Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehetnek ezek a jelek amik a...

Bordasklaudia kérdése:

Lehetnek ezek a jelek amik a szülés közeledtét jelzik? (leereszkedett a hasam= kicsit lóg is a bőröm, nagyon fáj jobb oldalt alul a derekam (aligbírok mozogni), székletváltozás, hányás, illetve egy kis fogyás) Ki tapasztalt már hasonlót?

Figyelt kérdés
Mennyi idő lehet hátra a szülés kezdetéig? Üdv 37hetes+2napos kismama.

2018. jún. 14. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Mintha én írtam volna ki a kérdést!

😀

Ugyan ezeket érzem!

2018. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen még annyival kiegészíteném hogy előtej jelentkezett és a melleim is érzékenyek :) már nagyon kiváncsi vagyok mikor is jön el a pillanat?! <3
2018. jún. 15. 14:53
 3/7 anonim ***** válasza:
A széklet változás hasmenést jelent?Nekem szülés elött kb 5 nappal jött hasmenés és közben keményedett a hasam kis görcsök is voltak.
2018. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálam első baba két héttel lőtte volt pár nap hasmars. A hátam és a derekam azon a héten minden nap megfajdult estére de én mar azt akartam h induljon be magától. Tehát lépcsőn mentem ahol lehetett, bevásárlást csinaltam, 4 órát mentem sétálgatni a karácsonyi vásárba meg ilyenek. Nem csodáltam h fajt a derekam. A hasam is két héttel szülés előtt mar jól lent volt, de a mehszajam 36 hetes vizsgálaton meg 3000 volt. Aztán mégis magától indult vegul 39+6 naposan. Nem kellett indítani! 3 napom lett volna inditasig gdm miatt.
2018. jún. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jah és előtejem mar 28-30ik héttől folyamatosan volt! Utolsó vagyok
2018. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Holnap kezdjük a 37 hetet és van néhány fájás meg hasmenés. Első babám így majd kiderül, hogy mikor lesz ebből vmi. De már picit izgulok. :D
2018. jún. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sok első gyermekét váró kismamában megfogalmazódik a kérdés honnan fogom tudni,hogy ez már ,,az?" Valószínű, hogy közeledik az idő,ha a következőket tapasztalod:


Szülés megindulásának jelei:.


- Nyákdugó távozása;

Ez egy nyálkás,kicsit véres nyákdugó,ami eddig a méhnyakat zárta el a külvilágtól.Távozása akár napokkal is megelőzheti a szülés időpontját.


- Rendszeres fájások;

A várandósság során szinte végig ,,gyakorol" a méh,az utolsó trimeszterben előfordul, hogy az ún. Jóslófájások miatt már kórházba indul a kismama. Valódi fájásokról akkor beszélünk, ha a pihenésre,langyos vizes zuhanyzásra nem szűnnek meg az összehúzódások, és egyre rendszeresebbé válnak.


- Erős medence felől sugárzó fájdalom;

Ezt az érzést az okozza,hogy a baba feje beilleszkedett a szülőcsatornába. Összehúzó hatással van a mégedre,így rövid időn belül számítani lehet a vajúdás kezdetére.


- A magzatvíz elfolyása;

A magzatvíz normális esetben víztiszta,szagtalan,langyos folyadék. Általában a fájások beindultak után kezd szivárogni, de ez a szülészek kb. 5 %-ában a magzatvíz elfolyását nem kíséri fájástevékenység,ám ekkor is célszerű elindulni a kórházba. Ha a magzatvíz véres,zöldes, vagy nagyon nagy mennyiségben zúdult kifele, azonnal értesíteni kell a szülésznőt vagy a szülészorvost !


- Hasmenés,hányás;

Szintén a szülés megindulásának jele lehet. Hormonális hatás a szervezetek így tisztítja meg magát,hogy utat engedjen a babának.

2018. jún. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!