Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kinek milyen volt a második...

Kinek milyen volt a második szülés? Az elsőhöz képest? Jobban fájt? Gyorsabb volt? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Az elsővel 6órát vajúdtam és 20perc alatt meg volt..könnyű volt ahhoz képest
2018. jún. 29. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sokkal gyorsabb volt. Első gyerekkel 5 percesektől 12 óra volt, az egész 24, nehezen akart rendszereződni.

Ehhez képest a második egy álomszülés volt, első fájástól 6 óra, rendszeres 5 percestől 3 óra.

Hogy fájdalmasabb volt-e.. elsőnél nagyon ki voltam merülve, ez csak hat a fájdalomküszöbre. Nem éltem meg fájdalmasabban a 2. szülésem de igen, azt mondják intenzívebb.

Mivel neked az első is gyors volt 1. szüléshez képest, szerintem nyugodtan számíts még gyorsabbra, ha spontán szülés volt, nem volt burokrepedés az elején és oxi sem. Nekem a másodiknál sokat csalhatott az időn, hogy mire 5 percesek lettek elkezdett folyni a magzatvíz. Meg 2 ujjnyira nyitva is voltam, elsőnél nem.

2018. jún. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első 40+6 hetesen magzatvízelfolyással indult. 13 órát vajúdtam, ebből 1 óra volt csak a kitolási része. Nagyon fájt, és nagyon lassan gyógyultam fel szülés után, pl. 6 hétig véreztem, hónapok múlva is érzékeny volt a gátmetszés helye.

A második baba 40+2 hetesen gondolta úgy, hogy találkozni szeretne velünk. 3-4 óra volt a vajúdás, vele fájásokkal kezdődött. 4 nyomásra megszületett. Vele is nagyon fájt, de nem rémlik, hogy jobban fájt volna. Mivel sokkal gyorsabb volt, és jobban pörögtek az események, azért mondanám fájdalmasnak. Itt sokkal gyorsabban gyógyultam, 2 hétig véreztem csak, és mire hazajöttünk a kórházból már nem is éreztem a sebemet.

2018. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

13 órát vajudtam

Sürgősség császár lett a vége

03:15-kor készítettek elő a műtétre

03:36-kor felsírt a lányom

Tervben van a 2. Baba én szeretnék simán szülni

2018. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, a kitolás elhúzódott és nagyon ödémás lettem, ráírom a tervezett gátvédelem számlájára, ami ugyan nem jött össze, de sokkal jobban viseltem. Nem hagyott el az erőm sem, nem voltak hangulatingadozásaim, ülni is egész korán tudtam már. Szóval a kitolást levéve nálam minden más pozitív 2. szüléssel kapcsolatban.
2018. jún. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A másodikat a kiírt napon indították, 1 órával rövidebb volt (4 óra), mint a első, de jobban fájt! Nem igazán tudtam komtrollálni a myomásokat sem, cserébe gyorsabban felépültem!

(Èn bárkit kérdeztem mindenki azt mondta, hogy a 2. gyorsabb volt és fájdalmasabb, úgyhogy èn nem fogom az indításra, amúgy is ugyanúgy lassan erősödtek a fájások, mint az elsőnél)


Hogy mire számíts? Arra, hogy fájni fog, másra nem tudsz

2018. jún. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha könnyűnek gondolod az első szülésed, van rá esély, hogy a második is hasonló lesz.

Én vallom, hogy ez is, mint minden, fejben dől el.

Meg persze alkati kérdés is, nálam mindkét esetben oxit is adtak, nagyon jól reagáltam rá, az elsőt 5 óra, a másodikat 3 óra alatt szültem meg, mindkettőnél a kitolás is rövid volt, 10-15 perc.

Az első szülésemre én is azt mondtam, hogy könnyű volt, a fájdalom bőven elviselhető volt.

Nos, a második még ettől is jobb volt, szerintem még kevésbé fájt.

Kívánom, hogy neked is hasonló szülésed legyen!

2018. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!