Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mihez kezdjek a szülés után...

Mihez kezdjek a szülés után bennem felejtett varratokkal?

Figyelt kérdés
Három hete szültem természetes módon, de gátmetszéssel és észrevettem hogy bent felejtettek egy-két varratot. Megpróbáljam én kiszedni őket, vagy azonnal rohannak kórházba, nehogy baj legyen belőle? Meddig lehet ezzel várni? A 6 hetes kontroll már késő?

2018. ápr. 18. 09:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sztem azokat nem bent felejtették hanem felszívódoak!

Nekem 3 szülésből 1szer vartak ilyennel.

3 héten már annyira viszketett szúrt hogy kiszedtem magamnak!

De nyugodtan bemehetsz orvoshoz.elmondod hogy kellemetlen és kikapkodja 10 mp alatt.

2018. ápr. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Felszívódó varrat.Magától kipotyog majd.
2018. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem felszívódó varrat volt a gátsebemen. Csak a belső varrat volt felszívódó.

1 hét után már szenvedtem tőle, akkor volt a varratszedés. Megkönnyebbülés volt, olyan kellemetlenül húzódott már.

Szerintem te felszívódó varratot kaptál, csak lassan szívódik. Különben nem 3 hét után vennéd észre.

2018. ápr. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kórházban dolgozom, azok felszívódó varratok, viszont két három évbe (!) is beletelhet amíg felszívódik, de persze legtöbször előtte már kiesik. Csak ezt a laikusok nem tudják. Egyébként, ha sima varratot hagynak bent, volt ilyen betegünk, egy idős beteg, Évekkel ezelőtt kellett volna mennie varrat szedésre, de elfelejtette, nem lett semmi, annyi hogy körbenőtte a bőr , így már csak műtéttel lehetett kiszedni őket. De mivel ezek nem testidegen anyagok nem lesz tőle semmi bajod., évekig sem.
2018. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A felszívódó és nem felszívódó varrat különbözik kinézetre? Hogyan tudom megállapítani hogy melyiket látom?
2018. ápr. 18. 11:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Lassan 9 hónapja szültem, és nekem is hagyott bent az orvosom varratokat, amire azt mondta, majd kipotyog. Ki is estek, nem fájt, onnan tudtam,hogy kijöttek,hogy a wcpapiron, bugyin ott voltak.
2018. ápr. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
16 hos a gyerekem. Ilyen fekete szálak potyogtak ki kb 3 hétre rá hogy szültem. Ezek voltak a felszivodo varratok. Nekem sem szóltak h majd ki potyognak. Ne aggódjak az ismerősöm mondta aki nem sokkal előttem szült. Szepen elhagytam őket tusolas, WC közben. Semmi gond nem lesz belole nalad sem véleményem szerint.
2018. ápr. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Meg mindig hulye vagy!
2018. ápr. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!