Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen érzés volt/hogy élted...

Milyen érzés volt/hogy élted meg a pillanatot, amikor először a kezedbe vehetted a kisbabádat?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 4. 11:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem tényleg olyan volt mint egy bevesodes. Vissza tudom idézni, ahogy mind a kettőt rám tették. Az egyiknek az illata, a másiknak a bőre melege el bennem erősen. A szívemben azt éreztem, hogy valami hatalmas csoda történt velem. Földöntúli érzés volt.
2018. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Csaszarom volt, de kulfoldon, igy itt egybol odaadjak ( es el nem viszik soha egy percre sem), nagyon jo erzes volt!
2018. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Azt éreztem végre kint van és véget értek a tolófájások pokoli kínjai. Furcsa volt látni az orvos kezében lógni, amíg a férjem elvágta a köldökzsinórt. Mikor rámrakták úgy képzeltem terhesen, hogy biztos meghatódom, sírok, férjemmel szerelmesen összenézünk, de csak megkönnyebbülést éreztem meg az újabb fájdalmakat, amíg kiszedték a méhlepényt és összevarrtak.

Utána 3 napot nonstop együtt voltunk a szülészeten, de az igazi kötődés és szerelem akkor alakult ki, mikor a 4-6. napot a gyerekosztályon töltöttük egy probléma miatt.

2018. ápr. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Bár császáros voltam, a varrás után azonnal megkaptam a babáimat, és megszoptathattam Őket. Kicsit kába voltam (a fiammal nem jó helyre szúrták a gerincérzéstelenítőt, így iszonyatos fájdalmaim voltak, úgyhogy miután kiemelték, gázzal kábítottak, hogy be tudják fejezni a műtétet), a férjem szorosan mellettünk ült és vigyázott a fiamra. A pillanat, ami nagyon megmaradt, az az első mellrehelyezése volt. Édes tündéri (egyébként nagyon szép nagy baba volt) baba, aki egy gyakorlott szopizó profizmusával rácuppant, és el sem engedte úgy 13 hónapon keresztül😊rácuppant, és próbálta közben nyitogatni a szemeit és engem vizslatni😊igazán boldog voltam, megkönnyebbültem, és örültem, hogy szopizik (vmiért nagyon készültem a szoptatásra). Most 5 éves, az igazi nagy egymásratalálás úgy 3 hónapos korában történt, amikor először kacagott...az az angyali kacaj na az örökre bevésődött.

A kislányom 21 hónappal később született. Vele a vajúdással nagyon megszenvedtem, mire végül Ő is sajnos császáros lett. Ő is rögtpn szopizott, a férjem ugyanúgy mellettünk ült, voltaképpen ugyanaz a családi idill volt. Csak néztem a kislányomat, aki békésen hol szopizott, hol aludt. Hihetetlen volt, hogy van egy ilyen nyugodt újszülöttem is, ui. a fiam szinte az első perctől kezdve mozgolódott, alig aludt, sírt, Ő nyugtalan baba volt.

Az első nagyon emlékezetes pillanat az volt, amikor az első éjjel a friss varratokkal a hasamban felpattantam az ágyamról (azt hittem, kettészakadok a fájdalomtól), mert babasírásra ébredtem. Éreztem, hogy nagyon mélyen elaludtam, és hirtelen eljutott a tudatomig a sírás, azt hittem, a kislányom sír. Fölpattantam, és láttam, ahogy édesen, mélyen alszik a kislányom akkor már több órája, a szomszéd babája sírt. Nem akartam elhinni, hogy az én gyerekem szinte végigalussza az első éjszakát. Pedig még csak be sem sárgult.

2018. ápr. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Altatásban császároztak, így csak órákkal kéősbb hozta fel a főnővér az őrzőbe hozzám a babát. Vérnyomásmérő, polzoxi, infúzió, katéter... minden lógott belőlem, szóval jobb híjján csak a karomra fektette a pólyát. Én meg csak mosolyogtam és potyogtak a könnyeim.
2018. ápr. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem is az maradt meg mikor a kezembe vehettem mert csak a fejemet nem emelhettem meg császár után, tehát inkább csak a mellkasomon volt, inkább az mikor először megláttam és a fejemhez rakták, csak sírtam örömömben hogy jól van (sürgősségi császár), és elképedtem mennyire gyönyörű.
2018. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Az illata az nagyon bennem maradt. Az a ver szag rajta, neha, mikor menstrualok es cserelem a dolgaimat megcsap az az illat, imadom! A kis hajas fejbore, ahogy ereztem, hogy egybol megnyugszik, a bore erintese a boromon, ahogy ragadok a ramszaradt vertol, ahogy megtalalja egybol a cicit, ahogy nyomja a mellemet az alla, ahogy a ferjem euforiaban szorit minket. Se a mehlepeny megszulesere nem emlekszem, se a varrasra. Nem vittek el egy percre sem tolem, akkor mertek meg, oltoztettek amikor en is tusoltam. Egybol visszaadtak, es aludtunk egyet -utoljara.
2018. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Arra emlékszem csak, amikor rám tették, az olyan semmilyen volt. Hihetlen volt, hogy végig tudtam csinálni és nem haltam bele, de az, hogy jajj ott van- akár egy táskát is rám tehettek volna. Délelőtt született, magamtól először este felé vettem fel, sokáig nagyon idegen volt nekem, pár hónap után jött csak a 'nagy szerelem'
2018. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jezusom, de beteg az, aki masok ilyen emlekeit lepontozza! Ultragaz vagy lepontozo!!
2018. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Így visszagondolva csak a megkönnyebülésre emlékszem. Annyira gyorsan történt minden, hogy igazán nem voltam felkészülve a dologra, mentálisan. Örültem, hogy vége, de akkor még a felét se éreztem annak a mérhetetlen szeretetnek, ami kb 3 nappal később ömlött rám. Első baba és kellett idő elfogadni az új helyzetet. Pedig tudom mennyire vártam és szerettem már akkor is, de annyira eltörpülnek azok az érzések a mostanihoz képest, hogy egyszerűen nem emlékszem.
2018. ápr. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!