Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Éreztetek így mielőtt megszüle...

Éreztetek így mielőtt megszületett volna a második baba? Mikor megszületett hogy alakult a nagyobbal? Milyen feladatokba vontátok be, mit csináltatok, hogy ne érezze azt Ő nincs szeretve.

Figyelt kérdés
Kisfiam 19hónapos,egy hónap múlva születik a testvér.Terveztük,csak egy két évvel későbbre.Attól félek,úgy érzem,hogy kisfiammal,ha megszületik tesó megromlik a kapcsolat,haragudni fog rám,féltékeny lesz nagyon és azt fogja hinni Őt nem szeretem..Várom a kistesot,de folyton attól félek mi lesz a nagyobbik és az én kapcsolatommal :(
2018. jún. 25. 14:04
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk 2,5 év van közöttük, nem volt semmi gond. A terhességből sem csináltunk nagy ügyet, természetesnek vettük, hogy lesz/van mègegy gyerek itt és kész. Nem volt olyen gyere nézd meg/puszild meg/jajj de aranyos/segíts ebben-segíts abban stb, nem próbáltuk meg lenyomni a kicsit a torkán, nem tettünk úgy, hogy jajj most a baba a világ közepe, mert nem volt az. Ha én kellettem a nagynak akkor mentem hozzá, a babának van apja is. Ha akart jönni nézni a fürdetést/pelenkázást jött, de sosem szóltunk, hogy jöjjön.

Inkább párszor volt olyan, hogy ha rajtam kìvül más meg akarta fogni a babát akkor elkezdte lökdösni az illetőt és kiabált vele, hogy "anyáé baba!" Próbálta mindig védeni őt.

Most 2 múlt a kicsi, nagyon szeretik egymást, persze a harc azért gyakran megy mert ugye ugyanazzal akarnak játszani de rosszalkodásban rettentően összetartóak.

Ha a kicsi nélkül megyünk boltba is mindig mondja hogy mit vigyünk neki, vagy ha egyedül megyünk a lelkünkre köti, hogy a kicsinek is.

Egy szónak is száz a vége, nálunk az jött be, hogy természetesnek vettük, hogy jött a kicsi, nem csináltunk belőle nagy ügyet.

2018. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
13 hónap van a 2 nagy között, imádják egymást. 😊
2018. jún. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 év korkülönbség van.

A nagyfiamnál voltak problémák,féltékeny volt nagyon.

A középső gyerekemnél viszont nem.

A pici és közte is 4 év van.

Azt mondta a védönö,hogy általában az elsőszülött gyermeket viseli meg jobban a kistesó.

2018. jún. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
48%
Nem lesz baj össze kell őket,szoktatni és a nagy tesot bevonni a kisteso nevelésébe
2018. jún. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!