Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért kell egy állami korházba...

Miért kell egy állami korházban (BP. János KH) 140 ezret fizetni a szülésért?

Figyelt kérdés

Persze tudom,hogy fizetni kell..akkor is disznoság !

Nem is alapitványba kell befizetni,hanem zsebbe az orvosnak és a szülésznönek !hogy bánnak azzal aki nem tud fizetni ?talán a pincében levö ágyon fog szülni ?Persze régen is adtunk az orvosnak,de nem volt meghatározva,és a fizetésünkhöz képest nem EKKORA összeg!a kismenyem fog

szülni,havonta a 10-t is odaadta a privat rendelöben,ez OK

de a korhaz állami ! szebb lepedöt kap majd? vagy finomabb ebédet?ha ugyis munkaidöben van az orvos,akkor

miért kérhet ekkora összeget ?

a pincéreket megbüntetik,ha nem adozzák le a borravalot,az orvost miért nem ??persze nem bizonyithato..

azt hallottam,hogy a Baros utcai klinikán ki van irva,nem kérünk hálapénzt, igaz ez ??


2011. máj. 16. 19:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
50%

A kismenyed elég nagy lábon élhet. Nekem sok barátnöm szült otthon (nem magyarországon élek) éppen mikor én tavaly így elég sokat beszélgettünk erröl. az átlag hála pénz 30-50 ezer Ft. de több ismerösöm is simán eljárt az sztk-ba mindig ugyan ahhoz a dokihoz, majd megszült az ügyeletesnél, és abszolút boldog volt, nem külömböztették meg, nem adtak rosszabbat enni. minden szuper jó volt neki.

aki 100 körül ad az már csak azért teszi hogy mondhassa hogy ö mennyit adott a dokinak.

2011. máj. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Na várjunk csak.Megszünt a magánorvos fogadása.

Tehát ha a menyed bekerül,akkor az ügyeletesnél kéne szülnie.Tehát áthágtátok a szabályt.Ha pedig elvárod,hogy az orvos,akit megfogadtatok,bejöjjön és törvénytelenségeket kövessen el,mert csak Ő jó arra,hogy lássa a menyedet alulnézetben,akkor fizesd meg.

Ráadásul csendben.Ügyeletesnek nem kell fizetni.

2011. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Csatlakozom az első válaszolóhoz. A kismenyed kitalálta, hogy egy adott orvosnál fog szülni, ezért kerül ennyibe. Ha jó lenne az ügyeletes orvos is neki - aki valószínűleg semennyivel sem foglalkozna vele kevesebbet - akkor ingyen lenne. Én szültem már fogadott orvossal is, anélkül is. A fogadott orvos nem foglalkozott egy kicsit sem többet velem mint az ügyeletes. Nincs értelme, felesleges pénzkidobás. De hát ha a kismenyednek magánorvos kell és választott orvos, szülésznő, akkor az bizony ennyibe kerül. Ha jó az ügyeletes is (aki simán lehet, hogy ugyanaz a személy), akkor ingyen van. Azt kell eldönteni, hogy az a néhány óra a szülőszobán ér-e ennyit. Mert ha átkerül a gyermekágyas részre, akkor a kutyát nem fogja érdekelni, hogy mennyit fizetett a szülészorvosnak, ugyanúgy fognak bánni vele mint a többi kismamával.
2011. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
37%

Erre komolyan törvény lett hozva? Hol van ez megírva?


Három éve szültem a fiam fogadott orvosnál, és hálát adok az égnek, hogy volt, mert az ügyeletes dokit szívem szerint felpofoztam volna.

Most a második babánál is fogadunk dokit, ugyanazt, mint legutóbb.


Ő 3 éve 50-et kért, ami a többihez képest semmiség.

2011. máj. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Fogadhatsz orvost, ha az orvosnak szerződése van a kórházzal.

De a kedves menyed szülhetne ingyen is, nem mi tehetünk arról,hogy neki ilyen drága orvos kell.

2011. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Jobb ha van fogadott orvos de olyat kellett volna választani aki nem ennyit kér.

Én 2009-ben 40.000-et adtam a dokinak(programozott császárom volt!!) a magánrendeléseken meg 5000-et,de oda sem jártam havonta,mert ultrahang stb letudtam az sztk-ba egy nagyon aranyos profi kis hölgynél.

