Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Komolyan kitehetnek a kórházba...

Komolyan kitehetnek a kórházban az egyágyas szobából, még ha nem is lehet lefoglalni előre?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel történt az eset nemrégiben: alapítványi szobába kérte magát, mert üres volt (én úgy tudtam nem lehet foglalózni). Erre egy nappal a szülés után megkérték, hogy "koccoljon", mert a főorvos felháborodva mondta az ápolóknak, hogy miért nem üres, mikor most jön szülni vmi orvos haverjának a felesége programcsászárral és hogy tisztázva lett, hogy nekik az a szoba kell. Sajna csak egy ilyen szoba van.

Komolyan kitehetnek belőle? Mi van ha foglalt és valaki oda akar kerülni?



2018. ápr. 28. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Hivatalosan ilyet természetesen nem lehet csinálni. Azonban sokszor előfordul, hogy az egészségügyi dolgozók (én is az vagyok, tehát ezt most nem bírálóan mondom) a saját családtagjaikat, rokonaikat, barátaikat előnyben részesítik bizonyos szolgálatatásokban. Azt gondolom, hogy amíg ezzel mást nem “károsítanak meg” addig nincsen probléma, de ha más rovására megy az más tészta.


Ahol én szültem ott is ugyanez a szabály van és külön kihangsúlyozták, hogy még a Professzor Úr sem foglalózhatja le.

2018. ápr. 29. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg ilyet nem csinálhatnak, mert nem lehet lefoglalni hanem aki előbb ér oda azé a szoba.Mondjuk ez elég durva, hogy csak úgy fogják és kiteszik a barátnőd..
2018. ápr. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%
Engem semmi nem lep meg. Pénz beszél.
2018. ápr. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vazze, hát ha úgyis programozott lesz, akkor programozza máskorra...
2018. máj. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%

Nem szabályos, ha ilyet csinálnak. Én tuti nem hagytam volna magam, persze nyilván így, hogy nem vagyok az adott helyzetben, könnyen beszélek. Velem csak azt játszották el, hogy amikor bekerültem a szülőszobára, szóltam, hogy egyágyas szobát szeretnék, mert előtte azt az infót kaptam, hogy ekkor kell jelezni, ha igény van rá. Azt mondták, még nem tudnak róla semmit, szóljak, amikor már megvan a baba, akkor tudnak utánanézni. Közvetlenül szülés után is szóltam, és egy órával később is, amikor mondták, hogy visznek az osztályra. Na akkor derült ki, hogy "nincs" üres egyágyas, semelyik osztályon sem (se a gyerekágyon, se a terhespatológián), és a háromszor drágább apartman is foglalt éppen.

Ehhez képest a szülésem napján délután volt szerencsém látni és hallani, amikor az én kórtermemmel egy folyosón lévő egyágyasba éppen visznek valakit, mert neki volt fenntartva.

Tettem panaszt, de természetesen semmi nem történt.

Na de az fix, hogy ha már egyszer bent lettem volna a szobában, lovon se vonszoltak volna ki.

És igazából tök egyszerű oka volt annak, hogy oda szerettem volna menni, és nem az, hogy nem akartam a pórnéppel vegyülni, mert semmi bajom amúgy a négyágyas szobákkal, csak éppen egyedül az egyágyas szobákban volt engedélyezve, hogy 12 éven aluli látogatót is fogadj, és rettentően szerettem volna, ha az akkor 8 éves nagyobbik fiam is bejöhetett volna, és nem csak az ajtórésen keresztül láthatja az öccsét meg engem három napig.

2018. máj. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!