Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni védekezésröl...

Szülés utáni védekezésröl érdeklödnék -gyógyszert kellt megint szedni vagy milyen más lehetöségek vannak, és mennyi idö után kell ezt elkezdeni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 10:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Császárral szültem 3,5 hónapja, és mikor mentem a varratszedésre én már akkor megkaptam a fog. gátló injekciót (előtte persze megbeszéltük). Ugyanúgy 3 hónapos adag. Eddig nem volt gondom vele.
2009. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Létezik 2 fogamzásgátló tabletta, amit kifejezetten szoptatás idejére fejlesztettek ki. Nem mindenkinek válik be, mert valaki 2 hetente elkezd vérezni tőle néhány napra (terhesség elleni védelmet azért ad), és valakinél ez annyira zavaró, annyira sűrűn vérzik, hogy nem éri meg szedni. A szülés utáni 6 hetes vizsgálaton a nőgyógyászod fogja ajánlani a fogamzásgátló módszereket, és akkor is írja ki, bármikor el lehet kezdeni szedni.

Az injekcióról nem sokat tudok, csak olvastam róla néhány hónapja, hogy ilyen meg olyan káros, és jónéhány európai országban már betiltották(nem tudom, milyen káros hatása van, a dokim nekem ezt egyből el is vetette, ő nem adja a pácienseinek).

Ha gyógyszert nem szeretnél, marad az óvszer, pesszárium, stb...

2009. júl. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a spirált ajánlgatta a nőgyógyászom, de végül gyógyszer mellett döntöttem. Azalia a neve és szoptatás alatt is lehet szedni. Nekem a 6 hetes kontrollon írta fel.
2009. júl. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is Azalia bogyót szedek.Az elején véreztem tőle de azóta semmi.(kopp-kopp)De ha megint megjön spirált rakatok fel.
2009. júl. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tabi, akkor csak szoptatás alatt szedhetőt lehet szedni-ha szoptatsz. Ha nem, talán bármit.

Amúgy van gumi, ez a legegyszerűbb talán, vagy a hüvelygyűrű.

Szerintem a gyeremekágyi tisztulás végét várd meg, egyeztess a dokival.

2009. júl. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!