Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem lehet harmadik császár?...

Nem lehet harmadik császár? Kivehet az orvos bármit a tudtom nélkül?

Figyelt kérdés

Anyósomnak érdekes megjegyzése volt. Egy babám van, császárral született. Szerinte, ha a második is császáros baba lesz, az orvos úgy kipakol, hogy észre se veszem, és nem lesz harmadik baba.

Ehhez vigyorgott. Tudok olyanról, aki hármat szült császárral. Nem is értem, hogy mondhat ilyet, mert eü-s dolgozó az egész rokonságával együtt.

Gondolom, ha az orvos az engedélyem nélkül venne ki bármit, és nem lehetne gyermekem, feljelentést is tehetnék.

Anyósom egyébként nem akar több unokát, ezt az egyet sem akarta. Talán ezért mondhatta, vagy talán azért, mert nekik nem lett harmadik, és ezt tudom, hogy bánja.

Mit gondoltok? Én nagyon remélem, hogy rosszindulat, és nincs valóságalapja.



2018. júl. 31. 08:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Szegény anyós megkattant, de az igazat megvallva nem értem, hogy hogyan vehetsz komolyan egy ilyen ostobaságot.
2018. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt egy császár után simán szülhetsz hüvelyi úton. Másrészt 2 után is, bár ahhoz már lehet, hogy kell egy kórházváltás (Szt. Imre és Kistarcsa a legtámogatóbbak). Harmadrészt anyóssal most szakíts meg minden kapcsolatot, főleg a gyerkőc tekintetében. Ha nem is örült neki, akkor felesleges jópofizni vele. Milyen nő az olyan, aki nem örül egy unokának? ...
2018. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Nincs ilyen, különben elég sok per lenne, na meg az nagyobb, drágább, hosszabb műtét, miért érné meg nekik?

Kipakolni császárost vagy simán szülőt akkor szoktak szülés közben, ha nagyon ritkán valamilyen rossz vérértékek miatt elállíthatatlan vérzés lép fel, tehát ez egy vészhelyzeti életmentő megoldás.

Régen másképp vágtak, ezért 1, majd 2 császárnál többet nem javasoltak (de akkor sem csináltak ilyesmit szerintem, csak figyelmeztettek szóban), ma már bőven vannak 3-4 császárosok is - bár az igaz, hogy minden egyes műtét valamivel kockázatosabb (nagyobb a hegszétválás esélye, vékonyabb lesz a hasfal, nehezebben záródik a széthúzott hasizom, nagyobb eséllyel lesznek összenövések akár évek múlva). Némely orvosok, ha tudják, hogy császár lesz, fel szokták vetni az elkötést ötletét, de akkor sem kipakolnak és nem titokban végzik, hanem előtte jó pár hónappal neked kell kérvényezned és műtét előtt még egyszer megerősíteni ezt.

2018. júl. 31. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
91%

Nem vehetnek ki semmit csak ha olyan komplikàció lép fel.

Rubint Réka is 3mat szült császárral.

Inkább rosszindulatoskodik. Egyik füleden be a másikon ki.

Te meghúzd azzal hogy sok gyereket szeretnétek :)

2018. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

"Anyósom egyébként nem akar több unokát, ezt az egyet sem akarta."


Nekem az a véleményem, hogy:

1. nagyon nem kedvel téged

2.lehet csak azt nem szeretné, hogy tőled legyen még több unoka

3.irigy rád azért, mert még mindig bántja a 3. gyerekének a meg nem születése, ahogyan te is írtad

4.nincs ilyen, hogy észrevétlenül kipakol az orvos.Normális orvos nem kockáztatja meg a munkahelyét, diplomáját 2-3 gyerek születésének a meggátlásáért.

Összegezve, csak a rosszindulat beszélt belőle.Most tudtodra adta, még ha nem is egyenesen, hogy nem örül annak, hogy a családhoz tartozol.

A helyedben ritkítanám a vele való találkozásokat, amennyire csak lehet.

2018. júl. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Ritkítanám??? Soha a büdös életbe nem akarnám látni, és mindent megtennék, hogy a gyerekemmel se találkozzon. Ki tudja, később milyen kitalációit akarná beadni neki.


A tudatlanság, és a rosszindulat nem ugyanaz. És anyósod sajnos utóbbi...

2018. júl. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor kicsit tudok örülni, hogy nekem nincs anyósom...

Nekem 3 gyerek van, ebből 2 császárral született. A legkisebbnél voltak gondok, sajnos két vetélés is megelőzte. Kb. félidős lehettem, mikor a doki diszkréten megkérdezte, hogy hány gyereket tervezünk, és hogy szeretnénk védekezni. Amikor mondtam, hogy háromnál többet nem szeretnénk, akkor javasolta az elkötést. Még a császár előtt is kérdezték, és a műtét közben is kétszer rákérdezett, hogy biztos akarod-e a petevezeték elkötést.

Szóval nem hiszem, hogy olyan előfordulhat, hogy szó nélkül "kipakol", mert olyan pert kapna a nyakába, hogy simán fel tudod nevelni a gyereket a kártérítésből.

2018. júl. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
Es te ezt elhitted ?
2018. júl. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem bír téged, de élvezi, hogy minden ostobaságot elhiszel, ezért etet téged.


Persze, hogy nincs ilyen...

2018. júl. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
Harmadik babám fog születni császárral. Anyosod hatalmas butaságot mondott. De a környezetemben nem egy olyan anyuka van aki 3 babát szült császárral.
2018. júl. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!