Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hánytatom magam de nincsenek...

Hánytatom magam de nincsenek falási rohamaim. Akkor mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok. :) 19 éves vagyok 168 cm és 85kg...túlsúlyos. Nincsenek falási rohamaim,viszont hánytatom magam kicsit több,mint 1 hónapja, tudomásom szerint ez nem bulémia esetleg kijavítanátok ha tévedek?

Voltam már vékony is és most is szeretnék az lenni, szeretnék boldog párkapcsolatot és úgy gondolom, hogy -20kilóval könnyebb lenne találnom. Nincs testképzavarom, viszonylag arányosan oszlik el rajtam a súly, csúnya lánynak sem tartom magam, mivel tudom, hogy több fiúnak is tetszem(de a legtöbbnek csak 1 éjszakára kellenék, mert elég "vadmacskás" vagyok), nagyon tetszik most az egyik osztálytársam, ő gyönyörűnek talál és aztmondta nem vagyok kövér, de neki a vékonylányok tetszenek és én szeretnék minél hamarabb lefogyni. Ha nem bulémiás vagyok akkor tulajdonképpen mi is ez? Mielőtt valaki feltételezné, hogy depressziós vagy hasonló vagyok, nem...egy életerős, vidám, 2iskolába járo, energikus csaj vagyok, olyan amilyen eddig is. Fogyókúráztam is, de lefogytam majd visszahíztam, ez jobb megoldása a gyors fogyásnak úgy gondolom :) Előre is köszi a válaszokat



2017. okt. 26. 19:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy minek számít, de az biztos, hogy nem normális és nem is tesz jót az egészségednek. (a gyakori hányástól tönkremennek a fogaid, a sav lemarja a fogzománcot, hosszú távon gyomorfekélyed lehet...)
2017. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Hülye vagy, ez az orvosi diagnózis.

Másrészt nem vagy tisztában a visszafogott táplálkozás alapelemeivel. A kiürült gyomrot meg kell tölteni valamivel, de az csak alacsony tápértékű dolog lehet: pl. főtt cékla, savanyúkáposzta, folyadék, akár langyos leves. Ennek megfelelően 3 óránként enni vagy inni kell. Annyi elfoglaltságot kell minden napra betervezni és elvégezni, hogy ne legyen időd az evése gondolni. A lehető legtöbbet kell gyalogolni vagy sétálni. A hánytatás során a fogakra kerülő gyomorsav előbb-utóbb megteszi hatását.

2017. okt. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy benne biztos,hogy ez bulimia,akkor szerinted ki a bulimiás?

Azért híztál vissza,mert nem tartottad a diétát.Vagy koplaltál..az meg a másik véglet.

Értelmes lánynak tűnsz,kár lenne tönkre tenni magad.

2017. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Persze, sokkal jobb, ha a sav szétmarja a fogad, bűzlik a szád, a kálium hiány tönkrevágja a szíved, és 50 éves korodban nyelőcső rákod lesz.


Ezt a betegséget úgy hívják, hogy "imádok zabálni, nem mozgok semmit, de akkor is fogyni akarok". A latin neve: lusta xar.


Ha lefogytál, akkor hogy tervezed? Zabálsz tovább annyit, amitől 85 kg-ra híztál? Vagy életed végéig hánytatod magad?

2017. okt. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem imádok zabálni,nem vagyok lusta szar. 5évig kézilabdáztam, baleset miatt abbakellett hagynom, azóta is mikor tehetem eljárok futni, amint írtam 2 iskolába járok reggel8tol d.u 14.45ig illetve 15.30tol 20.30ig, kivancsi lennek te mennyire lennel energikus,jah es a delutani sulim 40kilometerre van, tehat napi szinten minimum 90kilometert vezetek..de valoszinu lusta szar vagyok :D Amint irtam nem vagyok elesetlen sem eletkeptelen, mellesleg en elmentem dokihoz, igaz nem mondtam meg neki, hogy magamat hanytatom, csak annyit hogy hanyok...ma kezdtem utanna nezni ennek az egesznek es en utalom ha valakinek csunyak a fogai, ezert is irtam ide es vartam a noramlis, kedves emberek kommentjet:)
2017. okt. 26. 21:55
 6/18 anonim ***** válasza:

Bulimiás vagy.


Tökmindegy, falsz-e, a lényeg, hogy kompenzálsz.

2017. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Egy pasi sem ér annyit, hogy tönkretedd az egészséged. 20 kilót pár hónap alatt le tudnál adni hánytatás nélkül is, csak egy jó étrend kell.
2017. okt. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Igazából egy olyan tervem volt, hogy lefogyok -5, -10kilót, abba hagyom az önhánytatást és eljárok edzeni, diétába kezdek, csak amint írtam elég sűrűek a hétköznapjaim egész márciusig...félek, hogy még 1hónap és nemtudok majd leállni, megijjedtem...

Szeretem a fogaimat, szóba sem elegyedem olyannal akinek csúnyák a fogai..ez taszít csak..

Hogy őszinte legyek tudom, hogy ez nem normális viszont mikor eszem(mert anya vagy barátaim rámszolnak mikor velük vagyok), eltelik egy kis idő és eszembe jutnak a vékony lányok, hogy olyannak kéne lennem, hogy tetszenem kéne a sráccnak, hogy nem tehetem meg azt,hogy többet hízzak...a duci embereket mindig megszólják, ugyanugy ahogy a nagyon vékonyakat is. Elcseszett világban élünk, tudom. De sosem tetszett még ennyire srácc és sosem volt ekkora motivációm arra, hogy csini legyek... Szerintetek 1 hónap múlva lefogok tudni állni? :/

2017. okt. 27. 14:33
 9/18 anonim válasza:

Idióta.

üdv : dr house

2017. okt. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

1 hónap alatt mennyit fogytál?

Szerintem már most sem tudsz leállni vele, ki tudja, mi lesz 1 hónap múlva...

2017. okt. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!