Ha az elején megmondta az orvos hogy ennyit fog kérni(ami megjegyzem iszonyatosan sok),akkor nem kellett volna eddig sem hozzá járni.Ha csak most mondta meg akkor simán keresnék mást mert ez lehúzás a javából.

Tehát hiába állami a kórház,ha a doki fogadott akkor fizetni kell,de nem ennyit,ez több mint túlzás.

2011. máj. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 2010 decemberében szültem ebben a kórházban és egy forintot sem fizettem.Ugyanis nem itt volt az orvosom,szülésznőm csak ide kellett mennünk,miután a babánk korábban érkezett és itt van PIC.A szülésznőnek adtunk volna szívünk szerint,mert nagyon lelkiismeretes volt,de az orvos bizony semmit sem csinált,épp beért,mire kibújt a baba,csak összevarrt.Rossz volt látni,hogy erőlködött,hogy vmiképp némi pénzt kiszedjen belőlünk,pl.nem adta át a zárómat,hanem hívjam fel és majd személyesen....hát megoldottuk nélküle.A szülészet iszonyat,bizony 10 éve itt szültem a lányom,azóta csak romlott,olyan kosz van,hogy zuhanyozni alig mertem kimenni,a nővérek iszonyatosak.Egyedül a koraszülőtt osztály dolgozóinak adtunk,mert ők tényleg szuperek voltak.A szülőszoba viszont szép tiszta,modern volt.Egyébként én is adtam volna a választott dokimnak,ha nála szülök,na de nem ennyit!Ez rablás!Magamtól sosem szülnék mégegyszer ebben a kórházban.
2011. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

MIÉRT KELLENE???

Én önszántamból adtam 20 ezert 2 éve, de a doki nem kért semmit.

A terhesgonozás 7E ft volt alkalmanként az 5 alkalmat jelentett

(első szülésem is nála vola, akkot 10E-et adtam)

.


A Margit kórházban szültem.


Eleve nem állnék szóba olyan dokival, aki kéri a pénzt.

2011. máj. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer szültem. Mind a kétszer ügyeletesnél.

A terhesgondozást "fogadott" doki csinálta, hozzá mentem havonta vizsgálatra (sztk), de ennyi.

Szülni viszont még csak nem is abban a kórházakban ahol a dokik dolgoznak.

Az első szülés után semmit se adtam a dokinak, nem éreztem úgy, h "megérdemli".

Másodszorra, szintén az ügyeletes, nem tudta, hogy adok neki pénzt vagy se, felkajtatott miattam varratszedőt(az úgy fest fogyóeszköz, mert alig találnak), gyönyörű az alfelem, az első gátmetszés után nagyon csúnya duzzadt volt, na most olyan szépen helyrehozta(nem látszik rajta 2gyerek), miattam bejött megnézett minket, már rég ki kellett volna engedni minket(lányomnak magasabb volt a fehérvérsejt száma, elkapott tőlem valamit születéskor) és mikor meghallotta beteg a kicsi elfehéredett, mert azt hitte komoly, már majdnem a csecsemőre ment, hogy megnézze... Ő egy jelképes összeget kapott, és nem akarta elfogadni, mert neki az a dolga, hogy anyáról és babáról gondoskodjon.

2011. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Orvos és orvos között is van különbség kinek mennyit van pofája elkérni és egyáltalán előre közli-e ezt az összeget. Az én dokim nem tett említést,én 50ezret adtam neki,plusz kb.4 alkalom magánrendelés 8000.-val. Másodszor is nála fogok szülni. Szerintem ez még megfizethető,és én is Bpesten szültem. Persze lehet szülni az ügyeletesnél,meg az árok partján is vagy Gerébnél,aztán lehet viselni a következményeket! Én nem azért csinálom végig a 9 hónapot,hogy a szülésnél ott maradjunk! Nem kap szebb lepedőt és finomabb ebédet sem a menyed,de nagyobb odafigyelést igen! De mondom dokija válogatja! Van,aki lelép és inkább elmegy nyaralni. Ezt persze nem lehet előre tudni. De ilyen pofátlan dokinál nem maradnék,ahova a menyed jár.
2011. máj. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!