Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Volt aki 33-34 hétre szülte a...

Volt aki 33-34 hétre szülte a babaját? Mekkora volt a súlya? Minden rendben volt? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem konkrétan nekem, hanem unokatesómnak született 33+ hétre a lánya. 2200g és azt hiszem 45cm volt. 3 hétig volt kórházban, egy darabig szondán kapta a lefejt tejet, da nagyon hamar megtanult ügyesen enni üvegből. Ez is volt az egyik feltétele annak, hogy haza engedjék. Nagyon szépen fejlődött, nem volt vele semmi gond. A tüdeje volt egy picit fejletlenebb, de szerencsére azzal sincs már semmi. Lassan egy éves lesz, semmi, de semmi nem látszik rajta, gyönyörű, makk egészéges kislány, jó kis hurkás. Mozgásfejlődésben sincs sokkal lemaradva a kortársaitól, ügyesen ül és mászik ezerrel, mint egy kis golyó.

Az én lányom is hamarabb jött egyébként, 36 hétre.

2018. aug. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%
Tobb tucat ilyen babat ismerek. Súlyban az 1300-2600 grammig van köztük minden. Legtöbben 2 kg körül vannak. Legtöbben makkegeszsegesek, de tobben vannak korrigálható megkésett mozgásfejlődésűek. Egy ismerősöm fia súlyos tüdőbeteg, egy másik ismerősnek a veséje károsodott és van az én kislányom, akinek súlyos agykárosodása lett.
2018. aug. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Az én kisfiam 33. hétre született 1470 grammal, hellp szindróma miatt volt ilyen kicsi a súlya.Hála Istennek mára már 2 éves egészséges nagyfiú.Sérvműtétre volt szükség, de ezen kívül minden rendben van.Beszédkeszségben veri a 3 éveseket 😊
2018. aug. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Az én kisfiam a 32. hétre született 1480 g- mal. Egy hónapig voltunk a PIC- en. Akkorra érte el a 2200 g- ot és tudott önállóan üvegből enni. Úgy értem az önállót, hogy nem szondával. Picit több, mint 2 éves. Minden rendben vele. Egy örökmozgó, okos nagyfiú lett :) Nálad fenn áll a koraszülés veszélye, vagy már megszületett a pici?
2018. aug. 7. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%
3-as válaszoló vagyok, igazán csak gratulalni tudok annak aki ezért lepontozott mert leírtam az igazat.Ennyi örömöd legyen az életben.....
2018. aug. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%
Az én kislányom 30.héten született,de a súlya miatt inkább 34 hetesnek felelt meg,olyan meglepetést okozott a koraszülött osztályon hogy csak pislogtak a nővérek,orvosok hiszen majdnem 2 kg lett,ők pedig egy kb 1kg-os babát vártak. 2 hétig voltunk a pic-en,szépen evett üvegből,gyorsan gyarapodott a súlya,majdnem 2 éves koráig szopott. Sosem beteg,vidám kislány.
2018. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!