Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki már szült az mit pakolt...

Aki már szült az mit pakolt be a szülőszobára, mi legyen a kisebb táskában? Két csomagot akarok késziten, egyet a szülésre, másikat a gyerekosztályra.

Figyelt kérdés
Ha lekerülünk a gyerek ágyas osztályra kapok enni már kórházi kaját? vagy akkor nem is kiván az ember enni? család ugye hozhat be kaját gyümölcslét, stb?

2013. aug. 26. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Szülészetre nekem innivalót, tusfürdőt, és törölközőt engedtek bevinni csak. Enni természetesen már kapsz aznap mikor lekerülsz. Én nagyon éhes voltam már uzsonárra (11:55kor szültem, 14:30kor vittek le.) Család mindent bevihet, amire csak szükséged van. Kaja, innivaló, rejtvény, Iped, stb.
2013. aug. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

én reggel szültem és csak vacsorát kaptam, de család bármit hozhat.

szülőszobára: zuhanyzáskos kellék, hálóing, papucs, betét. nekünk enni nem engedtek,de gondolj apára is:)

2013. aug. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
kórháztól is függ, őket nem kérdezted még? Több helyen összeállítanak listákat is, hogy mit kell vinni. Nekem jól jött a szőlőcukor, víz, csoki is a szülőszobán
2013. aug. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem a szülőszobára nem kellett semmi más,csak mobil,zsepi és bubi mentes víz.Kaptam kórházi hálóinget,abban kellett befeküdnöm a szülőszobára,nem volt sem borotválás,sem beöntés,sem zuhany..amikor elérkeztünk a tolókhoz már nyomhattam is,nem vacilláltak ilyenekkel.Mondta a szülésznő,hogy nyomjak nyugodtan,ne foglalkozzak se pisivel se kakival mert láttak már olyat sokszor,ne tartsam vissza csak nyomjak jó erősen.

14:50-re lett meg a kisfiam,vacsorát már nem kaptam,de a szülőszobán egy nővérke megkérdezte,hogy mikor ettem utoljára,mondtam neki,hogy előző nap este 7-kor,és kent nekem egy vajas kenyeret meg kaptam egy bögre teát.Jól esett.(Aznap már nem kaptam semmit sem enni,mert a vacsorát délután 5 órakor adták,én meg este fél7-kor kerültem le az osztályra.)Aztán levittek az osztályra..oda kell minden.Tisztálkodási szerek,betétek,stb..természetesen vihetnek be a hozzá tartozók kaját,nekem is hoztak be csomót,a felét sem ettem meg,mert nem volt étvágyam.Szülés utáni nap gyenge voltam,remegtem,ha felálltam nagyon enyhén szédültem is,aznap egy szelet kenyeret ettem összesen,annyira nem kívántam semmit sem,étvágyam sem volt.Az osztályos nővér azt mondta,hogy a gyümi leveket az elején felejtsem el,csak bubi mentes vizet ihattam!!De nem is kívántam semmilyen édes löttyöt,nagyon is jó volt a bubi mentes víz.Szomjas is voltam,egész nap csak ittam,kaja nem kellett.


4 hós fiú anyukája

2013. aug. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Kis táskába, a szüléshez és ezeket raktam be:

-vízálló papucs, tusfürdő, nedves wc papír

-telefon, fényképezőgép, kiskönyv, leletek, személyes iratok

-hálóing, bár nekem adtak kórházit

-mentes víz, szőlőcukor és az apukának, ha bent lesz veled egy-két szendvics, meg neki innivaló


Az újszülött osztályra, a nagyobb táskába ezeket raktam be:

-kb. 7 db bugyi, zokni, ha hidegebb lenne

-2-3 db törülköző

-fogkefe, fogkrém, tusfürdő, sampon, fésű, meg amit még esetleg használsz.

-wc papír ülőke, wc papír, nedves wc papír

-domestos törlőkendő

-hálóing, ha nem adna a kórház

-vastag betét

-2 db papucs egy vízálló és egy amiben járkálsz

-köntös

-fényképezőgép+töltő, telefon+töltő, iratok, házassági anyakönyvi kivonat

-újságot én raktam be,de a csomagban amit majd kapsz lesz babásújság

-bimbókiemelő, mellszívó, melltartóbetét, szoptatós melltartó

Esetleg a babának cumi, pelenka, ruha, takaró, ha nem adna a kórház!


Remélem semmit sem hagytam ki! Ha valami kimaradt és eszembe jut majd még írok!


Persze majd kapsz enni, de mondjuk ha este kerülsz le, akkor reggel kapsz kaját, de hidd el ki fogod bírni, nem leszel éhes! Legalábbis én nem nagyon voltam az. Viszont inni sokat kell majd, napi 4-5 litert, ami legfőképpen mentes víz legyen, de kapsz majd teát, meg gyümölcslevet is ihatsz a vízzel felváltva. Én úgy ittam. Enni is biztosan visznek majd be a látogatók, vihetnek be neked enni és innivalót is!

2013. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A papírzsepi kimaradt!
2013. aug. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
aranyosak vagytok, nagyon köszönöm :) 36.hétben járok, és hát már elkezdtem bepakolni, remélem igy már nem hagyok ki semmit :) első baba lesz, igy időbe mindent elakarok rendezni :) izgulok már vajon milyen lesz:)
2013. aug. 26. 19:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Szülőszobára mi vizet, csokit, fényképezőgépet, telefont, zoknit, papírzsepit és papucsot vittünk. Előtte voltam tusolni, oda kellet törölköző, papucs, tusfürdő, de ezeket a szülőszoba előtt visszatettük a nagy táskába. Én este szültem, így a vacsiról lemaradtam. Nem árt, ha valamit azért eszel szülés után, kelleni fog az energia, bár nem hiszem, hogy van aki olyankor kaját kíván, azért mégiscsak hasznos. A családod nyugodtan vihet neked kaját, és készülj sok vízzel.
2013. aug. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szülés után nagyon jól jött valami cukros innivaló. szóval esetleg még azt pakolj, mert esetleg este 10-kor lenne rá szükséged, amikor már zárva minden
2013. aug. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi szépen a segitségeteket. lesz sok csomagom , pedig van egy kerekes utazó táska és egy kisebb a szülőszobára, és még mindig kell bele ez az. ti mennyi csomaggal mentetek?
2013. aug. 27. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!