Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek koraszülés lesz...

Szerintetek koraszülés lesz belőle?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, mert az orvosom szerint elég rossz előjel, hogy megvan rövidülve a méhcsatorna és nyitva a külső méhszáj.Mit jelent ez???Koponyafekvéses a babám és a belső méhszáj még zárt.33h+2 vagyok azt mondta 36.-ig kell kihúzni, hogy bent maradjon.Valaki volt már így????
2018. júl. 21. 15:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igaz én 35 hetesen voltam így, de végül 40. héten indítani kellett.

Szerintem annyira ne ijedj meg ettől, nem feltetlen lesz belőle koraszülés.

2018. júl. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudhatjuk, de annyira már nem kell paráznod, mi is a 36. hétig húztuk végül, semmi gond nem volt, de már a 34. hétre született babák is jól fejlettek.
2018. júl. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, a doki javasolta h pihenjek sokat. Nem hallgattam ra (mindenhol olvastam h ez ilyenkor már természetes és nem kell miatta aggódni). Na nekem megszületett 35 héten és inkubatorba került. A helyedben fekudnék amennyit tudok, mindet elkovetnék h még három hetet maradjon.
2018. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát nálam is hasonló a helyzet, nyári szünet van, itthon van az 5 éves, pihenés kilőve, segítségem nincs. Nagyon sokat keményedek pedig szedem a 3x2 magnéziumot. Azt mondta a dokim 2 hét múlva újra,megnéz és ha tovább nyílok befektet.
2018. júl. 21. 16:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Pontos méhszájhosszt azért nem ártana tudni, a manuális vizsgálat ilyen téren nem túl megbízható.

Van, akinek vizsgálattal úgy tűnik, hogy teljesen zárt, megtartott a méhnyak, UH vizsgálattal meg látszik, hogy belülről totál ki van nyílva az egész és csak egy pár mm-es zárt szakasz tartja.

És olyan is van, akinek kézzel vizsgálva rövidnek tűnik és nyitott, mégis UH vizsgálattal szépen összefekszik, tök hosszú és nincs tölcsér.


Ha UH-gal nincs megrövidülve, akkor nem túl valószínű a koraszülés.

2018. júl. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 18 hetesen rövidült meg a méhnyak és ki is tölcséresedett (a belső és középső méhszáj volt nyitva), a méhnyak hossz 1 cm volt.

3 hónapot feküdtem kórházban, fejjel lefelé megdöntve. Azt mondták, hogy max. 28-30. hétig húzzuk. Kaptunk tüdőérlelőt is, hogy felkészítsék a babát a korai érkezésre. Aztán kihúztuk így a 38. hétig, és teljesen érett babám született.

2018. júl. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!