Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miután megszületett a baba és...

Miután megszületett a baba és elviszik mindig leszívják az orrukat?

Figyelt kérdés

2015. jan. 25. 10:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A Istvánba nem szokás.
2015. jan. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, az Apgar értéknek (amivel a baba állapotát értékelik az 1., 5. és 10. percben) a része az is, hogy nézik a leszívásra adott reakciót: tüsszög-e, vagy csak fintorog, esetleg nem reagál semmit.
2015. jan. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az Apgarnak semmi köze a leszíváshoz!

[link]


A leszívás a rossz régi rutin része, egészséges újszülött esetében teljesen felesleges.

2015. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

4) Reflex, ingerlékenység az orrgarat puha szondával történő ingerlésével:


Válasz hiánya: 0 pont

Arcfintor megjelenése: 1 pont

Köhögés, tüsszentés: 2 pont


Hát szerinted hogy ingerlik az orrgaratot, ha nem az orrán keresztül? Ha pedig van benne trutyi, nem fogják letuszkolni, le is szívják.

2015. jan. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

EZt akkor fontos elvégezni, ha nem jó az Apgarja, nem minden esetben!


"A gyengéd születés hívei ugyanakkor durva és felesleges beavatkozásnak tartják a nyákleszívást, amely későbbi légúti problémákhoz, allergiákhoz is vezethet, és azt gondolják, ezeket a "szokásos beavatkozásokat" nem minden babánál kellene rutinszerűen elvégezni, csak akinél valóban szükség van rájuk.


Egyre több bababarát klinikán vallják, hogy a tapasztalt neonatolóus gyermekgyógyász feladata megítélni, valóban szükséges-e a leszívás, és csak akkor döntenek a beavatkozás mellett, ha a születést követő egy percen belül nem indul meg a spontán légzés, a baba izomtónusa,reflexei nem megfelelőek - ezeket a tényezőket az egyperces Apgar-teszt eredményei mutatják. Amennyiben az első Apgar-érték 7 alatt van, természetesen elvégzik a leszívást."


[link]

2015. jan. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Rendben, megadom magam, lehet, hogy nem szívják már le minden helyen :) Akkor pontosítok: amit én láttam, ott mindenkinek leszívták.
2015. jan. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) csak azért kérdeztem mert a kisfiam 6 hetes és most is "röfög" nem tudok mashogy fogalmazni, olyan hangot ad ki!korhazba is röfögött ahol azt mondtak biztos maradt bent víz!!:(aztan mondta a férjem,h mikor elvitték a babat a miénknek nem szívták le de a mellette lévő babanak igen!az érdekes,..nem értem miért!aztan pàr hétig nem volt ezzel problémánk és most megint ha sír vagy gyorsabban veszi a levegőt jön ez a röfögő hang:((
2015. jan. 25. 12:38
 8/11 anonim ***** válasza:
Minden kisbaba "röfög". A tej, nyál is felmegy és ott liftezik. Teljesen normális jelenség.
2015. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én babámnak sem szívtak le semmit, születés után kb 1,5 óráig egyáltalán nem vegzálták, csak rajtam volt úgy magzatmázasan, nem is vitték sehova utána sem, ott a szülőszobán megfürdették a 1,5 óra után, felöltöztették, betették a kiskocsiba és én toltam át a gyerekágyra. Szent Imre kórházban volt 1 éve. Császárosoknál kell, mert ott nem préselődik ki születés közben a légutakból a folyadék.
2015. jan. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem!köszönöm!most már akkor is röfög ha nem sír és csattog a valadék a torkaban..(ezt is hülyén irtam de ilyen)es most köhögött tőle..de ha szivom az orrat semmi nem jön..ez is normalis?
2015. jan. 25. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!