Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy magánkórházban szülni luxus és sznobság?

Figyelt kérdés

Magánkórházban szültem, mert a férjem bent szeretett volna lenni a kórházban, illetve mert nem akartam szobatársat és sajnos az állami kórházban az egy ágyas szoba megszerzése csak szerencse kérdése.


Összeadtuk a költségeket, és ha végig sztk-ra jár az ember, ügyeletes orvosnál/szülésznőnél szül, nem ad senkinek borravalót (hálapénzt), akkor valóban lényeges a különbség, de ha mindezeket megadja, akkor már nem olyan sok hogy emiatt konkrétan kiközösítsenek meg kibeszéljenek...


Nekem kompletten a szülés, azzal együtt hogy apa bent aludt és kapott napi 3x étkezést, kb. szállodai szintű kiszolgálással 410.000 Ft volt, és ez tartalmazta a szoptatási tanácsadóval való tanácsadást is, valamint ingyenes fényképezést, és biztosították a pelenkát, popsitörlőt, fürdetőkrémet, minden ellátáshoz szükséges felszerelést, a tena betétet, sebkötözőt, gyógyszereket, nekünk korlátlanul az ásványvizet és teát, 4 anyukára jutott egy nővér és egy csecsemős nővér, teljesen felszerelt konyha volt, saját fürdőszobánk volt szekrénnyel, és minden nap 2x takarítottak. Ja, és csináltak hasi meg agyi UH-t a babának 3 naposan, illetve minden szükséges alap vizsgálatot és oltást megkapott.


Ehhez képest egy állami:

Fogadott orvos: 120.000 Ft

Fogadott szülésznő: 50.000 Ft

Borravaló a csecsemősöknek: 20.000 Ft

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb: 10.000 Ft

Anyának ásványvíz: 600 Ft

Egyágyas szoba: 10.000 Ft/éj= 30.000 Ft

Tena lady betét: 2.500 Ft


Összesen 233.000 Ft, és még ezen felül lehetnek olyan díjak, hogy a doki többet kér császár esetén, 3 nap helyett 7 napot van bent valaki, de van olyan orvos akinek a díja alapból 150-200e Ft az itt "szokásos" 120 helyett, és persze nincs benne szoptatási tanácsadó, a fotózás, valamint az, hogy apa bent lehet velünk a szülőszobán már a vajúdás alatt is, a szülésnél, majd pedig a kórház tartózkodás alatt is. Illetve az se, hogy a látogatók is bejöhetnek a szobába, nem csak üvegen keresztül láthatják a picit, és hogy baba végig velünk lehet, és mi fürdetjük is. A kényelemről nem is beszélve, hogy nem 2 bőrönddel kell menni, és még ezen felül is minden nap behozatni cuccokat, hanem egy kézitáskával elég...


Ha még ezeket is hozzáadjuk, akkor már csak 100.000 Ft különbség van, ami nem gondolom hogy akkora luxus és sznobság lenne hogy most emiatt újjal kelljen mutogatni, meg lenullázni a véleményemet mindenről.


2018. ápr. 6. 11:23
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
40%
Mert luxus.
2018. ápr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

Na akkor mondom h nálam államiba hogy voltak a költségek:

volt fogadott orvosom de az állami rendelésére jártam havonta.

Szülés: doki 70 ezer (második szülésemnél ez 100 ezer volt) Bp

Szülésznő: 30 ezer

csecsemősöknek nem adtam pénzt és nem is tudok senkit aki adott volna

Pelenka arra a 3 napra nem kerül 10 ezerbe, pár ezer Ft, popsikrémet adnak.

Ásványviz helyett csapvizet iszok - ez annyira kicsi költség, ilyeneket minek belevenni egy szülési kalkulátorba??

Egyágyas szobában 2 éjszakát töltöttem: 20 ezer.

Szóval összesen kb 120 ezer Ft. Az egyágyas szoba nagyon jó az államiban is, saját fürdő stb., annyi hogy apa nem alhat bent, de pl. második szülésnél gondolom a nagyobb gyerek a magánban sem alhat bent tehát apának úgyis otthon kell maradnia vele. Ehhez képest a 420 ezer magánkórház 3,5-ször több, nem mindenki teheti meg és van aki feleslegesnek érzi, mert nem kap annyival több plusz szolgáltatást, ami indokolná a plusz 300 ezer Ft-t. Ráadásul ha bármi baja van a babának akkor ugyanúgy átküldenek magánból az állami kórházba ahol a többiek vannak.

