Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt aki rettegett s szüléstől...

Volt aki rettegett s szüléstől és utólag azt mondja hogy nem kellett volna? Annyira nem is volt rossz?

Figyelt kérdés
2018. júl. 31. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Èn ;)
2018. júl. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elsonel meg se fordult a fejembe, hogy felnem kellene. Nem is gondoltam a szulesre.

Na de most varom a tesot,igy hogy tudom mi var ram elegge bennem van a félsz. Nem azt mondom hogy rettegek, de nem szeretnem azt atelni megegyszer. (19 ora vajudas)

2018. júl. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És milyen volt? Elmeselned?
2018. júl. 31. 09:57
 4/9 A kérdező kommentje:
Iszonyatosan félek a fájdalomtol... Egyre többet gondolok rá. Meg arra, nehogy baj történjen. 30. Heten vagyok.
2018. júl. 31. 09:58
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én orvosom(nő) úgy térdelte ki a fiam a hasamból. Leesett szívhang, foglalt műtő...

Ezt mindenki horrorként gondolja, amikor beszélek róla. De megélni nem volt annyira horror, mint amilyen döbbenetet látok másokon. Pedig nagyon alacsony a fájdalom küszöböm.

És a gátszakadásomon lett 4 varrat, de másnap már teljesen jól voltam. Ülni is tudtam, kicsit volt csak kellemetlen.


A fájdalom valóban brutális volt, de túléltem. Ez kellett ahhoz, hogy kint legyen a fiam. Jobban örültem volna, ha kiteleportál, de nem tette.

2018. júl. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon féltem...kértem Edát. Így azt mondom nem volt vészes, kibírható. Nélküle tuti nagy trauma lett volna. Főleg h végig oxit kaptam mert a fájások nem jöttek. Utána jöttek... így is volt h elsírtam magam pedig volt bennem érzéstelenítő. Bele se gondolok inkább mi lett volna nélküle.
2018. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon féltem. Főleg a második előtt. Az első iszonyú fájdalmas és hosszú volt. Emiatt is féltem annyira . A második terhességem alatt végig ezen agyaltam. De közben végig beszéltem is a babámhoz,hogy ügyes legyen gyorsan bújjon ki. Aztán mikor elfolyt a magzatviz és nem jöttek a fájások kicsit beijedtem. Kaptam oxitocint és nem volt olyan fájdalmas mint az első. A reggel 7-kor adták az oxitocint és 10kor kibújt a baba. Gátvédelemmel . Nagyon gyors volt az elsőhöz képest
2018. júl. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Én az elsôtôl nem féltem szerintem, csak amennyire természetes. Elsô fájás után 2,5 òrával mint volt, 4 kilò fölött, hetekig megfordulni is alig birtam az ágyban a gátseb miatt, a kòrházban kérés nélkül hozták nekem a szülés utáni napokban a fájdalomcsillapitòt és a kerekesszéket...Aztán szép lassan rendbejöttem, és mikor kiderült, h jön a kistesò, 2 nagy félelmem volt: Hogy látom el majd a 2,5 éves nagyot, ha megint olyan gátsebem lesz, illetve mi lesz, ha nem érünk be idôben, mert a kòrháztòl távolabbi településre költöztünk, autò nélkül. Ja, és h mi van, ha akkor indul be, mikor férjem éjszakás... Na ehhez képest a nagy napon 3\4-11 körül beért velem a mentô( fél10 körül jött az elsô fájás), fél12 után pár perccel megszületett a kisfiam, és még aznap lelépcsôztem 6 emeletet a kòrházi büféig😃. Szerintem teljesen normális, h félelem, aggodalom van az emberben ilyenkor, én azzal pròbáltam nyugtatni magam, h a körülöttem lévö nôvérek és orvosok emberi és szakmai szempontbòl mindent meg fognak tenni a babámért és értem, nekem " csak" az a dolgom, h bìrjam ki...
2018. júl. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én! :) Alapvetően jó a fájdalomtűrő képességem, de valamiért a szüléstől rettegtem. Kértem epidurált is, ami csak féloldalasan hatott, a kitolási fázisra meg már egyáltalán nem, de így is azt kell mondjam, hogy azon az oldalon, ahol mindent éreztem sem volt vészes. Erősebb menstruációs görcsök voltak, némi hányingerrel, de szerencsére hányás nem lett belőle. Oké, nem vajúdtam fél napig, nyilván az durvább lett volna. A kitolást éreztem durvábbnak, de addigra legalább elmúlt a hányingerem, na meg az nem görcsös fájdalom volt. Összességében a szülést követő 3 nap a kórházban sokkal rosszabb élményként maradt meg, mint a szülésem. Arra a mai napig kellemes érzésekkel gondolok vissza, na a 3 nap nem alvásra viszont kínzásként.

35N

2018. júl. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!