Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Laptop vásárlásnál 60000...

Laptop vásárlásnál 60000 Ft-tal kevesebbet vontak le a kártyámról, de nem vettem észre. Utólag próbálják behajtani. Mit tehetek? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Múlt hét szerdán egy ismert elektronikai áruházban vásároltam egy laptopot. Mint utólag kiderült, 60000 Ft-tal kevesebbet vontak le a kártyámról. A blokkot nem néztem meg, a kiállított számlán, amit a garanciapapírhoz csatoltak, a helyes összeg szerepel.

Telefonon megkerestek ma, amelyben felszólítottak, hogy rendezzem a tartozást. A kérdésem, hogy ezt megtehetik-e? Illetve, ha kifizetem, megillet-e engem valamiféle kártérítés, amiért a szabadidőmből erre kell áldoznom legalább egy órát.

Nyilván a jószándék szerint valószínűleg a kérésnek eleget fogok tenni, de nem szeretem, ha egyből jogi lépésekkel fenyegetnek egy olyan hiba miatt, amit nem én követtem el. Különösen azok után, hogy három ember is ellenőrizte a megvásárolt terméket (egy eladó, egy vevőszolgálatos, illetve egy biztonsági ember is), mielőtt elhozhattam a boltból. Illetve, ha belegondolok, hogy fordított esetben, ha többet vontak volna le, mennyi utánajárást igényelne, hogy visszakapjam a pénzem... Ugyebár "a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el"



2017. dec. 4. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%

Nos.. elég könnyen kideríthető, hogy pontosan mennyit utaltál, uh ebbe nem kapaszkodhatsz.

Viszont, ha kaptál számlát, blokkot, amin fel van tüntetve, hogy kifizetted, akkor játszhatod a hülyét, hogy gondoltad valami kedvezmény..

Mivel 60 ezer az már pénz én biztos eljátszanám az utóbbit.

Természetesen, ha nagyon cseszegetnek, akkor megmondanám nekik, hogy némi kompenzációt azért csináljanak, ha már az ő hibájukból kell beáldoznod az idődet.

2017. dec. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
8%

Mégis hogy bizonyítják hogy a polcon milyen ár volt feltüntetve? Sehogy. Azt mondod hogy 100 000 forint volt a polcon, 100 000 forintot fizettél, jogtalan a követelésük. Ők meg vagy megpróbálják bizonyítani hogy 160 000 volt feltüntetve vagy nem, de sok esélyük nincsen.

Ráadásul ha nem számlát kértél volna csak blokkot akkor sehogy sem tudnának megtalálni.

2017. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Én is kifizetném természetesen, de azért kioktatnám a telefonálók, hogy vegyen vissza a stílusból. Nem te adtál kevesebbet, ők vontak le helytelen összeget. Megjegyzem ha ean kód alapján olvasta be a pénztáros és a pénztárgép által kifobott összeg levonását kezdeményezte, akkor a rendszerükben eleve rossz áron szerepelt a termék, így meg végképp az ő szarjuk. Nem mellesleg neked van tőlük egy számlád amivel elismerik, hogy kifizetted az összeget. Szóval sűrűn esedezve kérhetik, hogy rendezd a különbözetet.
2017. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igazából weboldalon néztem ki, a boltban ki sem volt rakva. (És 76000 vs. 16000 konkrétan az összeg :) )

A számla meg a garancia miatt kellhetett, mert azt csatolták a garipapírhoz.

Közben kiderült, hogy anyukámat is hívták délután, mielőtt engem elértek, akinek a számát fogalmam sincs, honnan szerezték meg. De nekem ez már a zaklatás határát súrolja, és ezek után nem fogom elengedni az ügyet.

2017. dec. 4. 17:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Na igen. Ráadásul azért is cseszhette el a csaj, mert éppen az egyik vevőszolgálatos kollégájával veszekedett alpári stílusban, a vevők előtt...
2017. dec. 4. 17:40
 6/12 anonim ***** válasza:
16%
Kifizetnem ami jar de kioktatnam oket alaposan az adatkezeles szabalyairol es a kereskedelem alapjairol.
2017. dec. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na igen, mivel eljárást nem indítottak, így nem tudom, volt-e egyáltalán jogalapjuk az én telefonszámomat felhasználni.

Anyukámét biztos, hogy nem volt

2017. dec. 4. 18:36
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Fel sem merülne bennem, hogy ne fizessek!
2017. dec. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Szólj nekik, hogy a stílusuk miatt bejelbtest teszel a fogyasztóvédelemnél. Interneten megteheted, minden ügyet kivizsgálnak.
2017. dec. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
31%
160 000 - 76 000 = 60 000 valami nagyon kamu gyanús! Csak nem te vagy az a srác, aki hetente vesz valamit, de vagy többet/kevesebbet vonnak tőle és mindig gondban van...
2017. dec. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!