Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés beindítása?

Szülés beindítása?

Figyelt kérdés
Első babámat várom. 39+5 napos vagyok. Az érdekelne hogy az orvosok hányadik héttől indítják be a szülést ha esetleg addig nem történne semmi? Mivel eléggé fenn van még a hasam így picit tartok ettől mert mindenki azt mondja hogy ebből nagy eséllyel az lesz.

2018. ápr. 28. 09:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
A szülés beindítástól nem kell félni csak kirepesztik a magzat burkot hogy elmenjen a vized.. 41 hetesen még mindig nem indult be nekem majd mentem a heti rutin viszgálatra. Akkor a doki megkérdezte várjunk még egy hetet hogy beinduljon? Azt mondtam Isten ments hogy még egy hetet szenvedjek már nem birtam levegöt se venni annyira hatalmas voltam! A cuccom már a kocsiban volt mert eszem ágába se lett volna haza menni! Lol! Szóval befeküdtem és burokrepesztést csináltak. Adtak valamit inteavénásan hogy a tolófájások jöjjenek. Mivel kértem epiduralt így 7 órát vajúdtam amúgy meglett volna pár óra alatt...
2018. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Terminus előtt semmiképp, egyes orvosok 1 hetet, mások 2-t is rátesznek, hiszen a számítás sem pontos, csak egy becslés.
2018. ápr. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Kórházanként eltérhet a mikorra vonatkozó protokoll. Gondolom jársz ctg-re, ott találkozol orvossal, ô meg tudja mondani, ott hogy szokás, meddig várnak. Általában 1, de akár 2 hetet is engednek.

Ha még nem is tágultál, akkor elôször tágítják a méhszájat, ez is többféle módon történhet (pl. ballonos katéterrel). Ezután tudják megrepeszteni a burkot, ami egyáltalán nem fáj, én pl. észre se vettem, hogy megtörtént, a doki mondta. Elfolyik a magzatvíz, és utána adnak oxitocint, ha nincsenek összehúzódások. Ha szerencséd van, beindul a folyamat, ha nem, akkor császár a legvége.

2018. ápr. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk az az idióta protokoll hogy a kiírt napon megindítják, ha kell ha nem...ez tényleg kórház függő (meg főorvos függő igazából)...
2018. ápr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Valóban kórház, orvos és helyzetfüggő. Engem kerek 41 hetesen fektettek volna be és ha a szívhang továbbra is ugyanolyan jó lett volna, mint mindig, akkor 42 hetesen indították volna. Végül

40+5-re megszületett magától. Amikor beértünk este 11-re a kórházba fenn volt a kislányunk teljesen, nem volt beilleszkedve. Fél 2-ig még csak enyhe 3-5 perces fájásaim voltak, majd elfolyt a magzatvíz és hajnali 4-re megszületett. Az, hogy fenn van még nem jelent semmit:).


Ez a SOTE 1 volt.

2018. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ez ugyan Anglia.. de itt 37.héttől indítanak ha szükségét látják. Nekem indították 39+3 on . Zselével kezdték ,hogy a burkot megtudják majd repeszteni .. Ennek 6 óra a hatóideje .. az első 6 ban semmi nem történt kaptam még egy adagot ami már használt ..tényleges vajúdással 3 és fél órát töltöttem.. ja és a burkot nem kellett megrepeszteni .. mire odajutottak volna már elfolyt a magzatvíz :)
2018. ápr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha indokolja itthon is indítják, ha valami baj van. Barátnőm is Angliába szült 41.héten.
2018. ápr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem végig fenn volt a hasam és egyszercsak elfolyt a magzatvíz. Asszem 39+3 napon voltam. Nem mindenkinek száll le.
2018. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#7 nem csak akkor, nálunk a kórházban ha jó a szivhang akkor is meginditjak. A foőorvos azzal magyarázza, h a tulhordasnak nagy a kockázata. Csak azt nem tudom, hogy minek képzeli magát, talán a jóistennek, hogy biztosan tudja mikortól van tulhordas....
2018. ápr. 29. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ez tényleg durva! Barátnőmnek megvárták amíg beindult magától. Mindenhol vannak fura orvosok.... 37.hét ha mondjuk 2 héttel később fogant, akkor még nagyon picike...
2018. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!