Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mire számítsak a szülés és a...

Mire számítsak a szülés és a gyerekágyas időszak alatt? A neten teljesen mást olvasok, mint amit a szülésznőm és a barátnőim mondanak.

Figyelt kérdés

A női magazinokban, blogokon a nők szülés után hazaérve azonnal mindent csinálnak, 4-5 héttel később már szexelnek és tornáznak.


A szülésznőm szerint viszont úgy készüljek, hogy az első napokban-hetekben pihenek, a babára, a szoptatásra koncentrálok. Ha valaki felajánl segítséget, azt fogadjam el. A szülés, vérveszteség miatt valószínűleg gyengének fogom magam érezni. Aztán ez persze fokozatosan jobb lesz. Nem szabad elhagynom magam, de fontos a fokozatosság. Szex és torna 6 hétig tilos.

A már szült barátnőim szerint is hallgassak a szülésznőre.


Most akkor mi az igazság? Hogyan készüljek, mire számítsak?


2015. okt. 28. 11:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
ezt senki sem fogja neked tudni megmondani elore. Attol fugg hogy alakul a szules es te milyen tipus vagy.
2015. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A 6 hetet tényleg komolyan kell venni. Addig nyitott a méhszáj, bármilyen fertőzés felkerülhet.


Az, hogy mennyire fog megviselni a szülés, tényleg egyénenként eltérő. Nekem komplikáció lépett fel, annyira széttrancsírozták az alvázamat, hogy 3 hétig felülni se tudtam és vesztettem majdnem egy liter vért. De ez inkább a kivétel kategória, nekem ritka peches volt a történet.

2015. okt. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

A szülésznőm épp azt hangsúlyozza, hogy mindenképp pihenjek, mert hosszú távon fontos, hogy rendbe jöjjek kívül-belül.


A terhességem problémamentes, egyébként átlagosnak mondanám magam betegség-tűrés szempontjából.

2015. okt. 28. 11:28
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem volt segítségem az első hetekben, de még úgy is teljesen le voltam strapálva, nagyon kemény volt. Gondolj bele csak abba, hogy egy kisbaba 3 óránként eszik. Éjjel is :-)Persze nem mindegyik baba, egyik ismerősömé pl. a születése óta átaludta az éjszakát, de ez a ritka. Meg aztán ordít az a szegény pici a füledbe, sokszor pedig fogalmad sincs, mi baja lehet... :-( Nekem semmi energiám nem volt tornázni. Összességében: a szülésznődnek igaza volt. A szex pedig egészségügyi szempontból tilos 6 hétig. Bocs, hogy nem biztató dolgokat írtam, de ez az igazság.
2015. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is okosat mond a szülésznő. Hidd el a tapasztal sokat jelent. Az újságokban leírt tökéletes, rózsaszín lufi, keveseknek adatik meg. Nem tudhatod, hogy mennyire viseli meg a tested a szülés, hogy alakulnak a dolgok a babával. Én pl 2 hétig menni is alig bírtam. De nem ijesztgetni akarlak! Természetes szülés esetén tényleg jó, ha kitudod feküdni, tudsz pihenni, a derekad hálás lesz érte. (persze császánál is kell a pihenés.) Fogadd el, ha valaki segíteni akar, sőt nyugodtan kérheted is. Legalább az első héten. :)
2015. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne ess bele a mai modren anyukák hibájába, hogy ők mindent egyedül is meg tudnak csinálni, mert az úgy fa..a. Elárulom neked, hogy egyedül senki nem tud mindent megcsinálni büntetlenül. Pláne első gyerek, neked egy óriási krízis (normatív krízis, de attól még nem egyszerű), fizikailag, lelkileg komoly igénybevétel.

Hallgass a szülésznődre, tudja mit beszél! Viszont csak olyan segítőket érdemes fogadni, akik valóban támogatnak és nem rivalizálnak veled az anya szerepben.Az első pár hétben az a legfontosabb, hogy talpra álljál, legyen tejed, rá tudj hangolódni a babádra. Ilyenkor alapozzátok meg a családot a kötődést, az anya gyermek és apa gyermek kapcsolatot.

2015. okt. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fizikailag annyira megterhelő, mint egy ugyanannyi ideig végzett intenzív edzés. Azt pedig el lehet képzelni, hogy 8-12 órán át tartó edzés után mennyire fáradt valaki. Ráadásul többnyire este, éjjel indul be a szülés, így a fáradtságra a kialvatlanság még rátesz.


