Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első szülésed után visszagondo...

Első szülésed után visszagondolva volt olyan "félelmetes", ahogyan az ember elképzeli? Vagy teljesen más ahhoz képest, amire számít az ember?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 21:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
46%
Én rettegtem a szüléstől, de főleg azért, mert nem tudtam mi vár rám. Egészen más volt mint ahogy elképzeltem. És bár az én szülésem hosszú és fájdalmas volt, most újra szeretném:)Én nem vagyok egy érzelgős típus, de azt kell mondjam, hogy igaz az hogy szülés után amikor meglátod a babád, elfelejtesz minden fájdalmat..
2010. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%

Igazából az elképzeléseim messze alatta jártak a valóságnak. Nem tudtam elképzelni, hogy ennyire fáj, pedig voltak már sportbaleseteim, hang nélkül kibírtam, hogy visszarakják a törött könyökömet meg ilyenek, de a szülés az brutál volt. Mégis, akkor és ott természetes volt az egész és meg kellett élni a fájdalmat, nincs igazán magánál az ember olyankor, amikor meg kinn a baba, az a világ legcsodásabb érzése!

Pár hét múlva születik a második babóm, most jobban félek, hisz már tudom, mivel állok szemben, ugyanakkor várom is, mert átélni mégiscsak jó és felemelő, hiszen a cél olyan csodás!

2010. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

amit én gondoltam:

1. itthon majd elkezdődnek a fájások, férjem rohan haza és sietünk be a kórházba - ehhez képest túlhordtam, időpontra mentünk be, oxitocinnal indították

2. üvölteni fogok a fájdalomtól, összeroskadok és sírok, szenvedek. - nem így volt. Baromira fájt, semmihez nem hasonlítható fájdalom,de nem kellett kiabálnom csak szuszognom :), csendben szültem, beszéltem is közben a férjemmel, a dokival is

3. amikor megszületik majd a kisfiam majd eufórikus érzés lesz, ahogy minden már szült nő meséli - amikor megszületett a fiam tényleg elmúlt minden fájdalom, de furcsa volt, hogy a hasam "kong". Boldog érzés volt látni, ahogy felsír. Nálam az eufória akkor jött, mikor a hasamra tették, belenézett a gyönyörű kék szemeivel a szemembe és mászott felfelé a melleimhez. Éreztem milyen izmos a kis teste, milyen csodaszép az arca, puha a bőre. és milyen picike :) Szerelem volt első látásra.

Szóval megéri a fájdalom! Végig erre gondolj majd, hogy nemsokára találkoztok és láthatod őt.

2010. jún. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal, de sokkal rosszabb volt, mint amire számítottam. Szeretnénk kistestvért, de idő kell ahhoz, hogy ezt kiheverjem. Sajnos, nálam nem voltak olyan érzések, hogy "ahogy megszületett a baba, minden fájdalmat és kínt elfelejtettem".
2010. jún. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal rosszabb volt mint amilyenre számítottam! DE igazából tényleg szupr a természet. Emlékszem, hogy fájt, de sokkal jobban emlékszek az utána következő hetek fájdalmaira(sajnos eléggé össze kellett varrni), de ennek ellenére (mostmár) újból csinálnám. Mint minden nő kijelntettem ott, hogy többet nem szülök, de most úgy vagyok vele, hogy bármikor!
2010. jún. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy vagyok, mint a második válaszoló. A fájások, nagyon durvák, nincs olyan fájdalom, mint a szülési. Nem féltem az elsőtől, mivel nem tudtam, hogy mitől féljek. Még nem várom a másodikat, de nemsokára tervezzük. Most vannak félelmeim.
2010. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én nem féltem tőle, hiszen tudtam, hogy megéri. De egyáltalán nem az volt, amire számítottam. 1hónappal hamarabb jött a kicsi, nem számított rá senki. Egy hétig voltam kórházban, mikor a doki úgy döntött, megcsászároz. A szülésre a párom be sem ért, olyan gyorsan történt. Ott vacogtam két órán keresztül egyedül a szülés után. a kicsit nem is láthattam, csak 1másodpercre! És utána a kicsim ott feküdt a koraosztályon, nem is láthattam, csak napi 5percre. Rossz élményem van egy szobatársammal kapcsolatban. Szóval nagyon megviselte az idegeimet az egész szülés, a mai napig nem tudom elfelejteni. És mindennap eszembe jut, amikor meglátom a vágást a hasamon. A következő szüléstől még nem félek, majd ha csak újra császár lesz! Nem szépen gyógyul a sebem, és az zavar, nehogy ez miatt ne lehessen gyerekem, vagy még komplikáltabb legyen a szülés!
2010. jún. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én is valami borzasztó brutál dologra készültem fel, és hálistennek messze alulmaradt az elképzelésemtől. Ok, a kitolási szak az pont olyan volt.. nekem az fájt a legjobban, de az már az utolsó kb. 5-10 perc volt. De lehet, hogy csak szerencsés vagyok, mert első gyerek, és egy óra alatt megszületett. :)
2010. jún. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyban hozzáállás kérdése is. Én egyáltalán nem izgultam, teljes nyugalommal mentem a kórházba, sőt páromnak azért siránkoztam reggel kórházba menet, hogy előző este Én hülye miért nem mostam hajat! :)

A fájások azért ott vannak rendesen, aki azt mondja nem fája hazudik, mert tényleg nincs még egy ilyen fájdalom, mint ez! (valahol olvastam, hogy már az emberi tűréshatárt súrolják) de ki lehet bírni. Magát a szülést már meg sem érzed, én mikor először megláttam a pici lányom pofiját, azon gondolkodtam és mondtam is a páromnak hogy bár mikor újra csinálnám. Ez elmondhatatlan, mikor a szülőszobán melléd teszik és néz rád, szinte megszólal, a legszebb dolog a világon! És el sem tudtam volna képzelni hogy ezt a párom nélkül éljem át.


Mikor az én kislányom 9 hetes volt akkor szült a tesóm sógornője, és mondta tesóm, hogy örülsz hogy túl vagy rajta, én meg mondtam hogy, nem. Akár megint végigcsinálnám azért az egyet pillanatért! Sőt minden nap szívesen átélném. Bár át is élem a pillanatot, (fájdalom nélkül) pl az első mosoly, meg mikor csak az anyával jó enni, meg csak akkor tud jót aludni ha az anya odabújik mellé, és hasonló dolgok.

4 hónapos kislány anyukája :)

2010. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én nem féltem tőle, lesz, ahogy lesz. Csak attól tartottam, ugyan tudni fogom e, melyik lesz a tolófájás. Tudtam :)) 6 óra alatt született meg a lányomDe akkor is azt mondtam, bármikor szülök még. Sőt, mikor belövellt a mellem, azt mondtam, inkább megszülök még egy gyereket :) A 2. szülésemtől se tartottam, a fiam 2 óra alatt lett meg, szerintem sokkal erősebbek voltak a fájások. Kíváncsian várom a 3. szülést, kb másfél hónap múlva :)
2010. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!