Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi van, ha nem lesz erőm...

Mi van, ha nem lesz erőm szülni? Létezik/ létezhet ilyen?

Figyelt kérdés

Azért aggódom, mert már 5. hónapja fekszem -most már megemelt ágyvéggel-; és csak wc-re meg egy zuhanyra kelhetek fel.

Teljesen lement rólam minden izom. Amikor orvoshoz megyünk, már attól teljesen kipurcanok. Nagyon le vagyok gyengülve már ennyi idő után. És még -szerencsés esetben- minimum 2 hónap vissza van ebből a fekvésből. Ha már túllépjük a fenyegető koraszülést, akkor mozoghatok majd; bár ilyen fizikummal nem hiszem, hogy pont a terhesség utolsó heteiben fogom tudni behozni a sok hónap elgyengülését...

Előfordulhat, hogy erő hiányában nem leszek képes természetesen szülni?


2018. máj. 8. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Lehetséges. Legfeljebb császároznak. Még mindig jobb, mint bármilyen más opció.
2018. máj. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Fekve is szülhetsz, a méh teszi a dolgát szüléskor, ne izgulj!
2018. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18%

Kérj császárt...

Lehet, hogy természetes szülésnél a gyengeségtől csak még inkább erőlködnél, és ilyen esetben (illetve bármely esetben) elpattanhat egy ér az agyban és kampó...

2018. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Aen is gyenge voltam a szervetetem kimerült az étvágytalanságtol utolso csepp erővel mentem szülni is hogy már nem birom (gondolom ezert is indult meg 38.héten)

A kitolas előtti vajudas végi fájdalmaknál már remegtem a kimerültségtol a fájdalmak közti másodperces szünetekben másodperceket aludtam, a fájdalmak miatt azt hittem már a fehér fényt fogom csak látni és mégis egy komplikáciomentes szülésem volt. A szervezet vagy a természet többre képes mint amit saját maga hisz rola az ember.

2018. máj. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függ az alap fizikumodtól is,ha előtte fittebb voltál és most sem csak zsíros szénhidratos kajákat eszel úgy,hogy fekszel akkor szerintem olyan hamar nem tud elgyengülni a szervezeted. De az is meglehet viszont akkor császaroznak,ha indokolt. Én mindig fitt voltam terhesség elején szétestem nagyon neheze viseltem fizikai munkát végeztem ott is hagyatta velem a doki. Aztán azon kaptam magam tp. alatt,hogy szarul vagyok a 2. trimesztert végigfeküdtem végül egy normalis doki észrevette, hogy vannak bajok vashiány, vérszegénység így jartam infúziós vasadagolasra jobban is lettem a 3.trimeszterben erőre kaptam és megszültem a fiam. ☺ Én is azt hittem nem lesz erőm megszülni vegül sikerült. Kitartás. ☺
2018. máj. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos van ilyen, de gondolom ha szükséges akkor császároznak, hidd el tudják az orvosok.

Én túlhordtam a kicsit,iszonyat fájdalmam volt a szülés előtti 2 hétben. Szétharaptam a kézfejem. Nem ettem, ha meg lecsúszott 1-2 falat kihánytam még a vizet is, nem tudtam pisilni se, ülni se, feküdni se...azt hittem nem fogok már onnan hazamenni. Minden nap milliószor elmondták, hogy egyek, mert képtelen leszek szülni. Alig bírtam menni, az utolsó napban vérest hánytam, baj volt a vesémmel. De az orvosom azt mondta várni kell. Természetes úton megszültem a 4450 grammos kisfiam. Szó szerint mindenki a csodámra járt 😂 csecsemősök, nővérek, orvosok. A tested tudja mi a dolga és a gyermekedért bármire de bármire képes leszel!

2018. máj. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2.terhességemmel a 6.héttől feküdnöm kellett.Mire betöltöttem a 37hetet és mozoghattam volna befektettek a terhes patológiára,előzetes császármetszés miatt,gondolgatod ott mennyit mozogtam:),41 hétre született a kisasszony spontán.
2018. máj. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!