Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ambuláns szülésről mi a...

Ambuláns szülésről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Játszom a gondolattal, hogy a szülésem utáni napon hazajönnék (2. gyerek), de nem tudom ez mennyire megoldható a gyakorlatban.
2018. márc. 11. 18:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Én is olvasgattam erről de mi történik ha a baba besárgul? Csecsemőosztály vagy vissza lehet menni az újszülött osztályra? Ha az első eset, inkább nem jönnék el a szülés másnapján. Azért friss sebbel ülni a csecsemőosztályon a széken húzós lehet. Én ezt az infót sehol nem láttam, pedig nem mindegy. Mondjuk én már megszültem szóval nekem az. De ennek járj utána szerintem.
2018. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%
Mit csinálnál ha baj lenne a babával?
2018. márc. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet visszamenni, vagyis nyilván, de az anya ilyenkor már nem páciens, csak a gyerek, azaz a mai gyermekklinikai állapotok mellett, aludhatna a gyerek ágya mellett a földön.
2018. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
43%
Amit 72 oraval kesobb is csinalna, visszamenne vele a korhazba.
2018. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Naponta ellenőrizné a gyerekorvos. Ha baj lenne, mennék vissza. Amúgy a babák 80 %-a besárgul az első napokban, ezt úgy nevezik, hogy "élettani sárgaság". Nekem az első szülésnél nagyon rossz élmény volt, hogy a férjem nélkül kellett lenni, fizetős, kétágyas szobában voltam, ahol a szobatársam egyfolytában sírt. Gondolhatjátok... Nálunk a kórházban a szülés után még 4 napot kellene eltölteni, én ezt soknak érzem.
2018. márc. 11. 19:56
 6/35 anonim ***** válasza:
90%
És van, amikor nem élettani a sárgaság, hanem jóval magasabb a bilirubin szint.
2018. márc. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
51%

Az én kisfiamnál vészes sargaság volt.


Nekem az a véleményem, hogy ha egy felnőtt ember nem bír ki 3 nyamvadt ejszakát egy kórházban a férjecske nélkül, ráadásul a gyereke érdekében, az nyafka és gyenge. Bakker, kicsi gyerekek is kibírnak több napis kórházi ellátást is pityergés meg nyafkázás nélkül, illene egy felnőttnek is!

2018. márc. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%
Igen, van mikor nem élettani sárgaság, hanem egyéb más súlyos probléma. Ráadásul az újszülöttkori fejlődési rendellenességek döntő többsége az első 3 napban jelentkezik. Ezek nagy része pl Fallot tetralogia, hirtelen jelentkzik, mire beérnél vele a kórházba jó eséllyel már nem élne. Te menj haza ha akarsz, a saját életed úgy kockáztatod ahogy akarod, de a gyerekedét ne.
2018. márc. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 2. babánál nagyon jól jött az a 72 óra pihenés a kórházban, csak egy gyerek szükségleteit kellett kielégíteni :-) előtte én is elgondolkodtam, hogy mi lenne előbb eljönni, de utólag jó döntésnek látom, hogy maradtam, itthon kezdödött a taposómalom 3 nap után.
2018. márc. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
62%

Miért mennél haza? Nincs, aki ellássa a nagyobbat vagy mi??

Szerintem baromság egy egy napos gyerekkel, mikor még te is örülsz, hogy lyuk van a....den pattogni! 3nap alatt te is helyrejössz annyira, hogy el tudd látni otthon is a nagyobbat, meg a kicsit is!

2018. márc. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!