Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy indítsuk be a szülést?

Hogy indítsuk be a szülést?

Figyelt kérdés

Ki mire esküszik. Szeretnénk ha már velünk lenne főleg hogy az apuka csak korlátozott ideig tud itthon lenni velünk a munkája miatt.

39+3 hkm



2018. ápr. 26. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Akkor jön, ha eljött az ideje. Ez nem kívánságműsor. A gyerek születése fontosabb, mint a szervezkedésetek. Ha időre van szüksége, akkor ne siettessétek!
2018. ápr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Persze csak nem ez volt a kérdés.azért köszi
2018. ápr. 26. 11:14
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

A szülést házilag beindítani nem lehet (akiknek "sikerült", azon akkor is szültek volna, ha nem csinálnak semmit).


A szülést orvosilag lehet indítani megfelelö gyógyszerekkel, de ezt csak nagyon indokolt esetben teszik, mert ha a gyerek még nem érett a születésre, akkor csak árt neki. Emellett az anyára nézve is van kockázata, szóval kívánságra egyetlen felelöségteljes orvose sem fogja megtenni.


Az meg végképp nem indok, hogy az apának csak X idöpntban lenne megfelelö. (Emellett a szüléshet nem kell az apa és a szülés után sem feltétlen szükséges, legfeljebb jobb lenne úgy!)

2018. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

Mivel még nincs itt a terminus, ha beindítod mielőtt magától beindulna, azzal konkrétan veszélyezteted. Gratulálok hozzá.

Az ok, hogy tudás is legyen a számodra új infó mögött: ha netán valami baromsággal sikerül megrepesztened a burkot, mielőtt a baba kész lenne rá, szivárogni kezd a magzatvíz amit vagy észreveszel, vagy nem. Ha nem, jobb esetben fertőzést kaphat, rosszabb esetben....nem írom le.

Ha megrepesztened nem sikerül, egy méhlepény leválást is összehozhatsz, amit szintén lehet hogy nem veszel észre, ez is jó veszélyes. Bár lehet hogy észreveszed mert pl. görcsölni és vérezni kezdesz.


De legjobb esetben semmi nem történik csak jól kifárasztod magad de a szülés addig úgysem indul be, amíg a baba nincs rá kész, nem illeszkedik a szülőcsatornába és nem indulnak el a fájások.


Konklúzió: megindítani NEM tudod idő előtt. Maximum elérhetsz egy olyan veszélyeztetett helyzetet hogy beindítsák vagy megcsászározzanak. Jó esetben. Rosszban meg bármi történhet. Jó kis anyuka leszel ha ilyet bepróbálsz, taps taps....

2018. ápr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%

A szülés házilagos beindítása, a gyerek halálával, vagy fogyatékosságával végződhet. Ezt azért jó ha tudod. Én kórházban dolgozom volt már rá precedens. Pl. a gyereknek a nyakán a köldökzsinór de ugye ezt a szülő nem tudja, próbál mindent, ugrálni, lépcsőn járni, jó beindul a szülés ennek a hatására, és a gyerek megfojtja magát. Ha természetesen indul be a gyerek nem fogja meg magát.


De végülis igen, a férjed nincs otthon, gondolom ez fontosabb mint a gyereked élete, vagy egészsége. Sajnálatos hogy ennyire sötét emberek vannak a mai napig. Ja , és tudom nem ez volt a kérdésed.

2018. ápr. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy!
2018. ápr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarod veszélyeztetni? Tudom nem ezt kérdezted. Egy gyermekvédelmis viszont ezt. Ilyen meggondolatlan leszel akkor is ha már veled lesz?
2018. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Mert szerintetek az nem veszelyes ha a terhesség tovább tart mint kellene? Nem néztek ti tv-t? Nem azt kértem hogy okoskodjatok.. 3 napot húzott rá a tesóm a terhességre és bezöldült a magzatvíz... nem veszelytelen egyáltalán a túlhordás sem.. az hogy meg ki milyen anya szerintem azt nem itt fogom megvitatni mert fele annyit nem tudsz lehet mint amit én vagy nem éltél át semmit.. szerintem egy rossz anya nem itt kezdődik hanem ott amikor feldarabolja a saját gyerekét..de látom nem nézed a híreket..taps taps😂
2018. ápr. 26. 12:08
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"egy rossz anya nem itt kezdődik hanem ott amikor feldarabolja a saját gyerekét.."


Aha, szóval ha megöli de nem darabolja fel, akkor még jó anya? Köszi. Szerintem mindent tudunk rólad.


A türelem nagyon fontos lesz az elkövetkező években, kérlek kezdd most azzal, hogy megvárod a gyermeked vagy az orvosod döntését.

2018. ápr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha túlhordás van, akkor azt az orvos észreveszi és indítja a szülést.


De erröl egyelöre szó sincs, még böven van idöd, és ha idö elött erölteted a szülés megindulását, akkor adott esetben megölöd a gyereket vagy súlypsan fogyatékos lesz különbözö komlikációk miat. Ez NEM ROSSZABB, mint a feldarabolós példád!

2018. ápr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!