsülte a koránál, de az utolsó menzi időpontja volt a jó, napra pontosan született.
2010. jan. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A menszesz ideje egy biztos támpont, de egyáltalán nem biztos az, hogy ehhez képest 2 hétre fogant a babád, pont középidőben. Foganhatott korábban is, későbben is, csak nagyon kevés anya tudja, hogy pontosan mikor. Ezért terhesség és a baba korát az ultrahangos adatok segítségével folyamatosan korrigálják, és ez sokkal inkább mérvadó a szülés időpontjának megtippelésében, mint az utolsó menszesz időpontja.
2010. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Hát én az utolsóval vitáznék, mert nálam Uh szerint 3 héttel korábban szültem volna, mivel nagysúlyú volt a kisfiam. De ő kivárta a menszi szerinti betöltött 40. hetet és pontosan világra jött, se előtte, se utána nem volt neki szimpi, hiába mondták az uh-s nénik, bácsik már előtte 3 héttel, hogy mindjárt szülök. Viszont jóóól berezeltem a folyamatos figyelmeztetés miatt, és hát mégis csak természetesen hoztam világra a több, mint 4 kilós manókámat. Bár az egyik doki nem engedte volna, még jó, hogy nem őt fogadtam fel, így átélhettem a szülés csodáját. :)
2010. jan. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez rendben van, és gratulálok a kislurkóhoz. :-)


De mi van azzal a nővel, akinek rendszertelen a vérzése, és utoljára 100 napja volt menszesze? Nyilván nem 14 hetesen kezdi a terhességét. :-) Neki az ultrahangos mérési eredmények alapján fogják megmondani, hogy mennyi idős a terhessége/babája, sokezer terhesség átlagolt adatai alapján.


Az is gyakran előfordul, hogy valaki a ciklusa legelején vagy a legvégén esik tehertbe, közvetlenül menszesz után vagy előtt. Állítólag a kiírt dátumhoz képes +/- 2 hét eltérés is ennek tudható be a legtöbb esetben: a baba tényleges kora egyszerűen nem egyezik a menszesz szerinti terhességi korral, mert nem középidőben történt a fogantatás.


Egyéni eltérések lehetnek, és lesznek is. Kinél kisebbek, kinél nagyobbak. Nálam pl kisebbek. Kisfiamat 23+4 naposnak mérték ultrahangon, közben meg pontosan tudom, hogy akkor volt 22+6 napos (hőgörbe, LH teszt). Nekem mondhatják, hogy ennyi meg annyi idős, hiába, én pontosan tudom, hogy mennyi idős. De a kisebbségbe tartozom ezzel.

2010. jan. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ha jan 16 körül bármilyen furcsaságot észlelsz (feltűnően kevés mozgás, vérzés van stb) azonnal rohanj el a kórházba, és vizsgáltasd meg magad, hogy jól van-e a baba. Inkább nézzék az embert túl pánikolósnak, minthogy a túlhordástól legyen valami. Egy ismerősömnél sajnos nagyon rossz vége lett annak, hogy folyamatosan arrébb tették az UH alapján a szülés várható időpontját.
2010. jan. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!