Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülést követően mennyi idő...

Szülést követően mennyi idő alatt megy le az ember hasa? Első gyermekemet hat hete szültem, de olyan mintha öt hónapos terhes lennék. Ez normális?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 22. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
valtozo. Valakinek visszahuzodik par het alatt, valakinek joval tobb ido kell. Olyannal is talalkoztam, akinek sajnos nem huzodott vissza rendesen. Alkati kerdes + a szoptatas segiti a mehosszehuzodast.
2009. ápr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 hónapja szültem, a hasam valamennyire visszament, most inkább olyan nagy lógós hájam lett alul, olyan "kötényhas". Pedig kevesebb kg is vagyok. 92kg voltam amikor terhes lettem, és most 89kg vagyok. Ez is sok még. :((
2009. ápr. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez alkat kérdése! Nekem négy gyerekem van, s mindegyik után nagyon gyorsan visszafogytam. A most 3 hónapos picinél 20 kg-ot híztam, s 3 hét alatt le is ment rólam, hasam pedig ruhában nem látszott. Ruha nélkül viszont csíkos, megnyúlt "csúnya". Azért meglátszik rajta a sok terhesség, főleg, hogy az egyik ikerterhesség volt, a két gyerkőc össz. 6,2 kg volt.

Dehát ez is alkat kérdése, hogy mennyire lesz csíkos, megnyúlt a hasad. Az egyikben szerencsés vagyok, a másikban nem. A férjem viszont ilyennek szeret.

Türelem, a te hasad is nemsokára szebb lesz!

2009. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Négyszer szültem.

Tapasztalatból mondom, hogy ami kilenc hónap alatt tágult ki, az nem fog pár hét alatt visszahúzódni. Biztosan kissebb már valamivel mint közvetlen a szülés után volt.

Alkati kérdés amúgy szerintem is. Nekem is átadták a buszon a helyet szülés után pár héttel, mert azt hitték, hogy várandós vagyok. Nem is egyszer...

Hát nem tudtam, hogy sírjak, vagy röhögjek... De azért megköszöntem és leültem.:)))

2009. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkatfüggő, én császárral szültem egy hónapja, nem tudok szoptatni, de már minden régi ruhámba beleférek a hasam meg kisebb mint mikor terhes lettem.Biztosan normális ez is meg a te eseted is.
2009. ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülész orvosom szerint 5hét míg a méh visszahúzódik 5 hónap amíg a hasfal és az izomzat.

Nekem 5hónapos a babám de még mindíg van hasam.

2009. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár hét alatt visszahúzódott a pocakom. Még egy picike maradt, de a régi ruháimat tudom hordani. Barátnőm viszont egy hónapja szült és még mindig úgy néz ki, mintha szülés előtt állna. Úgy 7 hónapos hasa van, brutális!
2009. ápr. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Három hete szültem a babámat Londonban. Itt azt mondták, ahhoz h. szépen lemenjen a hasam gyakran kell wc-re járni, akkor is ha nem érzem szükségesnek.
2009. ápr. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos normális. :-(

Nekem 1 éves a kisfiam, tornázok is, mégis nagyobb hasam van, mint a 3-4 hónapos terhes ismerősömnek. Pedig teljesen normál, sőt inkább vékony alkat vagyok, de a hasam egyelőre megmaradt. Ez már nem a méh nagysága miatti pocak, hanem még mindig nem elég erős a hasizmom + van rajta háj is egy jó kis adag. Majd ha eltelt egy pár hónap és már eszik a babád mást is a szoptatás mellett, kezdj el tornázni! Sok idő kell, hogy hatásos legyen, de nekem is sokkal kisebb már így is a hasam. Láttad volna szülés után 6 héttel az én hasamat! :-)))

Szóval légy türelmes, le fog menni, csak idő kérdése.

2009. ápr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!