Jómagam is így jártam, épp lefeküdtem volna, mire elfolyt a víz. Hajnali 5-kor született meg, a kitolási fázisban két nyomás között elaludtam.

2015. okt. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem is volt segítségem.Anyum 2 hétig itt volt.Nem gondoltam volna,de 2 hétig nem hogy ülni,de állbi sem tudtam huzamosabb ideig,mert feszült a gátam.Elég gyenge voltam az első héten,sok vért vesztettem,vért is kellett kapnom.Szóval tényleg jól fog jönni a segítség.Fogadd el,nem kell hősködni.
2015. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem ott lakós vagy állandó segítségem volt anyukám, hanem csak annyit kértem tőle, hogy heti kétszer segítsen a teregetésben mert végül sürgősségi császárral szültem és az első hónapban semmi hasizmom nem volt , épp elég megterhelő volt felkelni az ágyból nem még a napi 4 csere babaruhát mosogatni... Nem vasaltam, fertőtlenítő adalékot használtam amosőáshoz (bababoltban kapható pl chicco) mindent 60 fokon mostam ill amit lehet 90. Az első hónapban sterilizáltam, utána a bojler 60 fokos vize és az előbbi sterilizáló folyadék váltotta fel.. Szóval amit lehet leegyszerűsítettem.

Ráadásul hasfájós volt a lányom, így két hónap tömény bömbölés, alig aludtunk valamit, mert 3 ébren töltött órából kettőt sírt. Idegörlő és elég szar gondolatai támadnak az anyukának,( csak szólok, nem furcsa ha ilyenkor nem az éteri szeretetet érzed, hanem hogy megy fel a pumpa mert nem tudsz mit tenni a sírás ellen...)


Nekem a férjem segített és ez elképesztő dolog tőle, hogy munka után még erre is volt ideje, és ez nem csak nekem volt jó hanem a lányunknak is, mert nagyon összenőttek rögtön az elején és irtó apás lett, szinte "egymásba szerettek" :))

Így a férjem rutinos lett mindenféle gyerekkel kapcsolatos dologban,aztán amikor az ágyat nyomtam tüdőgyulladással nem kellett rohanni segítségért mert megoldott szinte mindent kivett szabit és pelenkázott, lefejt tejet cumiztatott. Én inkább rá számítottam, mert hát az ő gyereke is, ráadásul nagyszülőt azért nem akartam odaköltöztetni, mert anyósom mindenbe beleszólt volna (ahogy tette a sógoroméknál mert ott odaköltözött és azóta ismindent jobban tud meg felhozza hogy mennyit segített), anyukám meg a heti két mosással ja és ugyanekkor hozott főtt kaját is, pont eleget segített így őt meg nem terheltem tovább, hogy megcsináljon olyasmit amit magam se tettem volna (nagytakarítás, vasalás).


Amit tudsz fogadj el segítséget, de ne hagyd hogy beleszóljanak mindenbe és végső soron ha jól eszik és alszik a gyerek azaz nem extra erőfeszítést igényel akkor három hónaptól már csak könnyebb lesz.


6 hét szex tilos de tényleg, ill utána is ha nem múlik el a vérzésed vagy egyebek...

2015. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hallgass a szülésznődre, tényleg segíteni szeretne. Nekem a szülés utáni felépülés viszonylag simán ment, a császár ellenére is, de mi 6 napot voltunk a kórházban, szinte nulla pihenéssel, mert négyen voltunk egy szobában, négy babával, így mikor hazajöttünk azt sem tudtam fiú vagyok-e vagy lány, annyira fáradt voltam. Ha a férjem nincs itthon az első napokban, és nem ő kel a lányunkhoz, akkor szegény még enni sem kapott volna, mert én annyira ki voltam "ütve", hogy nem hallottam azt sem, hogy sír. Az első időszakban nem akart megindulni a tejem, így tápszerrel meg tudta etetni a férjem. Nap közben anyukám segített rengeteget, így tényleg csak a babára kellett figyelnem. Kellett a 6 hét regenerálódás, hogy azt mondhassam újra 100%-ot tudok nyújtani. Ami persze néha megdőlt, mikor fájt valamije, nem aludtunk stb. stb. :-D De nekem minden nappal egyre könnyebb lett. A szexre én gondolni sem tudtam az első hetekben, inkább aludtam egy-egy óra hosszát :-) Tornázni meg most kezdtem el, igaz másfél éves a kislányom, és ez az én lustaságom, de eddig nem volt erőm, és kedvem rávenni magam. :D

Könnyű gyors szülést kívánok neked. Mikorra várod a picit?

2015. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!