Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan válasszak szülészorvost...

Hogyan válasszak szülészorvost, esetleg szülésznőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

20 hetes kismama vagyok.

Elérkeztem arra a pontra, hogy nem tudom mit csináljak, fogadjak-e orvost, esetleg csak szülésznőt?

Ha másik városba megyek, ismeretlenül is elvállal az orvos?

Vagy ne is fogadjak senkit, majd az ügyeletes?

Ha fogadok, akkor azt hogy kell?

Csak felkeresem az orvost, és megkérdezem hogy elvállalná-e a szülést?

Vagy szülésznőt hogy válasszak?

Valaki szerint felesleges mind a kettőt.


2018. márc. 31. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem elég az ügyeletes. Mi a garancia rá, hogy a választott nem lesz épp külföldön, nem fogja épp az ágyat nyomni 40 fokos lázzal, stb.? Semmi.
2018. márc. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bator dolog sajat orvos szuleszno nelkul szulni...

sztem 20 hetesen mar nem vallal senki.

37hkm

2018. márc. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Bator dolog sajat orvos szuleszno nelkul szulni... "


Ugyan mi lenne benne a bátor dolog? Szerinted egy ügyeletes orvosnak nem az az érdeke, hogy minden rendben legyen? Dehogynem.


1. 20 hetesen már közel sem biztos, hogy valaki elvállal, de meg lehet próbálni, persze.

2. Egy idegen városba mész, ahol nem ismered az orvosokat. Mégis mi alapján döntesz? Ha egyiket sem ismered, akkor pont annyira nem tudod milyen szakemberek, mint az ügyeletes orvos.

2018. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem 20 hetesen simán vállal meg doki és szülésznő is. Nálunk legalábbis. Amúgy viszont én szülésznő parti vagyok! O végig ott van mellettem és végig segít. A doki 3 x nézett rám első szülésnél. Meg ugye varrt. Ügyeletesre bíztam magam de ismertem munkahely miatt uh latasbol o is megismert és ennyi. De tényleg 3x megvizsgált és kitolasnal ott volt. Míg egy szülésznő végig kb ott állt fellettem. Szerintem de ez egyéni velemnyem h o fontosabb, ha sima problémamentes szülés van! Császárnal is végig mellettem lehet ha erre kerül a sor!
2018. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos ez kórház függő is. Ahol én lakom szülésnél csak azt veszik emberszámba akinek van fogadott orvosa. A gyerekágyon is irtó kedvesek voltak az arcomba, hisz szülésznőm is volt. Egyébként ha egy terhesség és szülés komplikáció mentes az orvos nem is igazán kell oda, a szülésznő sokkal többet ér, de pl nálunk csak akkor fogadhatsz, ha orvosod is van. Én a helyedben érdeklődnék, hogy a kinézett kórházban milyen a helyzet.
2018. márc. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!