Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Utólag is, elmondjam a rossz...

Utólag is, elmondjam a rossz jegyeket?

Figyelt kérdés

Üdv,


Most lesz fogadóóra az iskolában és a szüleim elmennek oda. Igazából semmi baj nem lenne, csak matematikából van egy pár eltitkolt jegyem. Félévkor hármas lettem 3.55-el, annak majdnemhogy örültek, eddig elég rossz voltam matekból. Viszont ebben a félévben van két hármasom, három egyesem és egy kettesem. Eddig csak a kettő hármasról tudtak gyakorlatilag, ezeket titkoltam el. Eddig mindent megmondtam a matekon kívül, minden rossz jegyet. Bár a föci, biosz, kémia, fizika, angol kifejezetten jól megy számomra, legalábbis a négyes jónak számít számomra. A töri és a matek nem igazán megy. Hát a törit együtt tanuljuk, mert az köztudottam senkinek sem megy az osztályból, a félévi átlagunk nem érte el a hármast (2.45), szóval a rossz jegyért nem igazán akadnak ki. Nem tudom így utólag miért nem mondtam el a matekot, valóban butaságnak tűnik így. Érdemes elmondani, vagy ha fogadóórán megtudják, akkor teljesen mindegy? Nagyon jó kapcsolatban vagyok a szüleimmel, a matekon kívül igazából mindent megmondtam nekik, és a jövőben is tervezem megmondani. Ha igen, akkor hogyan mondjam meg? Igazából most ha eltiltanak a sz.géptől, vagy bármitől az sem igazán érdekel, mert megértem őket..


14/F/9.o,gimnázium



2013. márc. 4. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Szia, én egy anyuka vagyok, 12 éves a fiam. Neki is volt egypár eltitkolt rossz jegye, nagyon rosszul esett, amikor kiderült. Nem a rossz jegy miatt voltam mérges inkább, hanem azért mert hazudott, titkolózott. Csalódott voltam, hogy nem bízik meg bennem. Ő meg félt, hogy leszidom, azért nem mondta el. Megbeszéltük, hogy a legrosszabb dolog a hazugság, megígérte, hogy ezentúl mindig őszinte lesz, neked is ezt tanácsolom. Jobb túllenni rajta, és a szüleidnek sem okozol csalódást, ha tudják, mindig megmondod az igazat, és bízhatnak benned.
2013. márc. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hogy eltitkoltam jegyeket a szüleim elől,de végül mindig kijavítottam.megbántam.ez most lényegtelen.nemrég lettem anyuka,és ha kiderülne hogy a kisfiam eltitkolja a jegyeit,(majd ha iskolás lesz)megszakadna a szívem,rossz anyának gondolnám magam,mert nem bízik bennem.a rossz jegyek nem érdekelnének,és nem tiltanék semmit,inkább keresnék neki egy külön tanárt,ha én nem tudok neki segíteni.inkább elmondanám.sok kellemetlenséget megspórolsz vele.Gondolj bele mit érezhetnek mikor a tanár kinyitja a naplót,és ott virítanak az egyesek...
2013. márc. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
NEm érdemes . A szülők nem logikusak a gyreknevelésbe tehát ha elmondod akor joban megbuntetnek legfejeb mintha ot tudjákmeg. Szerez be mégegy 3mast legaláb hogy ne bukásra álj akor nem lesz baj .
2013. márc. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan mondd el nekik.Én ilyenkorra már aludni sem tudnék miatta.Meg fogják érteni, de ha meg is büntetnek az is jogos.Az meg nem kérdés hogy hogyan mondd el nekik.Egyszerűen állj eléjük és mondd meg hogy sajnálod hogy nem mondtad el előbb, de nem volt elég bátorságod hozzá hogy bevalld.
2013. márc. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

én is titkoltam el pár egyest. minek stresszelni ezzel a szülőket. ha eddig nem mondtad el akkor már ne tedd. lebuksz igy is úgy is. ha elmondod akkor biztos. nem lesznek kevésbé mérgesek. ellenben kicsit össze kéne magadat kaparni. attól függetlenül hogy most lebuksz vagy nem a szüleidtől segítséget kellene kérned, szólj hogy nem megy a matek, és járnál magántanárhoz. ergo lássák hogy gondolkodsz a probléma megoldásán.


kedves 1es anyuka!

azt hogy a gyereked nem meri elmondani a rossz jegyét a te hibád. igen, fél a büntetéstől, fél tőled. ezt te tudod fel,oldani szeretettel, türelemmel.nem minden a jegy és ettől te még nagyon szereted mert éppen vmi nem sikerült. ne bűntesd meg, hanem ti is a megoldás felé induljatok. gondolj arra hogy a gyereked mennyire ki van neked szolgáltatva, és biztos szeretne ő is megfelelni neked. ezzel együtt mondd el neki hogy tudsz a rossz jegyeiről. de ne félelemből tanuljon meg ne neked.

2013. márc. 6. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
na de akkor szülőként el kell mondani annak a szerencsétlen gyereknek hogy nem a világvége a rossz jegy, nem kell öngyilkosnak lenni egy rossz bizonyítvány miatt. ha a gyerek fél szülőtől az nem a gyerek hibája.
2013. márc. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja igen, és látom 1es sikerült megbeszélni a fiaddal és ez jó dolog!
2013. márc. 6. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Köszi, az 1-es anyuka vagyok. Igen nálunk megoldódott a helyzet. Nagyon jó a kapcsolatunk, ezért nem is értettem, miért titkolta el a rossz jegyeket. Talán még neki is új, alsóban kitűnő tanuló volt, 5-ben már fele ötös, fele négyes, és most hatodikban meg őrület, nyelvtanból félévkor már csak hármas volt, és abból hozott két egyest, amit eltitkolt. Hát el is hiszem, hogy ezt ő sem bírta feldolgozni, és gyermeki ésszel inkább eltitkolta.

Azért írtam le, hogy lássa a kérdező, milyen rossz a szülőnek, hogy a tanár előtt szembesül a rossz jegyekkel, amit a gyermeke nem árult el!

2013. márc. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja, és sajnálom a gyerekemet, hisz tanulás mellett állunk így, a nyelvtan mindig is a gyengéje volt, a magyartanár meg nem túl megértő, maximálisan követeli a nyelvtan szabályokat szóról szóra, betűről betűre, de nem is érti a gyerek, sokszor írnak röpdogát a szabályokból, ami egyre rosszabbul sikerül, de hát ez már a mi problémánk.
2013. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

szegény


mint írtam anno én is eltitkoltam pár egyest, mondjuk nem volt belőle sok, de hogy anyám tudott e róluk vagy sem azt nem tudom, sosem jött haza úgy hogy na fiam most lebuktal. én mondjuk félelemből titkoltam el de nálunk elég maximalista volt az elvárás. persze később gimiben már nem volt ilyen.

2013. márc. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!