Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyen esetben lehetséges a...

Ilyen esetben lehetséges a tervezett császármetszéssel szülés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még csak 13 hetes kismama vagyok, de van egy dolog, ami aggaszt. Túl "szűk" a hüvelyem, a szex is egy küzdelem, legalább fél óra-egy óra "bemelegítésre" szükségem van minden alkalommal. Anno a nőgyógyászomtól kaptam papírt, amire rá van ráírva, hogy enyhén szűkebb hüvely. Előtte jártam rendszeresen vaginizmus miatt.

Nagyon félek a hüvelyi szüléstől, hiszen a szex is tud fájni.

Szerintetek így kérhetem a császármetszést?

(Igen, tudom, hogy így természetes, meg csodálatos, de nagyon félek)

Előre is köszönöm a válaszokat.



2018. júl. 12. 00:26
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Ezt az orvosoddal kellene megbeszélned. De mivel egy akármekkora pénisz a közelében sincs egy egészen pici baba méretének sem, nem gondolom, hogy számítana, ha enyhén szűkebb vagy az átlagnál. Emiatt fölösleges kettévágatni magad és félni is. Senki sem olyan tág alaphelyzetben, hogy átférjen egy baba, mégis átfér. 😊
2018. júl. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Nem a huvely szukossege vagy tagassaga hatarozza meg a szules fajdalmat, es szules kozben nem a huvelyed faj :)

Nyilvan kerhetsz csaszarozast, penzzel minden megoldhato - de pl epidural fajdalomcsillapitas is letezik am :)



(Ha a szex is tud fajni, es "enyhen szuk huvely" ahogy irod, akkor erosen gyanitom, hogy orgazmusod sem volt meg sosem - reszvetem. Tenyleg.)

2018. júl. 12. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szülési fájdalmat nem a hüvely tágulása jelenti, hanem a méhizomzat összehúzódásai. A hüvelyi szakasz már csak a legvége, és biztos ki fog tágulni annyira, amennyire kell. A fájdalmas szex inkább pszichés eredetű lehet.
2018. júl. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Az én hüvelyem is szűk,de simán megszültem egy majd 4kg-os babát. Szerintem ez nem akadály. Nem vagyok császár ellenes, de érdekes,hogy mennyire keresik a nők az indokot,hogy miért is nem születnek természetes úton.
2018. júl. 12. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Orvossal kell beszelned. Az én huvelyemet egy gyerekkori sérülés miatt plasztikazni kellett, ami nem a legjobban sikerült, így nekem is szűk és heges. Dokim természetes szülés párti. Azt mondta, hogy próbáljuk meg hüvelyi úton, ha látja, hogy gond van, akkor császár. Életem legjobb döntése volt. A szules "oldotta" a hegeket, azóta a nem fáj a szex, elvezni is tudom. Maga a szülés szörnyű volt, de inkább a lelki része a félelem és a gyerekkori emlekek miatt, de megérte. Idén programozott császárral szültem (rossz fekvésben lévő ikreket), így van összehasonlítási alapom. Maga a szülés sokkal jobb volt, gyönyörű emlék marad a műtét, de a felépülés szörnyű volt, rettenetesen megszenvedtem. Nem tudom, hogy harmadik szülésnek mit választanék.
2018. júl. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Orvosi indoknak ez nem elegendő, a hüvelyed szűkössége miatt nem kontraindikált a természetes szülés, semmi köze hozzá, pont ugyanúgy, ahogy a mell méretének sem a szoptatáshoz. A tágulási folyamat során ugyanazon megy keresztül minden nő, bármilyen eredeti "méretekkel" is rendelkezik alapon. Biztos vagyok benne, hogy megvan erre is a mód, de mezei TB alapon ezt ne várd, ha annyira nagy a para, menj magánkórházba és nem kevés pénzért biztosan megoldják. Van olyan orvos, akit ha felfogadsz szintén kompromisszum-kész ez ügyben. Jómagam egy hüvelyi szülés után kötöttem ki sürgősségi császárnál másodjára, sosem fogom megérteni miért vágyik rá orvosi indok nélkül bárki. Persze ne legyenek naív elképzeléseink, egészen biztos, hogy meg lehet oldani, csak a megfelelő orvosnál kell kopogtatni. Az én dokim, (SOTE) kizárólag orvosi indokkal császároz, akkor is, ha személyesen az atyaúristen kérné tőle egy lottóötösnyi készpénzzel. De mondom, a megfelelő helyen kell próbálkozni. Arra ne is számíts, hogy egy random kórházba/sztk-ba besétálsz és majd megmondod a dokinak, hogy császárt akarsz. Evvel a helyzettel mindenképpen kellene kezdeni valamit ettől függetlenül, mert borzasztó nehéz lehet. Jártam hasonló cipőben 18 és 20 éves korom között, (kis részben anatómiai, nagyobb részben pszichés eredetű volt a gond),de szakember segítségével orvosoltam, szerintem ne hagyd ennyiben te sem.
2018. júl. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugtatott :) Volt már orgazmusom, ráadásul hüvelyi, de csak a mostani párommal, mivel vele passzolunk :) Igaz, előtte csak egy partnerem volt.

Gonoltam amúgy is magánorvosra, mert a dokim eléggé "érdekes" figura.... Megkaptam tőle, amikor UH-zott, hogy gratulál az életem elcseszéséhez. (22 éves vagyok, 23 leszek, mire szülök)

Kicsit offolok, de szerintetek magánorvoshoz menjek szülni, vagy inkább fogadjak szülésznőt? Mindenképp keresek másik orvost majd, és megbeszélem vele.

Köszönöm a válaszokat :*

2018. júl. 12. 14:56
 8/9 A kérdező kommentje:

És nem gondolnám, hogy pszichés eredetű. Legalábbis nem a párom miatt. Viszont lehet megpróbálok megkeresni egy pszichológust, köszi a tippet.

(Felpontoztam mindenkit :))

2018. júl. 12. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Szülésnél nem a hüvely mérete, hanem a medence mérete számít, a kettőnek pedig nincs köze egymáshoz.

A problémád valószínűleg nem anatómiai, hanem pszichés eredetű. Egyetértek a többiekkel, emiatt nem indokolt a császár.

De persze mindenhol lehet olyan dokit találni, aki talál indokot, ha császárt akarsz.

2018. júl. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!