Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tolófájásnál lehet baleset?

Tolófájásnál lehet baleset?

Figyelt kérdés
1hónap múlva szülni fogok. Első baba, így ahogy közeledik a szülés napja, egyre jobban izgulok, idegeskedek. Láttam egy videóba, amin az orvos azt mondta a hölgynek, hogy olyan érzése lesz, mimtha székletet kéne ürítenie. (Nem tudtam szebben fogalmazni, remélem értitek). Arra lennék kíváncsi, mikor ezt érzi és úgy kell nyomni, akkor véletlenül lehet olyan baleset, hogy megtörténik?
2018. aug. 25. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos lehet, de ezen nem éri meg aggódni. Az orvos és a nővérek is napi szinten látnak ilyet, nekik fel se tűnik.
2018. aug. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is volt így. A szülésznő kedvesen annyit mondott, hogy semmi gond, ez természetes.
2018. aug. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Én a üai napig nem tudom, hogy volt-e, nem mertem megkérdezni, de nagyon úgy éreztem. Viszont senki nem szólt semmit, minden ment a maga útján. Ott ez megszokott, nem csinálnak ügyet belőle.
2018. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen előfordulhat.Nálunk a kórházba hacsak nem az utolsó pillanatban érkezik a kismama csinálnak beöntést ezzel kicsit kevesebb esély van arra, hogy baleset történjen, de én is paráztam ezen és mondták ilyennel ők már nem foglalkoznak.
2018. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%
Nálam valószínűleg volt baleset, mert a kúp nem nagyon hatott. Párszor éreztem, hogy törölnek lent, mikor ezerrel nyomtam, de hogy vért vagy mást nem tudom, de akkor pont nem is érdekelt. Nem hiszem tudtam nekik újat mutatni.
2018. aug. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ez mindennapos, de max. a szülô nô érzi kellemetlennek a szitut, a nôvérek, szülésznôk, orvosok ehhez hozzá vannak szokva, ez ezzel jár. Diszkréten is kezeleik.

Egyébként ott és akkor ez lesz a legkisebb probléma, csak elôre rossz belegondolni. Ne izgulj miatta :)

2018. aug. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%

Ezen nem éri meg aggódni, ha esetleg érzed hogy jön (én pl a másodiknál nem éreztem, csak a párom mondta később - pedig itt már beöntést is kaptam), akkor meg úgysem fogod visszatartani, mert azzal csak neked lesz rosszabb, úgyis ki fog jönni, ha akarod ha nem!

Náluk ez teljesen természetes dolog, az orvosom is mondta, hogy nyomjak, mindegy mi jön...

Szóval nálam 2/2 baba előtt más is jött, beöntés ide vagy oda

2018. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. ☺
2018. aug. 25. 15:12
 9/12 anonim ***** válasza:

En kupot kaptam vajudas alat ,es igy is jott.

Orvosom csak annyit mondott halkan a szulesznonek,hogy jott egy kis szeklet legyenszives cserelni alattam betetet. De hidd el abban a helyzetben ez lesz az utolso amin fennt akadsz :D engem ott akkor az sem erdekelt volna ha kipakolok rendesen,csak jojjon ki mar a baba .:D

(Mondom ugy,hogy nagyon szegyenlos tipus vagyok..)

2018. aug. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is főleg azért kérdeztem rá, mert nagyon szégyellős vagyok. 😄
2018. aug. 26. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!