Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen magànban szülni? Miben...

Milyen magànban szülni? Miben különbözik az àllamitól? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2018. júl. 29. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Csak maganban szultem, szoval nem pontosan tudom, miben kulonbozik, csak nehany jo dolgot kiemelek. Egyebkent most 600 a szules a Maternityben, en ott szultem.


-az apa benn alhat, benn lehet vegig mindenen (szules, gyerek kivizsgalasa, gyogytorna, segitkezes a baba korul)

-nincs latogatasi ido, barmikor johetnek akit szeretnel, amikor neked jo, mert ugye nincs szobatars

-lehetoseg van aranyorara es mindig egyutt lehettek mindketten a picivel

-jo a kaja :)

-tisztak a szobak, amiben egyedul is lehetsz, vagy a paroddal is

-minden tisztan, atlathatoan mukodik (nincsenek rejtett koltsegek, se zsebbe penz dugdosas)

-Egeszsegpenztarral tudsz fizetni

-nagyon kedves mindenki, igazan csaladkent kezelnek (a doki, a noverek, a recisek, a sebesz, mindenki)

-az ott dolgozok ruhaja tiszta, munkakorulmenyeik jok, ez meglatszik rajtuk

-a szerzodeskoteskor mindent meg lehet nezni es kerdezni

-egy csomo dolgot nem kell bevinni, amit mashova igen (pl adnak vaszonpapucsot, betetet, pelenkat, mindenfelet)

-adnak egy nagy ajandekcsomagot a tavozaskor (sajatot, a tobbi mellett adjak)

-figyelnek rad, torodnek veled, segiteni akarnak, nem surgetnek pl felkeleskor


Nyugodtan kerdezz, mert ez csak par kiemelt info volt.:)

2018. júl. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

Ahogy az első írta hatalmas a különbség. Elsőnek állami kórházba mentem magán úton nőgyógyászhoz. Elsőnak és utolsónak.. úgy beszéltek velem mint a kutyával. Nem vagyok vékony ezt én is tudtam de tették a megjegyzéseket.

Ezután mentünk másik orvoshoz magán klinikára ahol kedvesek voltak, modern volt tiszta.

750 ezer volt a szülés egy ágyás szobában ahol a férjem velem lehetett. Csak a ruháimat kellett vinni minden mást adtak. A babának ruhát hordozót és cumit. Minden mást adtak. Komplett csomagot a baba ápoláshoz, ebben benne volt amit a gyógyszertárban kellett volna megvenni.

Nem volt tejem így cumisüveget tápszert is adtak.

2018. júl. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem is borzasztó tapasztalatom van az àllamival, hiába volt magàn doki. Nagyon koszos volt, a csecsemősök iszonyat bunkók semmit nem lehetett megkérdezni, az àgyam mellett volt a tusoló wc amit teli pakolt egy kissebbségi nő és bűzölgött addig ameddig ki nem màsztam egy takarítónőt keresni. Sorolhatnàm...nagyon gondolkozok a magànon. Minden tapasztalatot szivesen fogadok. Az eddigieket köszönöm
2018. júl. 29. 18:54
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
1.vagyok. Van Fb-on Maternityben szultem/szulok es Roberttel is ugyanilyen csopi, aktivak a hozzaszolok, valaszolnak, ha kerdezel. Jo es tamogato a kozosseg. Lehet a Rosenak is van, azt sajnos nem tudom. Erdemes lehet ezekhez csatlakoznod!
2018. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a Róbertben szültem az elsőt, és most 3 hét múlva a másodikat is ott fogom.

Az én tapasztalatom:

- Úgy szülsz ahogy szeretnél, az orvos és a szülésznő is (legyen az fogadott vagy ügyeletes) csak a te igényeidet veszi figyelembe, végig veled vannak, és profi munkát végeznek

- A szülőszoba modern, teljesen felszerelt, tiszta, minden igényt kielégítő

- A műtő szintén modern, tiszta, és "családbarát"

- A saját szoba saját fürdőszobával felszerelt, ahol 2 ágy van, és a párod bent alhat veled. A szobát naponta takarítják.

