Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan, aki 24. héten...

Van itt olyan, aki 24. héten szült (koraszülés), elmondaná mi lett a baba sorsa?

Figyelt kérdés
Túlélte-e vagy sem? Ha nem, akkor mi okozta a halálát? Tudom nehéz erről írni, de hátha.

2018. júl. 6. 23:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én kisfiam is korababa, így sok korababás anyukával ismerkedtem meg. Az egyik anyukának a kislánya a 24. héten született, nem érte el a súlya az 500 grammot. Másfél éves volt a kislány, amikor beszéltem velük utoljára. Akkor annyi volt a gondjuk, hogy szemüveges lett és még csak bútorok mellett lépkedett csak. Értelmi szintje megfelelő volt a korának.
2018. júl. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok. 2 korababa van a csoportomban, az egyik 25 hetesen született, 490 grammal, a másik 30. héten picit 1 kg alatt. Utóbbi teljesen egészséges, a kortársaival egy szinten van. Korrigált korát tekintve mindent időben csinált, a szülei elmondása alapján. A pici fiú problémás, az idegrendszere durván megsínylette a történteket. A mozgása és a beszéde rendben van, okos is, de hihetetlen agresszív, nem érzi a határait, simán átgázol a többi gyereken, ha épp ahhoz van kedve. Valószínűleg sosem lesz belőle hagyományos munkát végző, családos ember. Ettől függetlenül egy hatalmas csoda, hogy él, ráadásul okos, ügyes kissrác.
2018. júl. 7. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Az én környezetemben is van egy 24. hétre született kislány. Nagyon aggódtunk érte. Most egy éves már elmúlt, döbbenetesen ügyes, megkockáztatom, hogy mozgásban előbbre jár, mint a korosztályos átlag. Nem kellett még Dévény tornára sem járniuk. Egyelőre az égvilágon semmi gond nem merült fel, persze kicsi még, de nagyon bíztató a fejlődése. Azt reméljük hogy ezután sem lesz semmi baj :)
2018. júl. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!