Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülési fájdalmak hasonlítan...

A szülési fájdalmak hasonlítanak az erős menstruációs görcsökhöz? Mennyivel fájdalmasabbak?

Figyelt kérdés
Igazából már régóta fogkalkoztat az a kérdés, hogy tudok-e úgy "készülni" a szüléskor fellépő fájdalmakra, hogy nem veszek be fájdalomcsillapítót, amikor erős menstruációs görcseim vannak.
2018. márc. 17. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal fájdalmasabb :D

De amúgy pont ugyanolyan érzés igen, csak erősebb.

Az, hogy te mennyire fogod kibírhatatlannak érzékelni, azt csak ott tudod meg.

Nekem szerencsém volt, pedig oxitocinnal indítottak, azt olvastam arról, hogy durva fájásokat generál, mégis a 10-es skálán max. 8-ast adnék a legerősebb fájásomra, az sem tartott sokáig.

Nem éreztem a "majdnem belehalok, nem bírom tovább" érzést hálistennek.

2018. márc. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2018. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Nekem hasonló volt, azal a különbséggel, hogy szüléskor vannak fájásszünetek, amikor a fájdalomszint egyenlő a nullával. Ilyenkor lehet szusszani. Nekem menzeszkor nonstop fájt.

Én a helyedben nem edzenék. Attól nem fogod jobban bírni a szülést. Csak fölöslegesen kínozod magad.

2018. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Sokkal jobban fáj
2018. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Minden szülés más. Sok függ attól is, hogy ki hogy bírja a fájdalmat.De felesleges előre edzeni.Nekem a harmadik szülés volt a legnehezebb.
2018. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%
Nincs értelme edzeni, mert sokkal erősebb fájdalmad lesz, ordítani fogsz. Az elején teljesen olyan a fájás, amikor kezdődik, majd egyre erősebb lesz. Szülés közben már csak iszonyú fájdalmat lehet érezni.
2018. márc. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első szülésem úgy indult, hogy olyan erős görcseim voltak, mint a legkomiszabb menstruáció alatt. Aztán erősödött és nem volt szünet. Egyáltalán semmi pihenő. Bizony volt ilyen mindjárt belehalok érzésem. Cserébe nagyon gyorsan, 3 óra alatt meglett a fiam.

A második szülés alatt annyira se fájt, mint amikor nagyon megvan. 4 óra és több üveg oxitocin után császár lett.

Nem tudhatod előre, milyen lesz.

2018. márc. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, olyasmi, csak SOKKAL erősebb. Plusz talán úgy írható le hogy derèkból kiinduló iszonyú fájdalom, megfeszül közben körben a derekadtól a hasad mintha egy satu összenyomná és levegőt is nehezen kapsz közben a fájdalomtól.
2018. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ès nem tudsz rá felkèszülni...
2018. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%

De fel tudsz rá készülni. Olvass utána, hogy mi és miért történik ilyenkor a szervezetedben. Így sokkal könnyebb megélni.

És ne állj ellen a fájdalomnak! Tudd, hogy minden egyes fájással közelebb kerülsz a baba megszületéséhez. Szolnok

2018. márc. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!