- nincs megszabott látogatási idő

- A rokonok nem csak üvegen keresztül láthatják a picit

- Nem kell kimenned a folyosóra ha valaki látogat

- úgy érzed magad mintha szállodában lennél

- a nővérek nem zavarnak feleslegesen de mégis rögtön ott vannak ha szükséged van rájuk, mindegyik kedves és segítőkész

- a csecsemősök mindenre fel vannak készülve, és mindent megtanítanak az anyukának és az apukának is! (fürdetés, pelenkázás, köldök ápolás, stb)

- szoptatási tanácsadó segít ha igényled

- a baba végig veled lehet a szobában

- igény szerint szoptathatsz, de abba sem szólnak bele ha mást szeretnél (pl. tápszer)

- mindent biztosítanak a babának, ráadásul mindenből a legjobb minőséget (pelenka, popsikrém, fürdetőkrém, popsitörlő, ruha, stb), a babának tényleg csak a hazamenős ruhát kell vinni

- biztosítanak profi mellszívót

- a szülés után is odafigyelnek rád és az egészségedre

- már ott helyben megcsinálnak minden szükséges vizsgálatot, így nem kell a pár napos/hetes babával rohangálni (hallás és látás vizsgálat, hasi és agyi uh, BCG oltás, stb)

- nem kell nagy bőrönddel menned és az egész lakást elvinni (államiba még a wc papírt és a vizet is magadnak kell biztosítani, az evőeszközökről és a kajáról nem is beszélve..)


Nekem az mond a legtöbbet egyébként, hogy nekem a szülés illetve azt követő 3,5 nap kifejezetten jó élmény, míg az államiban szült barátnőimnek a kórházban töltött 3 nap rémálom volt és már alig várták hogy hazamehessenek. Arról nem is beszélve hogy én hamarabb épültem fel mint bármelyikük.


Az is szimpatikus hogy nincs zsebbe hálapénz, hanem számlát kapsz és annyit fizetsz amennyi az árlistán van, illetve hogy van kártya EP elfogadás, de nekem ez nem volt elsődleges szempont.

Én azt vettem figyelembe hogy mi a lehető legjobb a babának és nekem, és úgy gondoltam hogy nekünk az a legjobb ha már az első pár napot hármasban töltjük apával, egy tiszta, szép és nyugodt környezetben. Életünk egyik legjobb döntése volt kifizetni ezt az extra pénzt.


Sajnos jelentős áremelés volt, a lányom születésekor mindent összevetve 510.000 Ft-ot fizettünk, ez sajnos most várhatóan 653.000 Ft lesz, de ha megteheted anyagilag akkor még ennyiért is bőven megéri szerintem.

2018. júl. 29. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én már az elsővel is egészen biztosan magánba fogok menni, ezért minden érdekel, örülök a kérdésnek.

Gondozásra is a klinikára jártatok, vagy csak szülni mentetek oda?


Tb alapon biztos nem mennék terhes gondozásra és a szülésnek sem látom értelmét tekintve, hogy zsebbe simán elvárnak 150-200 ezer forintot az orvosok és mindent neked kell vinned. Arról nem is beszélve, hogy a baráti társaság beszámolója alapján az orvos kb. összesen ha fél órát foglalkozik az emberrel... így adnak a szülésznőnek, jobb ápolóknak, csecsemősöknek is a végén, akinek tényleg köszönhetik a problémamentes első napokat. Nekünk azt az 1-2-300 ezres különbséget megéri a nyugalom és a törődés.

2018. júl. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

6: elso vagyok (Maternityben szultem). Odajartam a terhesgondozasra, de a laborokat az sztkban csinaltattam (az V. keruleti nagyon jo hely volt), az 5d babamozikra es a cukorterhelesre meg az Istenhegyire mentunk.


Oszinten szolva en masodjara nem jarnek a Maternityre terhesgondozasra (csak szulni), mert sokat kellett varni mindig, indokolatlanul draga is volt (30e), es a szonografus minden alkalommal halalra ijesztett minket (olyan, mint a Family Guyban az orvos).

2018. aug. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Elnézést off: Az 500-600 ezer forintban benne vannak a terhesgondozásban benne lévő vizsgálatok is vagy azért külön kell fizetni? Azt ki hogy oldotta meg?
2018. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az nincs benne, írták, hogy irreàlisan sok és ahhoz képest nem jó. Legalábbis én így értelmeztem.
2018. aug. 7. 10:52
 10/12 anonim ***** válasza:
8: én vagyok az egyes válaszoló. Nincsen benne, ez csak a szülési csomag. Nem azt mondom, hogy nem éri meg, mert máshol sem jobb, csak irreálisan drága szerintem és a szonográfustól a mai napig, ha csak rágondolok, elfog a gyomorgörcs. Én a laborokat sztk-ban csináltattam, néhány dolgot az Istenhegyin, de nem tudom, ha lenne még gyerek, mit csinálnék élesben...
2018. aug. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!