Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mika tapasztalatok a Szent...

Mika tapasztalatok a Szent istván kórház szülészetéről?

Figyelt kérdés

Ott szeretnék szülni ha el jött az idő.Oda is tartozom,de sok jót is hallottam róla,de sajna rosszat is.Mik a vélemények?

20+1 hkm


2010. jún. 10. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ott szültem, és nagyon jó volt, a másodikat is ott fogom. Ha érdekel bővebben valami, írj.
2010. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát az érdekelne leginkább hogy milyen az orvosok,nővérek hozzáállása a kismamákhoz.Én egy eléggé érzékeny lelkületű ember vagyok és most hogy babát várok még inkább az lettem.Október végére vagyok kiírva és addig szeretnék minét több infót szerezni a kórházról.Ja még egy kérdés:Be lehet menni szülés előtt megnézni a szülőszobákat és beszélgetni kicsit az ott dolgozókkal?Nekem az nagyon sokat segítene.Nem félek a szüléstől,de azért megnyugtatna.
2010. jún. 10. 14:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Én ott szültem, szerintem nagyon kedvesek, engem előtte a szülésznő körbevitt a szülészeten, megmutatott mindent, jó volt, hogy tudtam előre, hova megyek.

A szülésnél is minden rendben volt, úgy foroghattam volna ahogy akartam volna, de én csak háton tudtam feküdni.

A csecsemősökről meg csak jókat tudok mondani, nagyon rendesek, kedvesek voltak velem, sokat segítettek.

A másodikat is ott szeretném szülni.

2010. jún. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,én is élni fogok a lehetőséggel hogy körbenézzek mindenképpen.Megnyugtató hogy mindenki kedves.Remélem velem is így lesz.Még egy kérdés a párom bent lehet velem a szülésnél,ha igen akkor is ha nem járt-jártunk semmiféle felkészítő tanfojamra?
2010. jún. 10. 14:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Van fogadott orvosod? Szülésznőd? (Nekem ezek voltak, de sok mindenkinek nem. )Tényleg mindenki nagyon kedves, aranyos. Akinek nem volt fogadott csapata, azzal is. Én voltam a szülőszobán szülés előtt 2 hónappal, de sajnos nem körülnézni, hanem visszatartották a babát, aki akkor ki akart bújni. Az tény, hogy nagyon népszerű kórház, és sokszor nagyon elfoglaltak az ottani dolgozók. Így talán érdemes szülésznőt fogadnod, ha anyagilag megteheted, aki csak veled foglalkozik amíg vajúdsz, és utána is. Nekem is könnyebb volt úgy elképzelnem a szülést, hogy tudtam, hová kell mennem. van egy szoba, ahol fogdják a kismamákat, ott kell lecuccolni, az ügyeletes orvos megvizsgál, és eldönti, hogy mi vár rád. valóban beindul-e a szülés, A család addig a folyosón várakozik... Ott kell vajúdni egy ideig, készülni, zuhanyozni, stb. Ha már tényleg beindultak a sűrűbb fájások, akkor kapsz egy szülőszobát, ahová már veled terthat a család.... Amikor megszületik a baba, akkor 2 órán át magatokra maradhattok a baba, Apa, meg a baba. ( ha mindenkivel minden ok.) Eztuán átkerülsz a gyermekágyas osztályra, a babát elviszik megvizsgálni, Te pihenhetsz.. Amikor úgy érzed összeszedted magad, elmehetsz a baáért, és onnantól veled lehet végig. Néha elviszik vizsgálni, fürdetni, stb. Éjjel is veled lehet, ha úgy gondolod. Ált. mindenkinél ott volt a babája. Amitől én előre tartottam, az az, hogy ide egyáltalán nem lehet bemenni a hozzátartozóknak, a folyosóra sem. A liftnél, a kávégép mellett lehet beszélgetni. DE amikor ott voltam, rájöttem, hogy ez nagyon jó, nem jönnek a szobatársohz egész nap, minden bajod van, vérzel, fáradt vagy, próbálsz szpotatni, nem ell más előtt. És anynira hamar eltelt a z idő, hogy nem is hiányzott Apa. Ami talán negatívum, hogy tényleg nagyon sok baba született akkor, és a csecsemősök nem érnek rá külön mindenkivel törődni, mármint az anyukákkal, segíteni szoptatásban, stb. Nekem oylan szobatársam volt, akinek már volt gyermeke, így ő segített. De igazából majd úgyis otthon , magad tapasztalod ki, mi a jó.
2010. jún. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én 2 babát szültem,ott,2 barátnőm is ott szült(szintén 2-2 gyereket),és a 3.-at is ott szülöm majd,pedig a város másik végén lakunk(a barátnőim szintén).Én csak POZITÍVAN tudok nyilatkozni.
2010. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok:a 14.46-os vál.kérdezem.Te mikor szültél ott?Mert a barátnőm idén februárban,(én 2 éve a kisebbet)de nálam és nála is minden további nélkül lehetett ki-be járkálni a kórtermekbe.
2010. jún. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És a babát mi vittük be a csecsemősöknek,hogy fürdessék meg,megvártuk,és vittük vissza.
2010. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen felkészítő, én nem voltam. (nem tartottam fonosnak). Ha lesz fogadott szülésznőd, akkor biztosan sokkal jobb dolgod lesz. A 36. héttől hozzá jártam már NST-re is, így nem kellett külön időpontot kérni a rendelésre.
2010. jún. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem tereztem hogy fogadok szülésznőt,sajna anyagilag nem állok túl jól,de mostanában gondolkozom rajta hogy esetleg megérné összekuporgatni rá legalább az első babánál,még nem tudom hogy mi vár rám.Amúgy mennyibe kerül vagy ez változó?
2010. jún. 10. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!