Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülésért tényleg fizetni...

A szülésért tényleg fizetni kell? :S

Figyelt kérdés
2010. jún. 11. 18:34
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Szerinted ha nem fizetsz, akkor a gyerek bent marad?
2010. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én csak hallottam róla de kérdésre nem kérdéseket várok
2010. jún. 11. 18:54
 3/9 anonim válasza:
Nem. Azért szokták elvárni a hálapénzt, hogy utána foglalkozzanak veletek. A szülést azért levezetik.
2010. jún. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom bevezették-e, de volt arról szó, hogy amennyiben nem a területileg illetékes kórházban szül valaki, mert fogadott orvosa van, akkor mint magánbeteget látják el. Hogy ebből mi lett, fogalmam sincs.

Az, hogy hálapénzt ad-e valaki, más téma. Az hálapénz!!! Ha megérdemli az orvos, anyagilag a család megengedheti magának, akkor boríték. De az, hogy megszabja egy orvos, hogy mennyiért hajlandó levezetni egy szülést T.B. alapon, az felháborít. Igaza van a 2. válaszolónak.

2010. jún. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
sosem szültem, és nem is fogok mert fiú vagyok, azért nincs fogalmam ezekről a dolgokról......
2010. jún. 11. 19:01
 6/9 anonim ***** válasza:
Hidd el, az erőfölény látszata is lehet aduász.
2010. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapesetben nem. De aki teheti fogad orvost, akit felhívnak, amikor megindul a szülés. Neki illik hálapénzt adni, mivel munkaidőn kívül jön be. Sok doki előre meg is mondja, hogy mennyire gondolt.

Ha az ügyeletes orvosnál szül a nő, azért nem kell fizetni. Csak hát elég lutri, hogy kit fogsz ki, sokan szeretik, ha ismerős doki vezeti le a szülést, akiben megbíznak.

Ebben az a pofátlanság, hogy a fogadott orvos is beírja magát a jelenléti ívre, és kap pénzt. Így egy nap egy csomó dokinak fizet a kórház is, még a hálapénzen felül. Ezért akarták bevezetni, hogy ne lehessen dokit fogadni, illetve ha mégis, akkor a szülés kórházi költségeinek egy részét is fizesse meg anyuka. Kb. 100ezer Ft-ról beszéltek. De aztán nem vezették be, mert nagy felháborodást váltott ki az ötlet.

Szerintem meg inkább nem kéne beírnia magát a jelenléti ívre a dokinak, ha nem ő van beosztva. De azért ők is tudják ám a kiskapukat, hogy minél több extrát kapjanak az államtól is.

2010. jún. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ügyeletesnél szültem, nem várhatott érte semmilyen hálapénzt, mégis tökéletesen ellátott, nagyon lelkiismeretes volt. Nem csak az utolsó 10 percre rohant be, meg gátat varrni. (Másfél óráig varrta, tiszta matyóhímzés lettem odalent, a szülsznőnek úgy kellett leállítania, hogy több öltés már tényleg nem kell.)


És mivel nagyon meg voltunk elégedve vele, utólag kapott némi pénzt is egy borítékban. Nem lett volna kötelező adnunk, és nem előre adtuk, hogy majd ezért jobban foglalkozzon velünk.

2010. jún. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Dettó, mint az utsó. Én is ügyeletesnél szültem, nem hanyagolt el. Ott volt amikor kellett, de nem volt ott végig. Néha bejött, megnézett, de a kitolásnál már végig ott volt. Teljes mértékben meg voltam vele elégedve, pedig tényleg csak beestem hozzá, nem várhatott semmit. Utána még a gyerekágyra is feljött megérdeklódni, hogy vagyok. Több iylen dokira lenne szükség!!!
2010. jún. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!