Hosszabbitás magánkórházban is lehet, ami ugyanúgy plusz költség, és államiban sem csak üvegen keresztül láthatják a babát, én egy ágyas szobában voltam és bárki bejöhetett a szobába, apa és a nagyobb gyerek is. Állami kórházból is lehet jobbat és lehet rosszabbat találni, mindenki eldöntheti maga hogy neki mennyit ér ez meg.

2018. ápr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%
Mert a többség számára tényleg luxus. Nézd már meg, milyen emberek szülnek! A többségük full csóró, albérletben lakik, azt sem tudja, mit eszik holnap, de azért potyogtat. Mennyi ilyen van! Persze, hogy nem fizeti ki a magánkórházat.
2018. ápr. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
90%

Mi jól élünk, magán dokihoz járok így nála fogok szülni abban az állami kórházban, ahol dolgozik.


A magán jól hangzik, de számomra felesleges luxus a szállodai szintű ellátás + ott aludjon a férjem.

2018. ápr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
90%
Csak fogadott szülésznőm volt. 60 ezer forint, a város egyik legjobbja. Háborítatlan, apás szülés, abban kórházban, ahol ő dolgozik nem került semmivel többe. Az ultrahang beutalókat a szülésznőm adta, a vérvételt, nst-t ő végezte, a kórház adott pelenkát, popsi krémet, hárman voltunk egy szobában, legalább meg tudtuk osztani a tapasztalatokat. A kaja egész jó volt, bár nekem kevés, de a szobában volt zuhanyzó, WC, napi takarítás (ez utóbbi minden kórházban alap). Igaz, a nővérek nem sokat foglalkoztak velünk, de a szoptatási tanácsadás ingyenes volt, fotót meg nem is akartam. Gondolkoztam a magán kórházon is, nem vagyunk csórók, de sokkal jobb helyre is tudom rakni azt a pénzt.
2018. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%

Kinek mi az igénye és mit tehet meg.

Attól hogy valakinek pénze van még nem biztos hogy igényli a magánkórházbam való szülést.

Nekem kb 100.000,- volt a szülés(de ebben benne van a popsitorlo mert nekunk csak azt kellett vinni!-ha azaz 500,- számít).

Én teljesen megvoltam elégedve azzal a kórházzal ahol szültem,amugy sem vagyok az a típus akit körbe kellene ugrálni.

2018. ápr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%

Mert sokan szeretnének gyereket, fel is tudnák rendesen nevelni, ám költségvetésük nem engedi meg a magánkórházat.

Ahol probléma, miből javíttassák meg elromlott hűtőjüket, eszükbe sem jut magánkórházzal nagyzolni.

2018. ápr. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
97%

A, Mert nekik nem telik rá.

B, Rosszindulatúak, akik a saját nyomorukat próbálják mások alázásával kompenzálni.

C, A facuk kivan már, hogy mást sem hallanak tőled, csak hogy milyen király volt a magánkórház.

D, A és B

E, A és C


Most így kb ennyi jutott eszembe.

2018. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, luxus ez a mai világban, de ha valaki megengedheti magának, áldoz erre pénzt, akkor nincs ezzel semmi probléma!
2018. ápr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
82%

Mert valóban luxus.


Ehhez képest egy állami: 

Fogadott orvos: 120.000 Ft - az enyém 80 volt, pedig császárral szultem

Fogadott szülésznő: 50.000 Ft - nem volt

Borravaló a csecsemősöknek: 20.000 Ft - nem volt, minek ?

Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb: 10.000 Ft - otthonra amugy is meg kell vennj

Anyának ásványvíz: 600 Ft - létezik csapvíz is

Egyágyas szoba: 10.000 Ft/éj= 30.000 Ft - nem vagyok se szociopata, se szociális fóbiám nincs, ergo nincs igényem külön szobára a korhazban

Tena lady betét: 2.500 Ft - szinten meg kell venni otthonra.

2018. ápr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!