Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem lehet csak szülésznőt...

Nem lehet csak szülésznőt fogadni, ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Amikor én 4 évvel ezelőtt a lányomat szültem meg lehetett csak szülésznőt fogadni, most viszont azt hallottam hogy nem, csak orvossal. Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, leirná nekem?! Köszönöm
2018. máj. 29. 21:11
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk se lehet egyedül szülésznőt. Én fogadtam orvost is. Elkezdtem gondolkozni rajta, hogy fogadjak-e orvost vagy csak szülésznőt de gyorsan felvilágosítottak, hogy egyedül szülésznőt a mi kórházunkban nem lehet.

Igazából sok opció sincs, mert másik kórházba is csak fogadott orvossal lehet szülni. Szóval vagy fogadsz orvost is, vagy nem fogadsz szülésznőt sem.

Csak előtte járj utána, hogy helyes információ-e ez, azért az se mindig igaz, amit hallunk.

2018. máj. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól függ,hogy melyik kórházban szülsz!

Nálunk nem kell doki,elég a szülésznő is!

2018. máj. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sem lehetett. Volt fogadott dokim, szülésznőt is kerestem. Aztán úgy volt h doki nem tud vállalni mégse mert pont akkor van valami fontos akármilye, mondta ajánl másik dokit. Akkor rákérdeztem maradhat e csak a szülésznő mert másban nem bízom úgy, azt mondta úgy nem lehet ( nem oda tartozunk hivatalosan ahol szültem sztem ezért). Végül aztán mégis tudott vállalni szóval doki is volt meg szülésznő is.
2018. máj. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Carragher_x ***** válasza:
59%

Atyaúristen, azért az már a korrupció mélypontja, amikor még másik ember lefizetéséhez is kötik a csúszópénzeket...


"mert másik kórházba is csak fogadott orvossal lehet szülni"

És ezt hogyan kell elképzelni? Bedugóznak, ha nem fizetsz vagy mi?

2018. máj. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha nincs az adott kórházban fogadott orvosa valakinek (senki nem mondta, hogy illegálisan fogadott, az én dokimnak pl. szerződése van a kórházzal bár én amúgy is oda tartoznék), akkor pl. a mentő nem is visz oda ha nem kocsival mész, illetve túlhordás esetén nem fektetnek be oda. Ha korán mész be és még van rá idő, átszállítanak a körzetes kórházba. Ez persze főleg Bp-n igaz, nyilván ha pécsi vagy de Szegeden indul be a szülés nem zavarnak haza.


Kérdésre válaszolva: én nem fogadtam szülésznőt, a következő szülésnél sem fogok.

Egyébként nagyon kedves és profi volt a szülésznő, mi hazamenetelkor adtunk neki egy szép ajándékkosarat. A dokimnak pedig a megbeszélt összeget (számla ellenében).

Mikor tavaly előtt kérdeztem a dokimat, hogy mizu a szülésznő dologgal. Ő azt mondta, hogy igazából megvan minden orvosnak az a 2-3 szülésznő, akivel általában dolgozik, szóval megadhatja valamelyikük számát de hivatalosan nem lehet felfogadni szülésznőt csak "feketén".

2018. máj. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, hát elég érdekes hogy ezt már nem engedélyezik. Írtam a szülésznőnek akinél a lányomat szültem és ő mondta hogy sajnos már tényleg nem lehet őt egyedül fel kérni csak orvossal együtt. Ő Budapesten a Margit kórházban dolgozik. Nem oda tartozom de elvileg ha a fogadott doki ott lesz akkor ott szülhetek. Ez elég gáz azért hogy már ezt sem engedik.
2018. máj. 30. 10:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért nem engedik, mert nagy területek tartoznak ellátási szempontból egy-egy kórházhoz és nincsen kapacitásuk plusz pácienseket ellátni. A fogadott orvos fizet (akár "ingyen munkával" akár tényleg pénzzel) azért, hogy limitált számú területen kívüli pácienst vihessen a kórházba. Illetve lehet igazgatói engedéllyel is de ez ritkább.

Nálunk az SZTK-ban is csak azt látják el, aki területileg oda tartozik. Itt is van kivétel, mint a fogadott orvosnál pl. ha fizetősen veszed igénybe valamelyik szakrendelést. Jellemzően a fogászatot és a röntgent, egynapos sebészetet szokták így nálunk.

Sajnos ez kellemetlen de mivel sokan sírnak, hogy milyen rossz az egészségügy és mekkora a zsúfoltság, várakozás, valahol meg kell húzniuk a határokat.

2018. máj. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én területileg illetékes kórházban csak szulesznot fogadok. Az h más esetben hogy van nem tudom, ezt biztos h kórháza válogatja.
2018. máj. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!