Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell igazolás a jegyzőtől,...

Kell igazolás a jegyzőtől, hogy a baba a férjem nevére kerüljön?

Figyelt kérdés

Júniusban volt az esküvőnk, és november végére várjuk első babánkat. A kórházban, ahol szülni fogok azt mondták, csak akkpr kerül aza apa nevére a baba, ha attól a jegyzőtől, ahol az esküvőnk volt, viszünk igazolást, hogy érvényes a házasságunk.

Nos a helyi jegyző azt mondta, hogy mivel még csak fél éve vagyunk házasok, ez nem kell.

Mit tegyek szerintetek?


2008. okt. 30. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell.

Ha annál régebben volt az esküvő, akkor kell egy új másolatot kérni.

De nálatok még csak most volt az esküvő, ilyenkor szerintem elég a házassági anyakönyvi kivonat.

Nekem is 300 napon belül volt az esküvőm, de én a biztonság kedvéért kérek másolatot a polgármesteri hivatalból, nehogy eltűnjön az egyetlen eredeti, pont holnap megyek intézni :)

Üdv, 34 hetes km.

2008. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Ez kórházfüggő. Általában nem lehet a házassági anyakönyvi kivonat 3 hónapnál régebbi. Kikérése viszont illetékmentes! Érdeklődj a kórházban is!

Minden jót!

2008. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok!

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy a másolat kikérése ingyenes!

2008. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-)
2008. okt. 30. 11:16
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl megkérdeztem a dokit mi 15 éve vagyunk házasok és azt mondta hogy nem kell" friss " neki vigyem az eredetit és kész . ( váci korház )
2008. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi elvi okok miatt nem vittünk "újjat" . Ha nem elég nekik az hogy ott szorongatja a kezem életem párja meg egy pár éves okmány ami igazolja a hivatalos összetartozásunkat akkor "nyaljanak sót" . Mást se tesz a várandós nő csak papirokat intéz meg a dokiknál áll sorba !
2008. okt. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na azt dühömben elfelejtettem írni , hogy nem is kérték a házassági anyakönyvi kivonatot ,akkor a 3. babánk született 2 éve ,Győrben.
2008. okt. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A kórházba tényleg jó az eredeti, ha friss, de ha mész az anyakönyvi kivonatáért elveszik a házasságit. Ezért ha az elsőt megszeretnéd tartani inkább kérj egy másikat.
2008. okt. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is úgy tudom hogy 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell.

Egyébként mi is júniusban házasodtunk össze(28.),és nov.20-ra várjuk a babát.

Sok boldogságot a babához!

2008. okt. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Elméletileg 300 napnál nem régebbi eredeti házassági anyakönyvi kivonatot kérnek. Gyakorlatilag a Jahn F. kórházban a 300 napnál régebbi (ugyan csak pár nappal "lejárt") anyakönyvi másolatát elfogadták... Biztos, ami biztos azért kérd meg a jegyzőt, hogy adjon másolatot.
2008. okt. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!