Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Koraszulott babák anyukái!...

Koraszulott babák anyukái! 32. hétre (és környékére) született babák miatt érdeklődnek. Segítenének?

Figyelt kérdés

31+6 napos vagyok kórházban fekszem vissza tartáson. Vagy sikerül vagy nem :(

Akik 32. Hetre szültek mennyi ideig kellett kórházba lenni a babának??

És egy nagyon fontos kérdés!! Megtanult a baba szopizni?? A leges legnagyobb felelmem, hogy nem tanul meg. Előző babám 41.hétre született 1 éves koráig cicizett és így volt a jó.

Nem tudom, hogy dolgozom fel ha a második gyermekemnél kimaradna a szoptatás. :(



2018. aug. 17. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem majdnem megindították 32. hetesen, de végül 36.-ig kihúztuk, na az utolsó gondolatom a szoptatás volt egyébként, bocs, de kit érdekel a szoptatás, amikor egy koraszülött babának ezer ennél sokkal komolyabb baja is lehet, hogy valami jót is írjak, 32. hetesen már jó esélyei vannak, de minden nap, amíg bent marad kincset ér most.
2018. aug. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Komoly az lenne a legnagyobb bajod ha nem tudnád szoptatni? Úristen.
2018. aug. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON tamogatjak a PIC-en a szoptatast! De szopitanacsado is tud segiteni ha kell, Deveny ha az arcizmai gyengebbek lesznek stb.

28+1-re szulettek az ikreim, ketten cumisok lettek nagyreszt, DE! tudtak szopni csak nem szerettek, a harmadik viszont nagy cicifuggo volt. Melyik korhazban vagy? Kitartas minden jot nektek!

2018. aug. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

34. hétre szültem. 6 hetet voltunk bent, de azért mert a kislányunknál súlyos szövődmények léptek fel. Agykárosodást is szenvedett, ennek ellenére is tudott volna szopizni (ha lett volna mit) Akik ebben a kórházban szültek, szinte mindenki úgy ment haza, hogy 100% anyatejes volt a babája. A bent töltött idő alatt egy 24. hétre született baba és egy olyan baba nem szoptatva ment haza, akivel nem is volt bent az anyukája. De itt erre nagyon nagy (túl nagy hangsúlyt) fektetnek. Az szuper, hogy a pic 0-24-ben látogatható és amint jobban van a gyerek 2 óránként lehet szoptatni. De ez tul sok időt és energiát elvon a nővéréknél az alapfeladatoktól. Amikor pedig már nem igényel intenzív ellátást a baba, akkor rooming-inben van az anyukával, ahol akár igény szerint is lehet szoptatni. Ez mind hozzájárul ahhoz, hogy az innen hazamenő koraszülött babák döntő hányada anyatejes. Másik közeli kórházban a koraszülötteket három óránként látogathatja az anyuka, ikreket alig engednek szoptatni, mert nincs rá idő. Innen hazament babák döntő hányada tápszeres.

Engem hidegen hagy egyebkent, hogy hogyan etetem a gyerkeket. Sokkal fontosabb lett volna, hogy időben észleljék a kislányom állapotromlását és előbb elkezdjék az újraélesztését, csináljanak mr-t és elkezdjék a kezelést, minthogy azon aggódjanak állandóan, hogy nincs elég tejem.

2018. aug. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem saját tapasztalat, de rokonnál kb. ekkor indult meg a szülés. Addig maradt a baba, míg valóban el nem jött volna a születése ideje. Tudott szopni mikor hazament, de én sem értem, hogy neked miért ez a legnagyobb aggodalmad. Méghogy te hogy dolgozod fel... Végül is lehetnek légzési nehézségei, agyi visszamaradottság, feszes végtagok, gerincproblémák... de az aztán tök fontos, hogy szopjon. Ja, jó.
2018. aug. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
30 hetesen 2222-es méhszájértékkel fektettek be, 35. Hétig húztuk, 2hét PIC, 6hóig kirázólag anyatejes baba volt, és 20 hónapig szopizott, pedig még itthon is sokszor kellett cumisüvegből anyatejet adni neki, mert nagyon sárga, és nagyon aluszékony volt, több mint fél kilót fogyott, de végül ahogy erősödött teljesen vissza tudtunk térni a cicire :)
2018. aug. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!