Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésre egy bőröndöt visztek...

Szülésre egy bőröndöt visztek vagy külön egy csomagot a szülőszobára és egyet a kórházi napokra?

Figyelt kérdés
Nemsokára szülök az Uzsokiban, van lista a szükséges dolgokról, de nem tudom mi a rendszer; ha bemegyünk, viszem a teljes nagy pakkot és ott van velem szülés közben? Vagy csak egy kis csomagot vigyünk fel és szülés után hozza a férjem a többit?
2018. aug. 31. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem lényegtelen, a szülőszobában elfér. Ha a szülőszoba pakkban minden benne van és semmi nem fog kelleni a bőröndből akkor felesleges felvinni de ha felviszitek akkor sem lesz útban.
2018. aug. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk útban volt a második bőrönd és a szülésznők is csodálkoztak, hogy miért hoztuk azt is, amikor ráér.

Másodikat várjuk, most biztos nem visszük be, csak a legszükségesebbet.

2018. aug. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pár éve még az Uzsokiban a bőröndöt egy szekrénybe kell bezárni a szülőszoba előszobájában, ahová elvileg kijárkálhatsz persze, de nem fogsz :)), így, ami a szüléshez kell (arra készülj, hogy beöntés után zuhanyozni küldenek és beétet is nagyon ímmel-ámmal adnak, ha folyik a magzatvíz), azt készítsd ki külön egy zacskóba vagy bármibe. Férjnek meg steril hacukát kell megvennie egy automatából (ami csak bizonyos pénzérméket fogad el), hogy bemehessen veled, és ő majd utánad viheti a bőröndöt a szekrényből.
2018. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3 táska volt

1 baba

2 vajúdó/ szülőszoba

3 kórházi tartózkodás


Aztán leszanáltam szülés után.

A babának cuccait olyanba tettem aki belefért a bőröndve.

A szülősuobaiba pedig átttettem ami nem kell és hazaküldtem.


Mivel amikor összecsomagoltam, akkor nem lehetett tudni, hogy milyen idő lesz, mi fog kelleni a kórházi tartózkodásról

Mert 35 ° és 17 ° közt ingadozott a hőmérséklet.


Otthon vajúdáskor pedig már nem volt rá időm hogy kipakoljak. ( ha lett volna akkor kipakolok)


De nekünk,amikor a szülésznőtől megkaptuk a listát így is szerepelt

Volt egy negyedik packom, ez csak egy mappa,2 csomagban:amiben összekészítettem a baba papírjaihoz a saját dokumentumainkat

a másikamiben a szüléshez a leletek voltak..

2018. aug. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egy kis kiegészítés


Apának a ruhát azt érdemes előre beszerezni egy gyógyszertárban


A szülőszobára mindenképpen vigyél olyan törölköző aminek nem számít hogyha egy kicsit véres lesz, a tusoláshoz


Legyen legalább egy eldobható bugyi (vagy amit majd viselni szeretnél a gyermek egy vérzés alatt ) és legalább egy betét a többi mehet abba táskába,ami a gyermekágyon lesz nálad.

Jó ha a szülés után van nálad átöltözős hálóing is, hogy ne csatakosan menjél a gyermekágyra.


legyen nálad szénsavmentes víz,energia szelet,szőlőcukor

(Leginkább nem is neked fog kelleni hanem annak, aki bent lesz veled, nálunk így volt)


Persze mindez attól is függ, hogy mikor mentek be a kórházba.

Nálam nagyon rövid vajúdás volt, egyből szülőszobára mentünk 3 perces fájásokkal.

2018. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mikor az elsőt szültem (nem az Uzsokiban), csak egy bőrönd volt, abban volt minden. Elég kellemetlenül éreztem magam, mert jó nagy volt, de sok mindent kellett vinni ugye az evőeszköztől kezdve a kézfertőtlenítőn át a pelenkáig. Meg pont átmeneti idő volt, szóval vékonyabb és vastagabb ruhából is vittem többet. Szóval nekem minden egy bőröndben volt. Mikor odaértünk, a szülésznő elővetette velem a papucsomat, de a fél bőröndöt ki kellett pakolnom a földre, mire meglett a papucs. Utána a bőröndöt és egyebeket be lehetett zárni valahova. Semmi mást nem vihettem be a papucsomon és az iratokon kívül (zuhanyozni sem lehetett, vizet a férjem csempészte be).

A másodikat máshol szültem (szintén nem Uzsoki), oda már 2 csomaggal készültem, egy a szülésre, egy a gyermekágyra. Itt a férjemet először nem engedték be a szülőszobára (csak a kitolásra jöhetett be), hanem kint ült egy előtérben a gyermekágyas bőröndömmel (meg az NST-re és abortuszra, missed abra várakozó nőkkel), én meg bevihettem a kisebbet, amiben a szüléshez való cuccaim voltak (papucs, hálóing, köntös, törölköző, wc papír, ásványvíz...)

2018. aug. 31. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En masodszorra fogok szulni az Uzsokiban. 2 borondom van. Van egy kisebb ami a szuloszobai, csak azt tettem bele, amit a listan irtak es van 1 nagy a szules utani idore. A szuloszoban siman elfert, semmi gond nem volt belole. A szekrebybe csak addig kellett betennem, amig kiderult h.val9ban szules lesz, tehat mig megvizsgaltak. A nagy borond raer, azt a szules utan hozta utanam a ferjem a korterembe.
2018. szept. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!